Αθήνα

19 oC

αίθριος καιρός

Hottest

Ενημέρωση σε…fast-forward!

Γλυκά Νερά: «Είχε παράλληλη σχέση με την Καρολάιν και με την άλλη…», λέει φίλος του Μπάμπη Αναγνωστόπουλου

LIFESTYLE

«Έφυγε» από τη ζωή αγαπημένη ηθοποιός του «Ρετιρέ» σε ηλικία 86 ετών (ΕΙΚΟΝΕΣ)

Σε ηλικία 86 ετών "έφυγε" από τη ζωή η "κυρία Θάλεια" του Ρετιρέ, η ηθοποιός Μαρία Μαρτίκα.

Σε ηλικία 86 ετών “έφυγε” από τη ζωή η “κυρία Θάλεια” του Ρετιρέ, η ηθοποιός Μαρία Μαρτίκα.

Η ηθοποιός είχε να εμφανιστεί περισσότερο από 20 χρόνια στην τηλεόραση. Η ίδια είχε επιλέξει να ζει μακριά από τα φώτα της δημοσιότητας, με λίγους φίλους στην καθημερινότητά της.

Την είδηση για τον θάνατό της έκανε γνωστή ο Μάκης Δελαπόρτας, ο οποίος εγραψε στον προσωπικό του λογαριασμό στο Facebook: “Έφυγε και η Μαρία Μαρτίκα….η αγαπημένη κυρία Θάλεια του θρυλικού μας “ΡΕΤΙΡΕ”. Σπουδαία θεατρίνα με σημαντικούς ρόλους στο θέατρο. Έφυγε στα 86 της χρόνια και είχε να εμφανιστεί περισσότερο από 20 χρόνια. Ζούσε μοναχικά με λίγους φίλους στο πλευρό της. Μαρία μου καλό σου ταξίδι! θα σε θυμάμαι πάντα….ο δικός σου Άλκης…..”.

 

Ροή Ειδήσεων

24/10/2021 | 09:29

Αιματηρή καταδίωξη στο Πέραμα: Από το υπουργείο Προστασίας του Πολίτη, η υπόθεση αξιολογείται ως άκρως σοβαρή

24/10/2021 | 09:12

Εξομολόγηση Φαίης Ξυλά: «Η πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχε αίσιο τέλος…» (ΒΙΝΤΕΟ)

24/10/2021 | 08:48

Θρήνος στο Ηράκλειο: Ηλικιωμένη βρέθηκε νεκρή μέσα σε αποθήκη

24/10/2021 | 08:41

«Με την Τουρκία δεν θα αποφύγουμε το απευκταίο» προειδοποιεί ο Γιώργος Φίλης (ΒΙΝΤΕΟ)

24/10/2021 | 08:29

Πυροβολισμοί στην Κηφισιά: Του λέω: «Μας σκότωσες το παιδί, γιατί;» και μου απαντά: «Καλά τους έκανα» (BINTEO)

24/10/2021 | 08:17

ΕΦΚΑ: Έρχεται νομοσχέδιο για τον συνολικό εκσυγχρονισμό του

24/10/2021 | 08:10

Ποιο ζευγάρι αποχώρησε από το J2US; (BINTEO)

24/10/2021 | 07:56

Φωτιά σε σούπερ μάρκετ στο Βύρωνα

24/10/2021 | 07:43

Μέτρα 500 εκατ. ευρώ σε νοικοκυριά: Διπλασιάζεται η επιδότηση στο ρεύμα και διευρύνεται το επίδομα θέρμανσης

24/10/2021 | 07:32

Νίκη Κεραμέως: Πέταξαν τρικάκια έξω από το σπίτι της Υπουργού Παιδείας

24/10/2021 | 07:26

Εορτολόγιο: Ποια ονόματα γιορτάζουν σήμερα, Κυριακή 24 Οκτωβρίου

24/10/2021 | 07:14

Ζώδια – Κώστας Λεφάκης: Εβδομαδιαίες αστρολογικές προβλέψεις 25-31 Οκτωβρίου 2021

24/10/2021 | 06:59

Καιρός: Bροχές, καταιγίδες και πτώση θερμοκρασίας σήμερα (24/10)

24/10/2021 | 01:46

ID.4 GTX: Το σπορ ηλεκτρικό SUV επιδόσεων της Volkswagen

23/10/2021 | 23:58

J2US – Φασουλής σε Σταμάτη: «Γιατί λες τόσες εξυπνάδες; Σκάσε λίγο!» (ΒΙΝΤΕΟ)
Τηλεθέαση: Οι «Συμπέθεροι απ’ τα Τίρανα» σάρωσαν τα πάντα– Ακολούθησε το «Φως στο Τούνελ»
Τόνυ Δημητρίου: «Ήταν μια μεγάλη απάτη, έχασα πολλά χρήματα, είμαστε πολλοί και έχουμε κινηθεί νομικά»
«Η Ρένα Βλαχοπούλου μου είπε “μια χαρά είμαι Νίκο μου” και ύστερα από λίγα λεπτά έφυγε από τη ζωή»
Άρης Σερβετάλης: Αναζητούσα την ηδονή αλλά με οδηγούσε σε ένα κενό- Έπιασα πάτο, με έσωσε ένας μοναχός
Βάνα Μπάρμπα για Πέτρο Φιλιππίδη: «Η άποψή μου δεν αλλάζει» – «Ένας μεγάλος παραγωγός με κοιτούσε στο μπούστο και σηκώθηκα κι έφυγα» (vid)
Ο Δημήτρης Ουγγαρέζος παίρνει θέση για την κόντρα Γιώργου Λιάγκα και Γρηγόρη Πετράκου (vid)