Αθήνα

19 oC

σποραδικές νεφώσεις

Super League: Ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε απέναντι στον ΟΦΗ, αλλά με τα δύο γκολ του Σουντανί πήρε την νίκη (2-1)

O Ολυμπιακός  έπειτα από ένα χορταστικό παιχνίδι στο γήπεδο Καραϊσκάκη κέρδισε 2-1 τον ΟΦΗ για την 7η αγωνιστική της Super League 1. Γκολ, δοκάρια, ακυρωθέν γκολ και δύο ομάδες που ήθελαν να παίξουν ποδόσφαιρο, χάρηκε ο κόσμος που είδε το ματς είτε στο γήπεδο, είτε στην τηλεόραση.

Να σημειωθεί ότι το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Σουντανί με με τρομερή κεφαλιά μετά από σέντρα του Ποντένσε στο 11ο λεπτό, ενώ ο Λοβέρα είχε προειδοποιήσει στο 3′, στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι του Σωτηρίου.

Ο ΟΦΗ ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τρομερό σουτ του Ναμπί.

Ο Ολυμπιακός έκανε το 2-1 στο 57′ ξανά με τον Σουντανί, ενώ ο ΟΦΗ είχε δοκάρι τρία μόλις λεπτά νωρίτερα με τον δικό του σκόρερ, τον Ναμπί.

Στο 66′ ακυρώθηκε γκολ του Ολυμπιακού με τον Γκερέρο μετά από έλεγχο της φάσης με το VAR.