Αθήνα

26 oC

αίθριος καιρός

Απίστευτο: Αγώνας τένις στη Γαλλία διεκόπη λόγω... μαριχουάνας

Ένα από τα πιο εντυπωσιακά χαρακτηριστικά στους αγώνες τένις είναι η αφοσίωση του κοινού που παρακολουθεί το ματς, καθώς κατά τη διάρκεια των αγώνων ακούγονται μόνο οι παίκτες που.. αγκομαχούν.

Στον αγώνα του Βίκτορ Τρόιτσκι με τον Νικολά Μάου, τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν όπως περίμεναν. Ξαφνικά διεκόπη ο αγώνας για λίγα λεπτά, εξαιτίας της έντονης μυρωδιάς μαριχουάνας στο Μπορντό.

Συγκεκριμένα, ο αγώνας ήταν στο πρώτο σετ και το σκορ στο 5-5, όταν ο Σέρβος τενίστας διαμαρτυρήθηκε για έντονη μυρωδιά μαριχουάνας από τις εξέδρες. Ο διαιτητής κινητοποιήθηκε άμεσα, διακόπτοντας τον αγώνα και η αστυνομία ανακάλυψε τον θεατή που κάπνιζε μαριχουάνα.

Μετά τη μικρή διακοπή, ο αγώνας συνεχίστηκε με τον Τρόιτσκι να επικρατεί με 7-6(6), 6-2 και να παίρνει την πρόκριση στον δεύτερο γύρο, όπου και θα αντιμετωπίσει ακόμη έναν Γάλλο, τον Τζο Γουίλφριντ Τσονγκά.