Γιώργος Καραϊβάζ: Το συγκινητικό αντίο της εκπομπής του Γιώργου Παπαδάκη (vid)

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Τσιτσιπάς: Έχασε και αποκλείστηκε από τον Ρούμπλεφ στο Ρότερνταμ

Προσπάθησε, αλλά δεν τα κατάφερε ο Έλληνας τενίστας.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς έδωσε μεγάλη “μάχη” κόντρα στον Αντρέι Ρούμπλεφ στον ημιτελικό του Ρότερνταμ, αλλά ηττήθηκε τελικά με 2-0 σετ (6-3, 7-6 (2)), χάνοντας και την πρόκριση για τον τελικό του τουρνουά.

Ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας “πάλεψε” μέχρι τέλους το πρώτο σετ και έχασε 5 μπρέικ πόιντ πριν “λυγίσει” με 6-3 από τον αντίπαλό του. Οριακό ήταν όμως και το δεύτερο σετ.

Ο Τσιτσιπάς κράτησε μέχρι τέλους το σερβίς και θα μπορούσε σε δύο περιπτώσεις να “πιέσει” για ένα μπρέικ, αλλά κάποια δικά του αβίαστα λάθη και οι εκπληκτικές επιστροφές του Ρώσου, έφεραν το ματς στο τάι μπρέικ.

Euroleague: Διασύρθηκε στη Ρωσία ο Παναθηναϊκός
ΑΕΚ: Ο Βαγγέλης Αγγέλου προπονητής έως το τέλος της σεζόν
Το 46ο του Ολυμπιακού: Επικράτησε 3-1 με ανατροπή με μεγάλο πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Χασάν
Στεφανί Μπισμπίκου-Kαταγγελία για την ενόργανη: «Έβλεπα πάρα πολύ ξύλο και να σκίζονται μπλούζες από τα τραβήγματα για λίγα γραμμάρια» (vid)
Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ: Θα έμπαινε το αυτογκόλ της χρονιάς – Απίθανη γκάφα από Πασχαλάκη
Super League 1: Η ΑΕΚ σόκαρε τον Άρη… και τους φίλους της και με 3 γκολ στο πρώτο ημίχρονο εκτός έδρας (1-3)