Αθήνα

 

14 oC

σποραδικές νεφώσεις

Hottest

Ενημέρωση σε... fast-forward!

Νωρίτερα οι συντάξεις Ιανουαρίου: Πότε μπαίνουν τα χρήματα στους λογαριασμούς

LIFESTYLE

Η συγκλονιστική ιστορία του Βαγγέλη που υπηρέτησε στις Ειδικές Δυνάμεις και έγινε Ανδρομέδα

Στη σημερινή εκπομπή της Τατιάνας Στεφανίδου ήταν καλεσμένη η Ανδρομέδα, η οποία αφηγήθηκε την ιστορία της ζωής της και μίλησε για την απόφασή της να κάνει αλλαγή φύλου. 

Στη σημερινή εκπομπή της Τατιάνας Στεφανίδου ήταν καλεσμένη η Ανδρομέδα, η οποία αφηγήθηκε την ιστορία της ζωής της και μίλησε για την απόφασή της να κάνει αλλαγή φύλου. 

Η Ανδρομέδα αναφέρθηκε στον ρατσισμό που βίωσε και εξιστόρησε τις δυσκολίες που αντιμετώπισε μέχρι να αποκτήσει ταυτότητα με γυναικείο όνομα.

Το όνομά της ήταν Βαγγέλης και υπηρέτησε στις Ειδικές Δυνάμεις. “Ήμουν μέλος της Ελληνικής Ομάδας Διάσωσης”, ανέφερε.

“Η μητέρα μου με είχε στηρίξει από την αρχή”, είπε και εξήγησε πως ένιωθε φυλακισμένη σε ένα σώμα που δεν της ανήκε. Η επιλογή της της κόστισε πολλούς ανθρώπους από τη ζωή της. “Έχασα πολλούς φίλους”.

Δείτε το βίντεο:

 

Ροή Ειδήσεων

england m

04/12/2022 | 23:33

Αγγλία: Το… ξύπνημα του Κέιν στο σωστό timing και η «τιτανομαχία» με τη Γαλλία!

04/12/2022 | 23:16

Μουντιάλ 2022: Άνετα τη Σενεγάλη η Αγγλία και τώρα Γαλλία!

04/12/2022 | 23:11

ΠΟΕΔΗΝ: Παιδιά με πυρετό είναι σε αναμονή ακόμη και επτά ώρες στο Παίδων «Αγλαΐα Κυριακού»
 4

04/12/2022 | 22:53

Βασιλακόπουλος: Χάνουμε ακόμα 120 Έλληνες κάθε εβδομάδα από κορονοϊό και το έχουμε ξεχάσει

04/12/2022 | 22:44

Γη της Ελιάς: Έρχεται εβδομάδα μεγάλων ανατροπών!

04/12/2022 | 22:29

Σαμόα: Σεισμός 6,9 βαθμών βορειοανατολικά της Απία
(1200 × 600 px) (3)

04/12/2022 | 22:24

Τζόκερ: Αυτοί είναι οι τυχεροί αριθμοί για τα 6,1 εκ. ευρώ!

04/12/2022 | 22:11

Αίσιο τέλος: Βρέθηκε σώα η 13χρονιη που είχε εξαφανιστεί από τη Νέα Σμύρνη

04/12/2022 | 21:57

Εκλογές: Οι λόγοι που κάνουν επικρατέστερο το σενάριο να γίνουν την άνοιξη
syria

04/12/2022 | 21:39

Συρία: Δύο νεκροί σε οργισμένες κινητοποιήσεις στη Σουέιντα

04/12/2022 | 21:19

76 παραβιάσεις του εναέριου χώρου μας από τους Τούρκους το σαββατοκύριακο

04/12/2022 | 21:14

Γλυπτά του Παρθενώνα: Η φόρμουλα που θα ανοίξει το δρόμο για την ιστορική επιστροφή τους στην Ελλάδα
(1200 × 600 px) (1)

04/12/2022 | 20:57

Ελένη Κοκκίδου: «Τα τελευταία δέκα χρόνια έχω ελάχιστη προσωπική ζωή»

04/12/2022 | 20:47

Βόμβα από τον Δρ. Άντριου Χαφ: «Ο κορονοϊός κατασκευάστηκε στη Γουχάν και διέρρευσε με ευθύνη των ΗΠΑ»

04/12/2022 | 20:31

Άλλος άνθρωπος! Δείτε πως είναι σήμερα ο Γιώργος Λεμπέσης!
giannopoulos mpofiliou 0312
Ποσειδώνας Γιαννόπουλος κατά Μποφίλιου: Παλεύουμε τον «κακό καπιταλισμό» στο Κομμουνιστικό Λονδίνο
sofroniou
Τάσος Σοφρωνίου: Η χαλαρή ανάρτηση με τον σύντροφό του – Διατηρούν σχέση 14 χρόνια
georgakopoulou ioanna 0312
Ιωάννα Γεωργακοπούλου: Η νικήτρια του Voice γυμνή για καλό σκοπό – Η συγκινητική ιστορία της
alkaios 0312
Γιώργος Αλκαίος: Ήταν η καλύτερη κίνηση που έφυγα – Δεν ενδιέφερε η μουσική, μόνο αν χώριζες…
melas zafeiris 0412
Ζαφείρης Μελάς: Ήρθε η Ρίτα σουρωμένη, μπήκε στο καμαρίνι, όρμηξε και με χτύπησε
 3122022 121024
Φως στο Τούνελ: Τι προκάλεσε την οργή της Αγγελικής Νικολούλη