Ηλέκτρα Αστέρη: H φωτογραφία με τη στιγμή που θηλάζει το μωρό της και το μήνυμα της - TheCaller

Αθήνα

32 oC

αίθριος καιρός

Hottest

Ενημέρωση σε…fast-forward!

Εγκατέλειψαν πτώμα Κινέζου έξω από το «Ερρίκος Ντυνάν» στους Αμπελοκήπους

LIFESTYLE

Ηλέκτρα Αστέρη: H φωτογραφία με τη στιγμή που θηλάζει το μωρό της και το μήνυμα της

Η σύζυγος και συνεργάτιδα του Ευτύχη Μπλέτσα, Ηλέκτρα Αστέρη δημοσίευσε χθες μια φωτογραφία από την κλινική Άγιος Λουκάς με το μωρό της να θηλάζει και έγραψε ένα κείμενο για τον θηλασμό.

«Όταν έχεις την ευτυχία/τύχη/ευλογία να βιώσεις τον θηλασμό από το πρώτο δευτερολεπτο της γέννησης του μωρού σου, μόνο τότε καταλαβαίνεις.

Έπιασα την κόρη μου στην αγκαλιά μου αμέσως μόλις γεννήθηκε. Με βοήθησε η μαία μου να την βάλω στο στήθος. Θήλασε και ηρέμησε πάνω μου.

Έχουν περάσει τόσες μέρες και ακόμη δεν έχω συνειδητοποιήσει τι έζησα. Η μοναδική αυτή εμπειρία δεν θα γινόταν πραγματικότητα χωρίς τον γιατρό μου Νίκο Παπανικολάου, την μαία μου Λίλια αλλά και το προσωπικό του Αγ. Λουκά. Δεν ξέρω στα ποσά ευχαριστώ ξεπληρώνεται αυτό που βίωσα.

Επαφή δέρμα με δέρμα, rooming in και θηλασμός κάθε φορά που το ζητάει το μωρούλι.

Υ.γ. Αυτή η φωτό είναι από τους πρώτους μας θηλασμούς στον Άγιο Λουκά και φυσικά την τράβηξε ο προσωπικός μου φωτογράφος @ftbletsas (love u baby μου).

Κορίτσια περιμένω να μου γράψετε τις δικές σας εμπειρίες γέννας και θηλασμού γιατί είμαι απόλυτα σε τέτοιο mood και θέλω πολύ να διαβάσω τα μηνύματα σας».

Ροή Ειδήσεων

03/08/2021 | 07:13

Καιρός: Ιστορικός καύσωνας σαρώνει την Ελλάδα – Στους 45 βαθμούς η θερμοκρασία (ΒΙΝΤΕΟ)

03/08/2021 | 07:04

Επιχείρηση “Ελευθερία”: Ανεβάζει στροφές μετά το Δεκαπενταύγουστο – Τι θα γίνει με την τρίτη δόση

02/08/2021 | 23:59

Θοδωρής Ιακωβίδης: Υποδοχή Χρυσού Ολυμπιονίκη στον αθλητή που συγκλόνισε τους πάντες! (vid)

02/08/2021 | 23:43

«Η θερμοκρασία στην Αττική θα φτάσει τους 45 βαθμούς», προειδοποιεί ο Αρναούτογλου – Πότε υποχωρεί ο καύσωνας

02/08/2021 | 23:32

Λαμία: Τον έθαψαν με τραγούδι και κλαρίνο – Τσαμπά, Γρίβα και Κοκκώνης αποχαιρέτησαν τον Βαγγέλη Τεμπέλη (vid)

02/08/2021 | 23:21

Αντετοκούνμπο: Παράκληση για μάσκες στο ραντεβού της Τρίτης, στα Σεπόλια!

02/08/2021 | 23:02

Φωτιά στη Ρόδο: Εγκλωβισμένοι πυροσβέστες σώθηκαν την τελευταία στιγμή – Μάχη με τις αναζωπυρώσεις

02/08/2021 | 22:45

Έκλεισε λόγω καύσωνα για 3 μέρες το εμβολιαστικό κέντρο στο Ελληνικό – Στον Προμηθέα τα ραντεβού (vid)

02/08/2021 | 22:32

Κρήτη: Εντοπίστηκε η ανήλικη 16χρονη που αγνοούταν – Τσακώθηκε με την οικογένειά της και εξαφανίστηκε

02/08/2021 | 22:29

ΕΟΔΥ: Πού θα πραγματοποιηθούν rapid test αύριο Τρίτη 03/08

02/08/2021 | 22:22

Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο τελικός του Καραλή και το αυριανό πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών

02/08/2021 | 22:12

Ακρίτα: Κάθε φορά που ανοίγει το στόμα της η Βόζεμπεργκ ένας πυλώνας ΔΕΗ αυτοαναφλέγεται – «Μη σας χάσουμε από δηλητηρίαση», απαντά η ευρωβουλευτής

02/08/2021 | 22:05

Έκκληση Μητσοτάκη: Δεν ξεχνάμε αδέσποτα και δεσποζόμενα ζώα τις ημέρες του καύσωνα

02/08/2021 | 21:55

Άγρια ληστεία στην Εύβοια: Τον μαχαίρωσαν και του πήραν το αυτοκίνητο

02/08/2021 | 21:49

Εμβόλιο – Γώγος: Χρειάζεται 3η δόση για αυτές τις 3 κατηγορίες πολιτών (ΒΙΝΤΕΟ)
Ιωάννα Μαλέσκου: Ανέβηκε η «λάθος» φωτογραφία που αποκαλύπτει «πολλά»
Ζέτα Μακρυπούλια – Μιχάλης Χατζηγιάννης: Χώρισε το αγαπημένο ζευγάρι μετά από 12 χρόνια
Ρένος Χαραλαμπίδης: Ξέσπασε κατά του Πέτρου Φιλιππίδη – «…καλώς τον ηλίθιο – Καβάλησαν το καλάμι»
Η Αννα Μαρία Βέλλη ολόγυμνη στη Μάνη – Οι πόζες που «έριξαν» το Instagram
Πέτρος Φιλιππίδης: Με Λιγνάδη στον ίδιο θάλαμο των φυλακών – Τι είπε στον διευθυντή
Ιωάννα Τούνη: «Χαμός» με την ανάρτηση της για τις κλειστές ταβέρνες εν μέσω καύσωνα