Αθήνα

29 oC

αίθριος καιρός

Hottest

Ενημέρωση σε…fast-forward!

Ο Κοκλώνης μιλάει για το χωρισμό του – «Πόνεσα πολύ το καλοκαίρι» – «Η Καινούργιου σήκωνε τηλέφωνο και έκανε καβγά αν ένιωθε πως κάποιος με πληγώνει»

LIFESTYLE

Δύσκολες στιγμές για τη Θάλεια Ματίκα – Εγκλωβίστηκε κοντά στη φωτιά

Όσα ανέφερε η ηθοποιός για την τρομακτική εμπειρία που έζησε.

Την περιπέτειά της περιέγραψε η Θάλεια Ματίκα στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του ΑΝΤ1, αφού επέστρεψε από την Αγία Άννα στην Εύβοια λόγω της φωτιάς αλλά βρέθηκε εγκλωβισμένη στα Οινόφυτα, ακολουθώντας την πυρκαγιά.

Η ηθοποιός ανέφερε: «Βρισκόμουν στην παραλία της Αγίας Άννας στην Εύβοια από χθες. Σήμερα περιμέναμε να δούμε τι θα γίνει γνωρίζοντας για την φωτιά στις γύρω περιοχές και όταν λάβαμε το μήνυμα της Πολιτικής Προστασίας ξεκινήσαμε οικογενειακώς να επιστρέψουμε. Θέλω να πω ότι μου έκανε εντύπωση ότι στη διαδρομή περίμενα να έχει κίνηση γιατί περίμενα ότι αρκετός κόσμος θα επιστρέφει. Δεν ξέρω τι γίνεται στην περιοχή. Πιστεύω ότι κόσμος που ήθελε να σώσει τις περιουσίες του θα έμεινε πίσω, μου έκανε μεγάλη εντύπωση αυτό το γεγονός.

Ερχόμενη τώρα στην Αθήνα και ενώ είχαμε σκοπό να πάμε στον Ωρωπό που διατηρούμε εξοχικό, στο ύψος στα Οινόφυτα δεν μπορείς να περάσεις την εθνική. Πήγαμε με συνοδεία αστυνομίας, έγινε μια μεγάλη παράκαμψη κι αυτή τη στιγμή βρισκόμαστε στο Δήλεσι και δεν ξέρουμε τι ακριβώς έχει συμβεί. Ακολουθούμε την πυρκαγιά. Έχω την ίδια εικόνα που είχα σήμερα στην παραλία της Αγίας Άννας με πολύ καπνό. Στη διαδρομή βρήκαμε δέκα αυτοκίνητα το πολύ, δεν ξέρω τι έγινε. Είναι η δική μου εκτίμηση ότι έμειναν πολλά άτομα πίσω».

Ροή Ειδήσεων

27/09/2021 | 18:52

Γλυκά Νερά: Ανατριχιαστικές εικόνες από το κρεβάτι που σκότωσε την Καρολάιν ο Μπάμπης Αναγνωστόπουλος (ΒΙΝΤΕΟ)

27/09/2021 | 18:50

Χάρι και Μέγκαν μαζί στη Νέα Υόρκη: Η εμφάνιση των 100.000 δολάρίων της Μαρκλ που δίχασε

27/09/2021 | 18:45

Γερμανία: Συγκινεί η Μέρκελ που δάκρυσε μπροστά στις κάμερες αποχαιρετώντας την καγκελαρία (vid)

27/09/2021 | 18:39

Μαρία Θεοδωρίδου: Ανάγκη εμβολιασμού για τον ιό της γρίπης

27/09/2021 | 18:28

Σοκάρει ο Μαρίνος Κόνσολος: «Μου είχε βάλει κοριό κάτω από τον καναπέ και με παρακολουθούσε και μου το είπε μετά» (vid)

27/09/2021 | 18:19

Αλέξης Τσίπρας προς κυβέρνηση για ΔΕΗ: Θα αναζητηθούν όλες οι ευθύνες για το μεγάλο παζάρι στα ασημικά

27/09/2021 | 18:17

Κορονοϊός: Τρίτη δόση – Ποιο εμβόλιο θα χορηγείται

27/09/2021 | 17:55

Ο κακός χαμός με Καινούργιου και Σάσα Σταμάτη για Δανάη Μπάρκα: «Δεν ξέρω τι της μεταφέρθηκε» (vid)

27/09/2021 | 17:46

Κορονοϊός: Ο χάρτης διασποράς – 426 κρούσματα σε Αττική, 325 Θεσσαλονίκη

27/09/2021 | 17:36

Άγριες Μέλισσες: Η συνάντηση των πρωταγωνιστών στη μυστική πρεμιέρα της σειράς

27/09/2021 | 17:31

Κορονοϊός: 2.130 κρούσματα σήμερα – 47 νέοι θάνατοι, 323 διασωληνωμένοι

27/09/2021 | 17:28

Λύγισε η Ανθή Βούλγαρη στην Ελένη Μενεγάκη: «Τα δεύτερα γενέθλιά μου σήμερα… » (vid)

27/09/2021 | 17:26

Γιάννης Μπουρούσης: Επιστρέφει στα παρκέ για να παίξει στην Α2 με την Καρδίτσα

27/09/2021 | 17:24

James Καφετζής: Χώρισε από τη σύντροφό του Maxine – «Θέλω να προχωρήσω τη ζωή μου»

27/09/2021 | 17:18

Κορονοϊός: Πέθανε ο χειρουργός Χρήστος Κωνσταντάρας
Ο Κοκλώνης μιλάει για το χωρισμό του – «Πόνεσα πολύ το καλοκαίρι» – «Η Καινούργιου σήκωνε τηλέφωνο και έκανε καβγά αν ένιωθε πως κάποιος με πληγώνει»
Σασμός-Χριστίνα Χειλά Φαμέλη: «Στην πρώτη μου ερωτική σκηνή ήθελα να ανοίξει η γη να με καταπιεί»
J2US: Η Γαρμπή «τα έχωσε» στη Σάσα Σταμάτη για το «δεσποινίς» στη Δέσποινα Βανδή (ΕΙΚΟΝΑ)
Σάσα Σταμάτη: Η απάντησή της στα περί «δεσποινίδας» στην Καίτη Γαρμπή (vid)
Σοκαρισμένος ο Γιάννης Μόρτζος για Φιλιππίδη: «Δεν μπορώ να πιστέψω ότι αυτός που είχε τα πάντα, έκανε τέτοια πράγματα»
J2US: Η Σάσα Σταμάτη τα «έσπασε» με το «Ρίξε στο κορμί μου σπίρτο» – Έκανε άνω κάτω την επιτροπή (vid)