Αθήνα

27 oC

αίθριος καιρός

Hottest

Ενημέρωση σε…fast-forward!

Ξεσπά μέσα από τις φυλακές η Έλενα Πολυχρονοπούλου: «Θέλω να πληρώσει για όλα ο σύντροφός μου»

LIFESTYLE

Γιώργος Θεοφάνους: «Γέμισαν τα μάτια μου δάκρυα, συγγνώμη που σας φέραμε σε αυτό το σημείο»

Στο περιοδικό Gala και τη Μαρία Λεμονιά έδωσε συνέντευξη ο Γιώργος Θεοφάνους, ο οποίος προχώρησε σε μια εξομολόγηση καρδιάς.

Πώς είναι η σχέση σου με τα παιδιά σου;

Τα παιδιά μου είναι η ζωή μου.

Ποια είναι η αχίλλειος πτέρνα σου;

Και αν σου την πω και όλοι αρχίζουν να με βαράνε εκεί;

Τι σου δίδαξε ο καιρός της πανδημίας;

Να μην πιστεύω σε τίποτα και σε όλα ταυτόχρονα. Πάντως, τη μέρα που πήγα τα παιδιά μου να εμβολιαστούν, δεν σου κρύβω ότι γέμισαν τα μάτια μου δάκρυα και ήθελα να φωνάξω δυνατά στα δικά μου παιδιά και στα άλλα παιδιά που βρίσκονταν στις γύρω καρέκλες “συγγνώμη”. Συγγνώμη εκ μέρους της γενιάς μου. Μια μεγάλη συγγνώμη που σας φέραμε σε αυτό το σημείο.

Με τι θυμώνεις σήμερα;

Θυμώνω με ότι έκαναν η προηγούμενη γενιά και η δική μου όχι μόνο στον πλανήτη, αλλά νομίζω σε όλα τα επίπεδα. Αυτές οι γενιές μετά τον Β’ Παγκόσμιο Πόλεμο πήραν τις χειρότερες αποφάσεις για τον άνθρωπο.

Ροή Ειδήσεων

20/09/2021 | 09:07

Μεγάλη «απογοήτευση» για τον Νίκο Μουτσινά (ΒΙΝΤΕΟ)

20/09/2021 | 08:58

Τραγωδία στα Χανιά: Αυτοκτονία 91χρονου με καραμπίνα στον Αποκορώνα

20/09/2021 | 08:50

Ζώδια-Άση Μπήλιου: Αυτά είναι τα 4 ζώδια που τους έρχονται τα πάνω κάτω στον έρωτα μέχρι τις 26/9

20/09/2021 | 08:43

Ατύχημα καρτ στην Πάτρα: Συγκλονίζει ο γιατρός που βοήθησε τον 6χρονο – «Οξυγόνο γρήγορα! Πιάνω το χεράκι του, το αφήνω, και πέφτει χωρίς τόνο»

20/09/2021 | 08:33

The Voice: H Ειρήνη Στίλλο συγκλόνισε με το πρόβλημα υγείας της μητέρας της (vid)

20/09/2021 | 08:28

Παγώνη: «1 στα 3 παιδιά νοσούν με κορονοϊό- 3η δόση στις περισσότερες ομάδες του πληθυσμού»

20/09/2021 | 08:26

Ιωάννα Παλιοσπύρου στην Κατερίνα Καινούργιου: Η πρώτη της τηλεοπτική συνέντευξη – «Έφυγα με μια Ηρωίδα για φίλη μου» (vid)

20/09/2021 | 08:19

Σάμος: Σάμος: Έσβησε η φωτιά στο ΚΥΤ στο Βαθύ

20/09/2021 | 08:13

Συντάξεις Οκτωβρίου: Πότε πληρώνονται οι συνταξιούχοι – Οι ημερομηνίες

20/09/2021 | 08:09

Ζώδια: Οι αστρολογικές προβλέψεις για σήμερα Δευτέρα 20 Σεπτεμβρίου

20/09/2021 | 08:02

Τραγωδία στο Ηράκλειο Κρήτης: Νεκροί δύο νέοι σε τροχαίο, ο ένας ανήλικος (Σκληρές εικόνες)

20/09/2021 | 07:50

Εορτολόγιο: Ποιοι γιορτάζουν σήμερα Δευτέρα 20 Σεπτεμβρίου

20/09/2021 | 07:31

Καιρός: Η εβδομάδα ξεκινά με υψηλές θερμοκρασίες (ΒΙΝΤΕΟ)

20/09/2021 | 07:18

ΔΕΘ: Ο Τσίπρας, τα διλήμματα των εκλογών και το άνοιγμα στη μεσαία τάξη και στους ψηφοφόρους του παλιού ΠΑΣΟΚ

20/09/2021 | 07:06

Ώρα ανακοινώσεων για την τρίτη δόση σε άνω των 60 και υγειονομικούς – Ανησυχία των ειδικών για Βόρεια Ελλάδα και σχολεία
Αυτός είναι ο «τσουχτερός» τιμοκατάλογος της Τούνη
The Voice: «Κατέρρευσε» για την απώλεια του πατέρα της που την στιγμάτισε (vid)
Τζούλια Νόβα-Μιχάλης Βιτζηλαίος: Δείτε το προσκλητήριο του γάμου τους (ΕΙΚΟΝΑ)
Πασχάλης Τσαρούχας: «Όποιος υπερασπίζεται κατηγορούμενο θα τον κρεμάμε στα μανταλάκια»
Άφωνη η Ναταλία Γερμανού με τις δηλώσεις της Μαρίας Ιωαννίδου – «Είναι δύσκολη η θέση μου…»
Σάκης Τανιμανίδης: Το τρυφερό βίντεο με τις κόρες του για την κυριακάτικη καλημέρα (vid)