Η εκδίκηση του Σπύρου Παπαδόπουλου στον ΣΚΑΪ: Το φυσάνε και δεν κρυώνει στο κανάλι με το «Στην υγειά μας ρε παιδιά»

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Στους «4» του Όπεν της Λιόν ο Στέφανος Τσιτσιπάς

Xωρίς ιδιαίτερη δυσκολία έφτασε ο Έλληνας τενίστας στα ημιτελικά του Όπεν της Λιόν.

Στα ημιτελικά του “Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes Lyon” προκρίθηκε ο Στέφανος Τσιτσιπάς. Ο Έλληνας τενίστας νίκησε με 6-3, 6-4 τον Ιάπωνα (Νο60) Γιοσιχίτο Νισιόκα σε 67 λεπτά αγώνα και θα βρεθεί για 6η φορά στην τετράδα ενός τουρνουά για το 2021.

Αντίπαλος του Τσιτσιπά στους «4» θα είναι ο Λορέντσο Μουζέτι, το Σάββατο (22/5), σε ένα “repeat” του ημιτελικού του Ακαπούλκο (Μάρτιος 2021). Τότε, ο Στέφανος είχε επιβληθεί άνετα στα δυο σετ και είχε προκριθεί στον τελικό του 500αριου τουρνουά στο Μεξικό. Νωρίτερα σήμερα (21/5), ο Μουζέτι νίκησε τον Αλιάζ Μπέντενε με 6-3, 7-6(2) μετά από μιάμιση ώρα αγώνα.

Ο Νο2 του ταμπλό και Νο 5 στην παγκόσμια κατάταξη, Στέφανος Τσιτσιπάς, κέρδισε 40/48 πόντους πίσω από το σερβίς του, δεν θορυβήθηκε ποτέ από τον βραχύσωμο Ιάπωνα και με περίσσια άνεση πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά του θεσμού. Είχε δε ένα μπρέικ σε κάθε σετ, αξιοποιώντας 2/5 ευκαιρίες για μπρέικ.

Ο “Tsitsifast” είχε επικρατήσει στην πρεμιέρα του Όπεν της Λιόν του Αμερικανού Τόμι Πολ με 6-1, 6-4 και σήμερα (21/5) πέτυχε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του χωρίς απώλεια σετ. Στα πρώτα δυο ματς που έχει δώσει στη Λιόν ο Στέφανος Τσιτσιπάς, έχει χάσει συνολικά 12 γκέιμς (μ.ο. έξι ανά ματς).

enikos.gr

Ροή Ειδήσεων

16/06/2021 | 16:49

Ναταλία Γερμανού: Θα παρουσιάσει έκτακτη εκπομπή στον Alpha για την “Αγγελική”

16/06/2021 | 16:30

Καρολίνα Καλύβα: Ο Τριαντάφυλλος πατούσε επί πτωμάτων, ο Παππάς έριχνε λάσπη, η Ελένη έχει χαμηλή συνείδηση

16/06/2021 | 16:27

Γιατί ακυρώνεται η απογευματινή ενημέρωση για την πορεία της πανδημίας

16/06/2021 | 16:21

Στη δημοσιότητα τα πέντε μέλη σπείρας που έκλεβαν αυτοκίνητα και καταστήματα στην Αττική (ΕΙΚΟΝΕΣ)

16/06/2021 | 16:17

«Μακριά από τις μεγαλειώδεις εμφανίσεις που την έχουμε συνηθίσει»: Viral το ΔΤ για συναυλία της Μόνικα

16/06/2021 | 16:14

Η ιστορική συνάντηση Ρέιγκαν με Γκορμπατσόφ το 1985 και η πρώτη χειραψία που άφησε εποχή (ΕΙΚΟΝΑ)

16/06/2021 | 16:05

Αναβλήθηκε η δίκη για το «τρομοδέμα» στον Παπαδήμο- Στο Εφετείο ο πρώην πρωθυπουργός (ΦΩΤΟ)

Φθιώτιδα: Προφυλακιστέος ο 25χρονος για τον βιασμό της 11χρονης – Τι υποστήριξε

16/06/2021 | 15:53

Έφη Αχτσιόγλου: Στη Βουλή λίγο πριν φέρει στον κόσμο το πρώτο της παιδί (ΦΩΤΟ)

16/06/2021 | 15:52

Γενεύη-Αμερικανορωσική συνάντηση κορυφής: Το τετ-α-τετ Μπάιντεν-Πούτιν – Οι μεγάλες διαφωνίες και οι μικρές προσδοκίες

16/06/2021 | 15:33

Παναγιώτα Βλαντή: Αυτός είναι ο μυστηριώδης άνδρας που παντρεύτηκε μυστικά στην Ύδρα (ΕΙΚΟΝΕΣ)

16/06/2021 | 15:22

Μαρία Σάκκαρη: Είμαι ευτυχισμένη στην προσωπική μου ζωή

16/06/2021 | 15:11

Γαλλία: Τέλος στην υποχρεωτική χρήση μάσκας στους εξωτερικούς χώρους σύντομα

16/06/2021 | 15:07

Βίκυ Σταμάτη: Στην παραλία του Αστέρα Βουλιαγμένης με τον γιο της (ΦΩΤΟ)

16/06/2021 | 14:52

Έξαλλοι Ραγκούσης – Ξενογιαννακοπούλου με τα όσα είπε ο Κεγκέρογλου για τα χρέη του ΠΑΣΟΚ
Η Σάκκαρη ανέβηκε στη σκηνή μαζί με την Βίσση και έγινε χαμός (ΒΙΝΤΕΟ)
Κρίστιαν Έρικσεν: Η πρώτη φωτογραφία του μέσα από το νοσοκομείο
Μάρκο Αρναούτοβιτς: Κινδυνεύει να μείνει εκτός Euro 2020 για το «γ@@ω την Αλβανίδα μάνα σου»
Euro 2020 Ουγγαρία-Πορτογαλία 0-3: «Τριάρα» με ρεκόρ Ρονάλντο – «Έκρυψαν» τη μπάλα στο τρίτο γκολ! (vids)
Copa America: Συγκλονιστικό αφιέρωμα στον τεράστιο Ντιέγκο Μαραντόνα (ΒΙΝΤΕΟ)
Euro 2020: Το «Πούσκας Arena» που επανέφερε το κανονικό ποδόσφαιρο!