Ενημέρωση σε... fast-forward!

xtapodi 180324
Συνταγή Αργυρώς Μπαρμπαρίγου: Χταπόδι με κοφτό μακαρονάκι

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Ολυμπιακοί Αγώνες – Τσιτσιπάς: Δυσκολεύτηκε, αλλά απέκλεισε τον Γερμανό και συνεχίζει στο Τόκιο

Ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας δυσκολεύτηκε αλλά ξεπέρασε το εμπόδιο του Γερμανού Κολσράιμπερ με 2-1 σετ.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς έστω και αγχωτικά κατάφερε να νικήσει τον Φίλιπ Κολσράιμπερ με 2-1 σετ (6-3, 3-6, 6-3) στην πρεμιέρα του στο Ολυμπιακό τουρνουά και να πάρει την πρόκριση στο δεύτερο γύρο.

Ο Έλληνας τενίστας ήταν εξαιρετικός στο πρώτο σετ όπου κατάφερε μέσα σε 35 λεπτά να κερδίσει με 6-3 καθώς επέβαλε τον ρυθμό του από το πρώτο γκέιμ.

Στο δεύτερο σετ ο 37χρονος Γερμανός ανέβασε την απόδοση του, εκμεταλλεύτηκε τα λάθη του Τσιτσιπά και κατάφερε να πάρει το δεύτερο σετ με το ίδιο σκορ και να ισοφαρίσει σε 1-1.

sport24.gr

Ροή Ειδήσεων

elenimpoukoura altamoura 190324

19/03/2024 | 08:44

Ελένη Μπούκουρα – Αλταμούρα: Η πρώτη ελληνίδα ζωγράφος

19/03/2024 | 08:35

ΚΚΕ: Να παραπεμφθεί στις αρμόδιες Επιτροπές του Ευρωκοινοβουλίου η αναφορά για το έγκλημα των Τεμπών

19/03/2024 | 08:30

Ο Μλαντένοβιτς του Παναθηναϊκού κλήθηκε στην Εθνική Σερβίας
marianna georganti 190324

19/03/2024 | 08:25

Μαριάννα Γεωργαντή: Ξέσπασε σε λυγμούς στον αέρα του Open, μετά την έκπληξη που της ετοίμασαν

19/03/2024 | 08:20

Ρομπότ Σοφία: «Δεν έχουμε καμία επιθυμία να κατακτήσουμε τον κόσμο»

19/03/2024 | 08:08

Εντείνονται οι διαπραγματεύσεις για την ανακωχή στη Γάζα – Στα όρια του λιμού οι άμαχοι
syriza politikigrammateia 190224 (2)

19/03/2024 | 08:05

ΣΥΡΙΖΑ: Οι προκλητικές δηλώσεις του Προέδρου της Τουρκίας κατά της Κύπρου υπονομεύουν και τις ελληνοτουρκικές σχέσεις

19/03/2024 | 07:58

Euroleague: «Διπλό» μέσα στην Κωνσταντινούπολη θέλει ο Ολυμπιακός

19/03/2024 | 07:52

Ασπρόπυργος: Νεκρός εντοπίστηκε 40χρονος μετά από καυγά – Φέρει βαριές κακώσεις σε όλο του το σώμα

19/03/2024 | 07:33

Βροχές και σποραδικές καταιγίδες σήμερα με πτώση θερμοκρασίας – Πού θα είναι έντονα τα φαινόμενα

19/03/2024 | 07:28

Εορτολόγιο: Ποια ονόματα γιορτάζουν σήμερα 19 Μαρτίου

18/03/2024 | 23:04

Κέιτ Μίντλετον: Βίντεο από την πρώτη δημόσια εμφάνισή της μετά την επέμβαση
giakoumakis 180324
Ασύλληπτος Γιακουμάκης ξανά στο MLS με ασίστ και γκολ!
fener 180324
Σκηνές χάους στην Τραπεζούντα: Οπαδοί της Τράμπζονσπορ εισέβαλαν στο γήπεδο, παίκτες της Φενέρμπαχτσε τούς τσάκισαν στο ξύλο
maria sakkari 120324
WTA: Παρέμεινε Νο.9 στον κόσμο η Σάκκαρη, ξεφεύγει η Σβιάτεκ
estudiantes 180324
Δραματικές στιγμές για τον Χαβιέ Αλταμιράνο, διακοπή στο ματς Εστουντιάντες – Μπόκα