Hottest

Ενημέρωση σε…fast-forward!

Στο νοσοκομείο η Ολυμπία Χοψονίδου (ΦΩΤΟ)

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Ανατροπή μες στη βροχή! Τα «παιδιά» του Δώνη γύρισαν το ματς με τα Γιάννενα (2-1) και έκαναν το 5 στα 5

Με τον ΠΑΣ Γιάννινα να προηγείται στο 23ο λεπτό με τον Κριζμάν μέσα στο ΟΑΚΑ, είχε ενδιαφέρον το πως θα αντιδρούσε η νεανική ομάδα του Παναθηναϊκού...

Με τον ΠΑΣ Γιάννινα να προηγείται στο 23ο λεπτό με τον Κριζμάν μέσα στο ΟΑΚΑ, είχε ενδιαφέρον το πως θα αντιδρούσε η νεανική ομάδα του Παναθηναϊκού, που μέχρι στιγμής προηγούταν μόνο στο σκορ, ωστόσο τα “μωρά” του Γιώργου Δώνη έχουν βαλθεί να τρελάνουν τους πάντες, αφού κατάφεραν να γυρίσουν το ματς και να επικρατήσουν με 2-1, φτάνοντας τις 5 νίκες σε 5 παιχνίδια της Super League.

Αφού λοιπόν ο Παναθηναϊκός βρέθηκε πίσω στο σκορ στη μοναδική τελική ευκαιρία του ΠΑΣ Γιάννινα στο πρώτο 25λεπτο, ενώ οι “πράσινοι” είχαν πλήρως επιβάλει το ρυθμό τους στο ματς με κατοχή 83% και πολλές τελικές, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να ισοφαρίσει στο 33ο λεπτό, ωστόσο το γκολ του ακυρώθηκε για φαουλ στον τερματοφύλακα σε μια σχεδόν ίδια φάση με το γκολ του ΠΑΣ με επαφή στον τερματοφύλακα αντίστοιχα του Παναθηναϊκού.

Παρόλα αυτά οι πράσινοι συνέχισαν να πιέζουν και στο 43′ δικαιώθηκαν με ένα πανέμορφο γκολ με κεφαλιά- “ψαράκι” του Χατζηγιοβάνη ύστερα από ωραία σέντρα του Κουλιμπαλί.

Οι δυο ομάδες πήγαν στο ημίχρονο και στο β’ ημίχρονο, ο ΠΑΣ Γιάννινα έδειχνε να βγαίνει πιο απειλητικά μπροστά, μέχρι που στο 59′ το μεταγραφικό απόκτημα του τριφυλιού, ο Φεντερίκο Μακέντα έκανε γκολ με μία επαφή την ωραία σέντρα και πάλι του δεξιού μπακ του Τριφυλιού, του Κουλιμπαλί.

Eν συνεχεία οι πράσινοι έπεσαν πολύ στην απόδοσή τους και από το 75′ και μετά απειλήθηκαν από τον ΠΑΣ, όχι ουσιαστικά, καθώς τα Γιάννενα δεν έκαναν την πολύ μεγάλη φάση και κάπως έτσι ο Παναθηναϊκός έκανε το 5 στα 5 στην Super League, ωστόσο έχει μόλις 9 βαθμούς καθώς ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6, λόγω ποινής.

Παναθηναϊκός: Διούδης, Κουλιμπαλί, Ινσούα, Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης, Κουρμπέλης, Δώνης, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης (65′ Στάικος), Χατζηθεοδωρίδης (74′ Καμπετσής), Μακέντα (77′ Πούγγουρας)

ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Μπουκουβάλας, Λίλα, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Κριζμάν, Τσικάρσκι, Μπαπτίστ (58′ Κλάους Αθανασιάδης) , Βιδάλ (78′ Μυστακίδης), Σκόνδρας (71′ Κούζικ), Νικολιάς

Απίστευτος Μαρουκάκης: Τον έλεγαν «χοντρό» και πανηγύρισε γκολ δείχνοντας… την κοιλιά του! (ΒΙΝΤΕΟ)
Champions League: Παρί και Τσέλσι πέρασαν στα ημιτελικά (ΒΙΝΤΕΟ)