Euro 2020: Γλύτωσε στο 84' το έμφραγμα η Γερμανία (ΒΙΝΤΕΟ) - TheCaller

Ενημέρωση σε…fast-forward!

Για δεύτερη φορά μπαμπάς ο Σίμος Κεδίκογλου- «Έβγαλε κραυγή χαράς» λέει η σύζυγός του

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Euro 2020: Γλύτωσε στο 84′ το έμφραγμα η Γερμανία (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Γερμανία πήρε ισοπαλία 2-2 από την Ουγγαρία, χάρη σε γκολ του Γκορέτσκα στο 84ο λεπτό και μαζί και την πρόκριση ως 2η στον όμιλο.

Τα είδε όλα η Γερμανία μέσα στο Μόναχο. Ως το 84ο λεπτό οι Μαγυάροι είχαν τη νίκη στα χέρια τους και πέταγαν τα «πάντσερ» εκτός διοργάνωσης αλλά ο Γκορέτσκα με ένα «χρυσό» γκολ, έκανε το 2-2 και με αυτή την ισοπαλία οι Γερμανοί πέρασαν ως 2οι στον όμιλο. Παλικάρια ο Ούγγροι που αποχαιρέτησαν με το κεφάλι ψηλά.

Ο αγώνας

Στο 4ο λεπτό ο Κίμιχ κατέβασε πανέμορφα στα δεξιά και πλάσαρε από δύσκολη γωνία αλλά ο Γκουλάτσι έσωσε και στο 11’ η Ουγγαρία έβγαλε όμορφη κόντρα, ο Σάλαι σέντραρε από δεξιά και ο Άνταμ Ζάλαι με όμορφη κεφαλιά έγραψε το 0-1.

Στο 17’ ο Χάβερτς έκανε το γύρισμα από δεξιά αλλά η μπάλα πέρασε απ’ όλους, ενώ στο 21’ μετά από κόρνερ του Κίμιχ ο Χούμελς πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της Ουγγαρίας. Στο ίδιο λεπτό η άμυνα της Ουγγαρίας έβγαλε πάνω στον Γκίντερ, που έβαλε την κοντινή προβολή αλλά είδε τον Γκουλάτσι να μπλοκάρει.

Στο 38ο λεπτό ο Σέφερ έπιασε το δυνατό σουτ από μακριά με την μπάλα να κατεβαίνει απότομα και να περνά μόλις πάνω από τα δοκάρια του Νόιερ. Η Γερμανία δυσκολεύτηκε πού να βρει χώρους και η μοναδική υποψία φάσης ως την ανάπαυλα ήταν ένα συρτό σουτ του Χάβερτς στο 43’, που πέρασε έξω.

Στο 52ο λεπτό ο Γκουλάτσι μπλόκαρε το σουτ του Χάβερτς, ενώ στο 58’ ο Κλαϊνχάισλερ εκτέλεσε απ’ ευθείας το φάουλ από μακριά αλλά ο Νόιερ έσωσε. Μάλιστα στο 62’ ο Σάλαι εκτέλεσε με τη μία το φάουλ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της Γερμανίας και στο 66’ ο Κίμιχ εκτέλσε το φάουλ, ο Γκουλάτσι έκανε άστοχη έξοδο και ο Χούμελς πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Χάβερτς με νέα κεφαλιά σε κενή εστία έγραψε το 1-1.

Ωστόσο με τη σέντρα, οι Ούγγροι έκαναν το γέμισμα, ο Άνταμ Ζάλαι τσίμπησε για τον Σέφερ κι εκείνος πρόλαβε την έξοδο του Νόιερ και με κεφαλιά έκανε το 1-2.

Η Γερμανία πίεσε και τελικά στο 84ο λεπτό μετά από φάση διαρκείας στα καρέ της Ουγγαρίας, ο Γκορέτσκα με όμορφο σουτ έκανε το 2-2.

Οι ενδεκάδες

ΓΕΡΜΑΝΙΑ (Γιόακιμ Λεβ): Νόιερ, Χούμελς, Γκόζενς (82’ Μουσιάλα), Γκίντερ (82’ Φόλαντ), Ρίντιγκερ, Κίμιχ, Γκιντογκάν (58’ Γκορέτσκα), Κρόος, Χάβερτς (67’ Βέρνερ), Σανέ, Γκνάμπρι (68’ Μίλερ)

ΟΥΓΓΑΡΙΑ (Μάρκο Ρόσι): Γκουλάτσι, Ορμπάν, Ατ.Ζάλαι, Μπότκα, Νέγκο, Φιόλα (88′ Νίκολιτς), Νάγκι, Κλαϊνχάισλερ (88′ Λόβρεντσιτς), Σέφερ, Σάλαι (75′ Σεν), Αντ.Ζάλαι (81’ Κ.Βάργκα)

Διαιτητής: Σερχέι Καράσεβ (ΡΩΣ). Βοηθοί: Ιγκόρ Ντεμέσκο (ΡΩΣ), Μακσίμ Χαβρίλιν (ΡΩΣ). 4οςΝτάνι Μακέλι (ΟΛΛ).VAR: Μασιμιλιάνο Ιράτι (ΙΤΑ), Μάρκο Ντι Μπέλο (ΙΤΑ), Φίλιπο Μέλι (ΙΤΑ), Πάολο Βαλέρι (ΙΤΑ).

πηγή: aek365.gr

Ροή Ειδήσεων

26/07/2021 | 23:55

Αυτή είναι η Ελένη Μενεγάκη του MEGA – Το τρέιλερ της νέας εκπομπής!

26/07/2021 | 23:36

Αστυνομικός ξεσηκώνει τον κόσμο με βίντεο στο youtube κατά των εμβολίων – Δηλώνει συγγραφέας & συνδικαλιστής με το όνομα «Τηλέμαχος» (vid)

26/07/2021 | 23:22

Πήρε θέση ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης για Σάκκαρη! «Σεβαστείτε την Μαρία, η οποία δεν φταίει σε τίποτα απολύτως»

26/07/2021 | 23:09

Γνωστός 26χρονος τράπερ στη συμμορία που ανατίναζε ΑΤΜ – Με όπλα και χρήματα στα βίντεο κλιπ του

26/07/2021 | 22:56

Συνολάκης για καύσωνα: Τέτοια φαινόμενα είχαν προβλεφθεί για το 2040 – Προφανώς δεν είναι φυσιολογικό (vid)

26/07/2021 | 22:53

Τουρκία: «Τρόμος» στον αέρα για τον Ακάρ – Έκτακτη προσγείωση του αεροπλάνου μετά από επίθεση πουλιών

26/07/2021 | 22:37

Γιάννης Μπέζος: Fake news ότι έχει κορονοϊό – Κανονικά στην παράσταση «Οθέλλος»

Εμβολιασμός: Πόσο μειώθηκαν οι θάνατοι και οι νοσηλείες – Τα στοιχεία και η σύγκριση 3ου και 4ου κύματος

26/07/2021 | 22:20

Γλυκά Νερά: «Θα σε σκοτώσω, έχεις τελειώσει» – Το απειλητικό τηλεφώνημα στη «ψυχολόγο» της Κάρολαϊν

26/07/2021 | 22:10

Επικό τρολάρισμα από ομιλητή σε εκδήλωση των αντιεμβολιαστών (ΒΙΝΤΕΟ)

26/07/2021 | 22:05

Σάλος με το σχόλιο στελέχους του ΣΥΡΙΖΑ για την ΕΡΤ και τη… σχέση του υιού Μητσοτάκη με την Σάκκαρη

26/07/2021 | 21:50

Συντάξεις Αυγούστου: Πληρώνονται οι συνταξιούχοι – Οι ημερομηνίες

26/07/2021 | 21:34

Μύκονος: Τούς μεταφέρουν με κλειστά φορτηγάκια στα κορονοπάρτι – Τα απίστευτα κόλπα των διοργανωτών πάρτι σε βίλες

26/07/2021 | 21:33

Super League: Έγινε η κλήρωση – Το πρόγραμμα και τα ντέρμπι της νέας σεζόν

26/07/2021 | 21:18

Νίκος Φωκάς: Πέθανε ο πολυβραβευμένος ποιητής
Ολυμπιακοί Αγώνες-Καταδύσεις: «Είμαι γκέι και χρυσός Ολυμπιονίκης»
Ολυμπιακοί Αγώνες: Γιατί Τσιτσιπάς και Σάκκαρη δεν αγωνίστηκαν με το εθνόσημο – Τι αλλάζει στους επόμενους αγώνες
Ολυμπιακοί Αγώνες: Άνετα στις «16» η Μαρία Σάκκαρη! Νίκησε με 2-0 σετ τη Στογιάνοβιτς
Γιούσρα Μαρντίνι: Από το κολύμπι για τη ζωή της στα νερά του Αιγαίου σε δεύτερη συνεχόμενη Ολυμπιάδα!
Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο viral πανηγυρισμός του Αυστραλού προπονητή (ΒΙΝΤΕΟ)