Ενημέρωση σε…fast-forward!

Τζωρτζέλα Κόσιαβα: Έλεγαν ότι έχω κάνει λιποαναρροφήσεις και εγώ είχα οξεία εκκολπωματίτιδα! (vid)

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Η «κατάρα» των τελικών… χτύπησε τον Τσιτσιπά και στο Ακαπούλκο

Ο Έλληνας πρωταθλητής Στέφανος Τσιτσιπάς ηττήθηκε  με 6-4,7-6(3) από τον Αλεξάντερ Ζβέρεφ, μετά 2 ώρες και 19 λεπτά, στον μεγάλο αγώνα του Abierto Mexicano.

Πλέον, ο Στέφανος Τσιτσιπάς, μετρά έξι ήττες σε ισάριθμους τελικούς ATP 500, οκτώ ήττες σε συνολικά 14 τελικούς καριέρας. Τελευταίος του τίτλος, παραμένει αυτός που πανηγύρισε το Φεβρουάριο του 2020 στη Μασσαλία.

Σημειώνεται ότι αυτή ήταν η δεύτερη νίκη του Γερμανού πρωταθλητή απέναντι στον Τσιτσιπά, σε συνολικά επτά μεταξύ τους αναμετρήσεις και η πρώτη μετά από πέντε ήττες στη σειρά.

Όπως μεταδίδει το ΑΠΕ, ο Στέφανος Τσιτσιπάς έχασε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στα σετ, αφού προηγήθηκε με 4-1 και είχε διπλό break point στο έκτο game, όμως  ο Σβέρεφ με πέντε σερί κερδισμένα games, μπήκε μπροστά στο σκορ.

Το δεύτερο σετ ήταν συναρπαστικό, μέχρι το ένατο  game όπου ο Ζβέρεφ πέτυχε το break. Ο Στέφανος Τσιτσιπάς έσωσε match point σε εκείνο το game και κατάφερε να πάρει πίσω το break, ωστόσο ο Γερμανός στη συνέχεια και με ένα εντυπωσιακό tie break, κατάφερε να ολοκληρώσει τη νίκη του.

Στο νοσοκομείο με ελονοσία ο Ομπαμεγιάνγκ
Παναθηναϊκός: Αποχαιρέτησε την Euroleague με ήττα
ΕΟΚ: Ο Κωνσταντίνος Ασημακόπουλος, μέλος της προσωρινής διοίκησης ζητά οικονομικό έλεγχο
Volley League: Πρωταθλητής ο Ολυμπιακός (ΒΙΝΤΕΟ)
Απίστευτος Μαρουκάκης: Τον έλεγαν «χοντρό» και πανηγύρισε γκολ δείχνοντας… την κοιλιά του! (ΒΙΝΤΕΟ)
Champions League: Παρί και Τσέλσι πέρασαν στα ημιτελικά (ΒΙΝΤΕΟ)