Ενημέρωση σε…fast-forward!

Οικονόμου για Αναστασοπούλου: Δεν τέλειωσε η χθεσινή δουλειά, όπως κάνουν όλες οι γυναίκες… αργούν να ολοκληρώσουν

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Ρίξε μια ζαριά καλή και συ βρε Αργεντινή…

Στο 80' η Ισλανδία κερδίζει πέναλτι. Είναι πίσω στο σκορ με 2-0. Ευκαιρία να μειώσει και στα επόμενα 13-14 λεπτά...

Στο 80′ η Ισλανδία κερδίζει πέναλτι. Είναι πίσω στο σκορ με 2-0. Ευκαιρία να μειώσει και στα επόμενα 13-14 λεπτά με τις καθυστερήσεις να ψάξει ένα δεύτερο γκολ και να σώσει τον πολύτιμο βαθμό που θα της έδινε μικρό αβαντάζ για την 2η θέση.

H κάμερα κάνει κοντινό στον εκτελεστή Γκίλφι Σίγκουρντσον, ο άνθρωπος 50 εκ. ευρώ, με παραστάσεις από την Πρέμιερ Λιγκ.

Γράφει (μετά το show του Μούσα) ο Μιχάλης Τσαμπάς

Αν και ως Βορειοευρωπαίος θα έπρεπε να ήταν ψυχρός, ο φακός τον δείχνει με σκυμμένο κεφάλι να ξεφυσάει.

Τραγική εκτέλεση, η μπάλα ψηλά άουτ. Αυτά τα 1-2 λεπτά που περιγράφονται στις παραπάνω γραμμές είναι ενδεικτικά της όλης εικόνας των Ισλανδών! Για πρώτη φορά στην ιστορία τους, μετά και την βαριά ήττα της Αργεντινής, οι «ψαράδες» βρέθηκαν αγκαλιά με την πρόκριση στους «16» το Μουντιάλ.

Το άγχος τους λύγισε. Η… υποχρέωση να μην χαλάσουν το παιχνίδι του αντιπάλου, αλλά να παίξουν το δικό τους για να πάρουν την νίκη φανέρωσε ότι όσο όρεξη κι αν υπάρχει, όσο μεγάλη κι αν είναι η επιθυμία, η ποιότητα απουσιάζει. Η Νιγηρία πήρε εύκολα τη νίκη με 2-0, χάρη σε ισάριθμα γκολ του εκπληκτικού Μούσα κι έτσι έπιασαν τόπο και τα… παρακάλια των Αργεντίνων που τα εξέφρασαν ακόμη και με πανό στις εξέδρες του γηπέδου.

Οι Αφρικάνοι μπήκαν γερά στο κόλπο της πρόκρισης πλέον, αλλά παράλληλα ήταν ένα μεγάλο δώρο για τον Μέσι, τον Σαμπάολι κι όλους τους άλλους που έχουν να ρίξουν μια τελευταία ζαριά ακόμη για να παραμείνουν στο κόλπο.

Αρκεί στο 3ο και τελευταίο ματς του ομίλου να φέρουν «εξάρες» και όχι… ασσόδυο.

Ολυμπιακός: Εμφάνισε τον κακό εαυτό του και έχασε από την Μπάγερν στο Μόναχο
ΠΑΟΚ: Ζήτησε να φύγει ο Μάτος για την Βάσκο ντε Γκάμα – Συμφώνησε ο Δικέφαλος
Μαρία Σάκαρη: Τεράστια ανατροπή και πρόκριση στα ημιτελικά
ΑΕΚ: Προβληματισμός για Καρέρα, Λιβάγια και Ολιβέιρα
ΠΑΟΚ: (Χ)άρηκε μόνο η Ομόνοια (BINTEO)
Europa League: Απόψε είναι η βραδιά των «Δικεφάλων»