Ενημέρωση σε…fast-forward!

Survivor: «Κράξιμο» για τη μονομαχία με βάρη – «Απάνθρωπο», «απαράδεκτο», «βασανιστήρια», έγραψαν στο Twitter

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Σάκκαρη: Λύγισε στον ημιτελικό από την Αντρέσκου

Η Μαρία Σάκκαρη δεν τα κατάφερε στον ημιτελικό του Miami Open και ηττήθηκε μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα με 2-1 7-6(7),3-6, 7-6(4) από την Μπιάνκα Βανέσσα Αντρέσκου και δεν κατάφερε να πάρει το εισιτήριο για τον τελικό της διοργάνωσης.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και η Ελληνίδα πρωταθλήτρια έδειχνε ικανή για τη νίκη. Στα κρίσιμα σημεία, ωστόσο δεν στάθηκε τυχερή κι έχασε δύο σετ στο τάι μπρέικ. Στο πρώτο σετ η Σάκκαρη έχασε δύο σετ πόιντ στο καθοριστικό game και βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Αυτό, όμως, δεν την επηρέασε και πήρε εύκολα το δεύτερο σετ, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Στο τελευταίο σετ οι δύο αθλήτριες έφτασαν ξανά στο τάι μπρέικ, όπου η κούραση «μίλησε» και η Καναδή πήρε τη νίκη.

Στον τελικό η Αντρέσκου θα αντιμετωπίσει την Άσλεϊ Μπάρτι η οποία νωρίτερα επικράτησε 6-3, 6-3 κόντρα στην Ελίνα Σβιτολίνα.

«Βόμβα» από αξιωματούχο της UEFA: «Ρεάλ, Μαν. Σίτι, Τσέλσι απειλούνται άμεσα με αποβολή από τα ημιτελικά του Champions League»
UEFA για European Super League: Θέλει άμεσο αποκλεισμό για τις 12 ομάδες-μεγαθήρια
«Γκρεμίζεται» το Champions League! 12 ομάδες-μεγαθήρια ίδρυσαν δικό τους ευρωπαϊκό πρωτάθλημα
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 2-0: Καταπληκτικός ΠΑΟΚ «κατάπιε» τον αδιάφορο Ολυμπιακό (vid)
ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης 3-1: Δυνατά στο κόλπο της Ευρώπης οι «κιτρινόμαυροι» με 2 γκολ στο φινάλε
«Βόμβα» στο ποδόσφαιρο! 12 ομάδες-μεγαθήρια ετοιμάζουν «ανταρσία»- «Πειθαρχήστε ή θα αποβληθείτε», το τελεσίγραφο της UEFA