Ενημέρωση σε…fast-forward!

Κορονοϊός: «Ακούμε τους ασθενείς να φωνάζουν, σας παρακαλώ λυτρώστε με» – Συγκλονιστική μαρτυρία διευθύντριας της ΜΕΘ

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Η Ρεάλ «πάτησε» την Μπαρτσελόνα στο «Καμπ Νόου» (ΒΙΝΤΕΟ)

Η «βασίλισσα» κέρδισε με 3-1 την Μπαρτσελόνα μέσα στην Καταλονία κι έκανε το πρώτο της διπλό σε Clasico μετά από το 2016

Συγκλονίζει ο πατέρας της 23χρονης φοιτήτριας που «έφυγε« σε τροχαίο: «Σκοτώθηκε το αστέρι, το μπουμπουκάκι μου» (vid)

Πάρτι της Ρεάλ μέσα στο άδειο «Καμπ Νόου» καθώς νίκησε εύκολα την Μπαρτσελόνα με 3-1.

Το ματς

Ιδανικό το ξεκίνημα του ντέρμπι καθώς στο 5ο μόλις λεπτό, ο Μπενζεμά από δεξιά έδωσε κάθετα στον Βαλβέρδε, που πάτησε περιοχή και με άψογο πλασέ έκανε το 0-1.

Ωστόσο η απάντηση των Καταλανών ήταν άμεση, καθώς στο 9’ ο Άλμπα έκανε το γύρισμα από αριστερά και ο Φάτι με πλασέ από κοντά έκανε το 1-1. Μάλιστα ο πιτσιρικά έγραψε ιστορία, καθώς έγινε o δεύτερος νεότερος σκόρερ σε Κλάσικο.

Στο 23’ μετά από κόρνερ, ο Νέτο έκανε κακή έξοδο, ο Βαράν πήρε την κεφαλιά αλλά ο Πικέ έδιωξε και στην κόντρα ο Μέσι άδειασε με εντυπωσιακή ντρίμπλα τον Ράμος και από κοντά πλάσαρε αλλά ο Κουρτουά έσωσε δύσκολα.

Στην αντεπίθεση ο Ασένσιο έκανε με τη μία το γύρισμα από αριστερά και ο Μπενζεμά πλάσαρε αλλά ο Νέτο είπε όχι σωτήρια

Στο 52’ ο Φάτι πάτησε περιοχή από δεξιά κι έκανε το διαγώνιο σουτ με την μπάλα να περνά λίγο έξω και δύο λεπτά αργότερα, ο Φάτι σέντραρε από δεξιά, ο Κοουτίνιο πήρε την κεφαλιά μόνος του στο 2ο δοκάρι αλλά έστειλε την μπάλα λίγο έξω.

Τελικά στο 60ο λεπτό ο Λενγκλέ τράβηξε τον Ράμος μέσα στην περιοχή της Μπαρτσελόνα, μετά από ένα κόρνερ, ο ρέφερι είδε το VAR, έδωσε το πέναλτι και ο Ράμος το εκτέλεσε εύστοχα για το 1-2.

Στο 70’ ο Κουρτουά έδιωξε μετά από σουτ του Άλμπα από αριστερά και στη συνέχεια ο Κοουτίνιο σούταρε στα σώματα και στο 86’ ο Βάσκεθ σέντραρε από δεξιά, ο Κρόος πλάσαρε από κοντά και ο Νέτο έσωσε ενώ ο Γερμανός πήρε το ριμπάουντ κι έκανε νέο σουτ αλλά ο κίπερ των Καταλανών του είπε εκ νέου όχι.

Μάλιστα στο επόμενο λεπτό, ο Βάσκεθ σέντραρε και πάλι από δεξιά, ο Ράμος έπιασε το μονοκόμματο σουτ από κοντά αλλά ο Νέτο έσωσε εντυπωσιακά και εν συνεχεία ο Βαράν αστόχησε με κεφαλιά.

Όμως στο 90ο λεπτό, ο Νέτο έχασε την μπάλα μετά από έξοδο και ο Μόντριτς με σουτ από το πέναλτι έκανε το 1-3

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Νέτο, Ντεστ, Άλμπα (87’ Μπρέθγουεϊτ), Λενγκλέ, Πικέ, Ντε Γιονγκ, Μπούσκετς (82’ Τρινκάο), Πέδρι (82’ Γκριεζμάν), Κοουτίνιο, Φάτι (82’ Ντεμπελέ), Μέσι

ΡΕΑΛ: Κουρτουά, Νάτσο (42’ Λούκας Βάσκεθ), Βαράν, Ράμος, Μεντί, Κασεμίρο, Κρόος, Βαλβέρδε (69’ Μόντριτς), Ασένσιο (82’ Ροδρίγο), Μπενζεμά, Βινίσιους