αραιές νεφώσεις

Την Λίβερπουλ δεν θα την ξεγράφεις... Την Λίβερπουλ!

Οι υποσχέσεις δίνονται για να κρατιούνται. Μην κοιτάτε που ο Τσίπρας ό,τι δεσμεύτηκε προεκλογικά δεν το τήρησε.

Γράφει ο Μιχάλης Τσαμπάς

Εδώ από το προηγούμενο post σας είπαμε πως αν γίνει κάτι αξιοσημείωτο στο υπόλοιπο της βραδιάς του Τσάμπιονς Λιγκ θα τα ξαναπούμε και αυτό γίνεται. Πως να μην ανανεώναμε το ραντεβού μας με την ματσάρα στο Λίβερπουλ και την μεγάλη νίκη των reds στις καθυστερήσεις;

Ένα... δικό τους ματς, αφού προηγήθηκαν με 2-0 πήγαν να το χάσουν καθώς η Παρί Σεν Ζερμέν ισοφάρισε στο 82' και στο 88' είχε την μεγάλη ευκαιρία για την ολική ανατροπή. Δεν την έκανε και το πλήρωσε. Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο Μπαμπέ αντί να διώξει την μπάλα έξω από την περιοχή του πήγε να κάνει κάτι εξεζητημένο.

Το μόνο που κατάφερε ήταν να... πουλήσει την μπάλα και τον βαθμό. Με ένα απίθανο τεμάχιο ο Φιρμίνο έκανε το 3-2 και έδωσε την μεγάλη νίκη στην περσινή φιναλίστ του Τσάμπιονς Λιγκ. Αυτή την φορά ο Σαλάχα μπορεί να... πέρασε και να μην ακούμπησε, αλλά τα έκαναν όλα οι συμπαίκτες του.

Έτσι η Λίβερπουλ που ξεκίνησε με το γκάζι πατημένο στην Πρέμιερ Λιγκ, έκανε το ίδιο και στην διοργάνωση των αστεριών και του σεντονιού. Είναι νωρίς βέβαια για προγνωστικά κι εκτιμήσεις, όμως φαίνεται πως και πάλι η ομάδα του Κλοπ θα είναι ένα σκληρό καρύδι για όλους. Ένα club που θα μας απασχολήσει, όπως και πέρσι, για πολλούς μήνες!