Ενημέρωση σε…fast-forward!

Μαργαρίτα Παπανδρέου: Χώρισε η κόρη του πρώην πρωθυπουργού

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Ακόμη και στην… αγγαρεία, ο Ουζουνίδης βρήκε λόγους για να χαμογελάει για την ΑΕΚ!

Προφανώς και κανείς φίλος της ΑΕΚ δεν θα βγει στους δρόμους της Νέας Φιλαδέλφειας για να πανηγυρίσει την νίκη-πρόκριση επί του Κισσαμικού!

Προφανώς και η 4άρα σε ένα ημίχρονο επί του ΠΑΣ Γιάννινα ή η 3άρα σε 20 λεπτά επί του Αστέρα Τρίπολης δεν έχουν την ίδια βαρύτητα με τα πέντε γκολ κόντρα σε μια ομάδα της Football League που χωρίς δόση υποτίμησης έζησε και με το παραπάνω φέτος το όνειρο του Κυπέλλου Ελλάδος με την παρουσία της στους «16» της διοργάνωσης.

Όσο όμως κι αν το εύκολο 5-0 της Ένωσης ήρθε με την μορφή προπόνησης έχει την δική της σημασία. Άλλωστε όπως συνηθίζουν να λένε οι προπονητές ακόμη και στο πιο εύκολο ματς του κόσμου, συμπεράσματα βγαίνουν και το σίγουρο είναι ότι ο Μαρίνος Ουζουνίδης έβγαλε τα δικά του συμπεράσματα.

[inline_article order=”1″]

Είδε με ικανοποίηση μια σοβαρή ομάδα να ψάχνει από το πρώτο έως και το τελευταίο λεπτό το γκολ χωρίς υπερβολές, αλλά και χωρίς… χαλάρωση.

Έστω κι αν ο στόχος της πρόκρισης επιτεύχθηκε από νωρίς, στην Ένωση είχαν όρεξη, φρεσκάδα ώστε να συνεχίσουν το καλό και… χορταστικό σε γκολ σερί των τελευταίων αγώνων!

Είδε έναν Γκάλο να διανύει περίοδο εξαιρετικής φόρμας και φυσικά να φαντάζει επιτακτική η υπόθεση ανανέωσης του συμβολαίου του, ενώ παράλληλα είδε και τον ορεξάτο Κρίστισιτς να πετυχαίνει το παρθενικό γκολ με την φανέλα του Δικεφάλου.

Με λίγα λόγια σε ένα απόγευμα που δεν είχε και πολλά… να κερδίσει πέρα από την αναμενόμενη πρόκριση, ο τεχνικός της Ένωσης γέμισε το μπλοκάκι του μόνο με θετικές σημειώσεις!

Στέφανος Τσιτσιπάς: Το απίστευτο ποσό που θα κερδίσει από την πρόκριση στον τελικό του Roland Garros
Τζόκοβιτς: «Ο Τσιτσιπάς δεν θέλει να σταματήσει εδώ»
Έντεκα απίθανες ιστορίες από τον άθλο του 2004 που δεν γνωρίζατε
Σοκ στο Euro 2020: Έχασε τις αισθήσεις του ο Έρικσεν – Η σοκαριστική στιγμή της κατάρρευσής του (ΒΙΝΤΕΟ)
Πόσα έβγαλε ο Τσιτσιπάς στο Roland Garros
Euro 2020: Σταθερή η κατάσταση του Έρικσεν, λέει η UEFA – Η φωτογραφία που αφήνει ελπίδες