Ενημέρωση σε... fast-forward!

kokkalis 280324
Τα λόγια αγάπης του Πέτρου Κόκκαλη για τη Δήμητρα Ματσούκα

FUN

(ΒΙΝΤΕΟ) Το πέναλτι α λα… Συνέδριο ΣΥΡΙΖΑ που έμεινε στην ιστορία! Εκτελέστηκε 6 φορές!!!

Eίναι σίγουρα το μεγαλύτερο σε διάρκεια πέναλτι στην ιστορία του ποδοσφαίρου και εκτελέστηκε σε ελληνικό γήπεδο στους Ολυμπιακούς αγώνες της Αθήνας το 2004.

Είναι ένα πέναλτι που χρειάστηκε 6 προσπάθειες για να μετρήσει τελικά, θυμίζοντας την απόφαση του συνεδρίου του ΣΥΡΙΖΑ, που άλλαξε ο Αλέξης Τσίπρας με παρέμβασή του, ζητώντας την επανάληψη της ψηφορορίας.

Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στις 17 Αυγούστου στο Παμπελοποννησιακό στάδιο. Η Σερβία έπαιζε με την Τυνησία για την πρόκριση στην προημιτελική φάση του Ολυμπιακού τουρνουά. Τέταρτος διαιτητής ήταν ο Έλληνας Γιώργος Κασναφέρης. Διαιτητής ήταν ο 38χρονος Τσαρλς Αριοτίμα από την Ταϊτή και τέταρτος διαιτητής ήταν ο Έλληνας Γιώργος Κασναφέρης.

Οι ελάχιστοι θεατές, που βρέθηκαν στην εξέδρα είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν έξι φορές τη εκτέλεση ενός πέναλτι. Το σκορ του αγώνα ήταν ισόπαλο 1-1. Στο 79ο λεπτό ο διαιτητής σφύριξε πέναλτι για την ομάδα της Τυνησίας.

Ο  παίκτης της Τυνησίας εκτέλεσε εύστοχα το πρώτο πέναλτι, αλλά ο διαιτητής δεν τον άφησε να πανηγυρίσει και ζήτησε να επαναληφθεί, γιατί οι υπόλοιποι παίκτες πατούσαν στη μεγάλη περιοχή. Ο Αριοτίμα ήθελε το πέναλτι να εκτελεστεί σύμφωνα με τους κανονισμούς του ποδοσφαίρου, που ορίζουν να μη πατάει κανείς τη γραμμή της μεγάλης περιοχής. Για το λόγο αυτό, ζητούσε επανάληψη κάθε φορά που έβλεπε έναν παίκτη να μπαίνει νωρίτερα στην περιοχή. Οι φίλαθλοι απόλαυσαν το θέαμα και φώναζαν «κι άλλο κι άλλο». Όταν ο παίκτης που εκτελούσε το πέναλτι, έστηνε στη μεγάλη περιοχή τη μπάλα, οι θεατές της εξέδρας φώναζαν «κι άλλο κι άλλο».

Πηγή: mixanitouxronou.gr

Ροή Ειδήσεων

240329090511

29/03/2024 | 09:05

Ευρωεκλογές 2024-ΣΥΡΙΖΑ: Ανακοινώθηκαν οι πρώτοι υποψήφιοι

29/03/2024 | 08:42

Δημήτρης Κόκοτας: Πολύ κρίσιμα τα επόμενα 24ωρα – Υπέστη έμφραγμα, ανακοπή και ανατάχθηκε

29/03/2024 | 08:31

Πύργος: Άγριο ξύλο ανάμεσα σε μαθήτριες Γυμνασίου – Οι αυτόπτες μάρτυρες τραβούσαν βίντεο
a56ea77fb8314a5cce93973bc6bb79ee xl

29/03/2024 | 08:27

Καρδίτσα: Νεκρή βρέθηκε ηλικιωμένη στο Καταφύλλι Αργιθέας – Έρευνες της αστυνομίας για το ενδεχόμενο εγκλήματος

29/03/2024 | 07:47

Συνεδρίαση του υπουργικού συμβουλίου σήμερα – Ανακοινώνεται αύξηση κατώτατου μισθού

28/03/2024 | 23:01

Βουλή: Καταψηφίστηκε η πρόταση δυσπιστίας για τα «Τέμπη» με 159 «Όχι»
screenshot 24

28/03/2024 | 22:46

Θοδωρής Αθερίδης: Μου αρέσει πάρα πολύ το Ζάρι της Μαρίνας Σάττι, σίγουρα θα είναι μέσα στην τριάδα

28/03/2024 | 22:42

Νέο τζακ ποτ στο Τζόκερ – Δείτε ποιοι αριθμοί κληρώθηκαν

28/03/2024 | 22:26

Σωκράτης Φάμελλος: Σχέδιο συγκάλυψης του εγκλήματος των Τεμπών με ευθύνη Μητσοτάκη, να γίνει Προανακριτική για τον Καραμανλή
screenshot 22

28/03/2024 | 22:20

MasterChef-Απών ο Σωτήρης Κοντιζάς: «Δεν είμαστε όλοι καλά, δεν ακολούθησε τις οδηγίες»

28/03/2024 | 22:05

Νίκος Ανδρουλάκης: Εδραιωμένη η πεποίθηση στον λαό πως η κυβέρνηση λειτουργεί ως μηχανή διαφθοράς

28/03/2024 | 21:57

Πυροβολισμοί στα ΚΤΕΛ Κηφισού- Ένας τραυματίας
dads retreat 280324 (5)
Tο Dads Retreat έρχεται για δεύτερη χρονιά στην Villa Amfiario στις 15-17 Ioυνίου!
test covid19
Απίστευτο περιστατικό στη Γερμανία: 62χρονος εμβολιάστηκε 217 φορές κατά του κορωνοϊού!
ekatommuriouxos 1
Εκατομμυριούχος: Πήρε τηλέφωνο τη γυναίκα του για βοήθεια και το σήκωσε ένας… άγνωστος άντρας