Αθήνα

17 oC

ελαφρές νεφώσεις

Hottest

Ενημέρωση σε…fast-forward!

Μπέττυ Μαγγίρα: Με δάκρυα στα μάτια επέστρεψε στην εκπομπή, μετά τον θάνατο της μητέρας της (vid)

LIFESTYLE

Ελένη Μενεγάκη: Η κακοκαιρία τής θύμισε την τρομακτική εμπειρία της από την πλημμύρα στην Άνδρο

«Η θάλασσα είχε μέσα πράγματα, που επέπλεαν».

Η σφοδρή κακοκαιρία που πλήττει σήμερα μεγάλος μέρος της χώρας, έγινε θέμα συζήτησης ανάμεσα στην Ελένη Μενεγάκη και τους συνεργάτες της.

Τα έντονα καιρικά φαινόμενα και οι ισχυρές βροχοπτώσεις θύμισαν στην λαμπερή παρουσιάστρια όσα έζησαν στην πλημμύρα στο Άνδρο.

«Η δύναμη του νερού, αν δεν το είχα δει δεν θα το πίστευα… Θύμαμαι πριν από δύο χρόνια που έγινε αυτή η πλημμύρα στην Άνδρο. Δεν έχω ξαναδεί τέτοια πλημμύρα. Το τι κατέβαζε το νερό και το τι έφερνε από ψηλά, δεν μπορούσα να φανταστώ. Τι να σας πω; Έπιπλα, πράγματα, κορμούς ολόκληρους; Θυμάμαι ότι η θάλασσα είχε μέσα πράγματα, που επέπλεαν! Τέτοια η δύναμη του νερού», ανέφερε η Ελένη Μενεγάκη. «Θέλει πάρα πολλή προσοχή. Είναι φοβιστικό», πρόσθεσε.

Υπενθυμίζεται ότι το ξενοδοχείο του συζύγου της παρουσιάστριας, Μάκη Παντζόπουλο , στην Άνδρο είχε υποστεί τεράστιες υλικές καταστροφές από την κακοκαιρία.

Ροή Ειδήσεων

21/10/2021 | 23:56

Europa League: «Λύγισε» στο 2ο ημίχρονο ο Ολυμπιακός (ΒΙΝΤΕΟ)

21/10/2021 | 23:48

Τραγωδία στην Κρήτη: Αυτοκτόνησε 34χρονος πατέρας τεσσάρων παιδιών

21/10/2021 | 23:23

Εκλογές ΚΙΝΑΛ: Πρώτη νίκη! Ο χώρος είναι ξανά εδώ

21/10/2021 | 23:15

The Bachelor: «Ειλικρινής» η Μαρία -Tο πρόσωπό μου είναι το δυνατό μου σημείο και ο χαρακτήρας μου γιατί είμαι πολυεπίπεδη!

21/10/2021 | 22:57

Euroleague: Το πάλεψε μέχρι τέλους με τη Μακάμπι ο Παναθηναϊκός

21/10/2021 | 22:36

Η κόκκινη άναψε… πράσινο για τον θρίαμβο του ΠΑΟΚ!

21/10/2021 | 22:21

Με κορονοϊό η Νανά Παλαιτσάκη: Είναι δυο φορές εμβολιασμένη

21/10/2021 | 22:20

Η δικαίωση της Φώφης που «δεν κάνει ποτέ πίσω»

21/10/2021 | 22:04

Νέο τζακ ποτ στο Τζόκερ-Οι τυχεροί αριθμοί που κληρώθηκαν την Πέμπτη 21/10

21/10/2021 | 21:57

Τσίπρας: Η κυβέρνηση έχει μετατρέψει την οχύρωση της χώρας απέναντι στον ιό σε Squid Game

21/10/2021 | 21:52

Σασμός: Το χαστούκι της Στέλλας στην Αργυρώ «ακούστηκε» σε όλο το Twitter!

21/10/2021 | 21:45

Βασιλική Τρουφάκου: «Μου έστελναν μηνύματα να πεθάνω μετά την ανάρτηση για το εμβόλιο» (vid)

21/10/2021 | 21:39

Europa Conference league: Μεγάλο διπλό του ΠΑΟΚ στην Κοπεγχάγη (ΒΙΝΤΕΟ)

21/10/2021 | 21:35

Δώρα Χρυσικού: «Με άνοιξαν από πάνω μέχρι κάτω και μετά χημειοθεραπείες – Δεν μπορώ να κάνω παιδιά»

21/10/2021 | 21:13

Ακραία πρόκληση από Τουρκία σε Ελλάδα και Κύπρο: «Αν παραβιαστεί η υφαλοκρηπίδα μας, θα πάρετε την απάντησή μας στο πεδίο»
Μπέττυ Μαγγίρα: Με δάκρυα στα μάτια επέστρεψε στην εκπομπή, μετά τον θάνατο της μητέρας της (vid)
Ανδρέας Μικρούτσικος: Τι αποκάλυψε η Σοφία Βόσσου για την υγεία του παρουσιαστή
Θάλεια Ματίκα για Πέτρο Φιλιππίδη: «Ήξερα ότι είναι ένας περίεργος άνθρωπος με τις εκρήξεις του»
Πικραμένος ο Κρατερός Κατσούλης: «Έχουν γράψει τέρατα για τον χωρισμό μου με την Κατερίνα Καραβάτου»
Όλγα Κεφαλογιάννη – Μίνως Μάτσας: Η πρώτη δημόσια εμφάνιση μετά τη γέννηση των διδύμων (ΕΙΚΟΝΕΣ)
Η Γη της Ελιάς: Tι θα δούμε στο αποψινό επεισόδιο