Αθήνα

 

4 oC

αραιές νεφώσεις

Hottest

Ενημέρωση σε... fast-forward!

Οι αστρολογικές προβλέψεις για τα ζώδια σήμερα Κυριακή 05 Φεβρουαρίου 2023
221130101110

LIFESTYLE

Κωνσταντίνος Παντελίδης: «Μετά το δυστύχημα του Παντελή, κάνουμε δεύτερες και τρίτες σκέψεις για έναν άνθρωπο»

Για την απόφασή του να ασχοληθεί με το τραγούδι, τη σχέση με και τη σύγκριση με τον αδελφό του, Παντελή, αλλά και τα επόμενα επαγγελματικά του βήματα, μίλησε ο Κωνσταντίνος Παντελίδης, στην κάμερα της εκπομπής Mega Καλημέρα.

«Μου άρεσε η κιθάρα πολύ από μικρός και με έγραψαν οι γονείς μου στο ωδείο από 7-8 χρονών. Φυσικά με ενέπνευσε και ο Παντελής και ο πατέρας μου. Είχα ως στόχο και ως όνειρο να μπω κάποια στιγμή στην ορχήστρα του Παντελή. Σιγά-σιγά αγάπησα και το τραγούδι» δηλώνει ο Κωνσταντίνος Παντελίδης.

Πώς διαχειρίζεται το όνομα και τη σύγκριση με τον αδελφό του; «Θα κάνω αυτό που αγαπάω και θα κάνω το καλύτερο που μπορώ για αυτό, θα δουλέψω. Αν δεν έκανα κάτι καλά, δεν θα με σύγκριναν με τον Παντελή» απαντά ο νεαρός τραγουδιστής.

«Μετά το δυστύχημα του Παντελή είμαστε πολύ πιο επιφυλακτικοί, κάνεις δεύτερες και τρίτες σκέψεις για έναν άνθρωπο» εξομολογείται ο Κωνσταντίνος Παντελίδης, ενώ τονίζει ότι για την οικογένειά του, ο αδελφός του δεν έχει φύγει, αφού τον συζητάνε καθημερινά και τον ακούνε στο ραδιόφωνο. «Δεν ισχύει αυτό που λένε ότι ο χρόνος είναι ο μεγαλύτερος γιατρός. Για εμάς είναι σαν χθες».

Όπως αποκάλυψε υπάρχει ακόμη ακυκλοφόρητο υλικό του Παντελή Παντελίδη, το οποίο θα προσπαθήσουν να κυκλοφορήσουν στο μέλλον.




Ροή Ειδήσεων

06/02/2023 | 00:01

Eορτολόγιο: Ποιοι γιορτάζουν σήμερα Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου

06/02/2023 | 00:01

Gary Moore: 12 χρόνια χωρίς τον ήχο της μαγικής του κιθάρας

06/02/2023 | 00:01

Tα ζώδια της Δευτέρας 6 Φεβρουαρίου

06/02/2023 | 00:01

Ο καιρός της Δευτέρας: Kακοκαιρίας «Μπάρμπαρα» μέρος δεύτερο!

05/02/2023 | 23:31

Κακοκαιρία «Μπάρμπαρα»-Αρναούτογλου: Πρόσκαιρη η ύφεση των φαινομένων στην Αττική- Χιόνια και στο κέντρο της Αθήνας

05/02/2023 | 23:19

ΠΑΟΚ vs Ολυμπιακού: Η αλληλοεξόντωση και ο… πρώην που τον πλήγωσε!
spanos atromitos 0502

05/02/2023 | 23:15

Σπανός: Πήρα τηλέφωνο τον Μελισσανίδη και μού είπε πως πρέπει να κερδίσει το παιχνίδι για να πάρει το πρωτάθλημα

05/02/2023 | 23:07

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 0-0: Καλύτερος ο «Δικέφαλος» αλλά οι «ερυθρόλευκοι» είχαν Πασχαλάκη! Καθυστέρησε το παιχνίδι για πανό για τον Μαρινάκη

05/02/2023 | 23:03

Θεσσαλονίκη: Κατάληψη στο Βασιλικό Θέατρο για την απόσυρση του Προεδρικού Διατάγματος – Ματαιώθηκε παράσταση του Καπουτζίδη
atromitos aek2 0502

05/02/2023 | 22:53

ΑΕΚ: Να παίξουμε με πιο κοντά τέρματα; Να παίξουμε 5Χ5; Να παίξουμε αντικανονικά σε τελική ανάλυση;

05/02/2023 | 22:39

Τζόκερ: Νέο τζακ ποτ και τουλάχιστον 1 εκατ. ευρώ στην επόμενη κλήρωση-Οι αριθμοί που κληρώθηκαν απόψε (05/02)

05/02/2023 | 22:25

Μαίρη Συνατσάκη: «Α ρε φασόλι άρχοντα, πάρε μας τα υπάρχοντα»-Η συγκινητική φωτογραφία με την κόρη της αγκαλιά!
kalavryta kontomaniko

05/02/2023 | 22:12

Καλάβρυτα: Νεαρός βγήκε με κοντομάνικο μες στα χιόνια! «Έτσι είμαι χειμώνα-καλοκαίρι, δεν αρρωσταίνω ποτέ»

05/02/2023 | 21:59

Survivor All Star: Κόρομι και Κατσούλης έπιασαν δυο μεγάλα σαλάχια ενώ ο Σώζων έφαγε ωμά εντόσθια σαλαχιού!

05/02/2023 | 21:46

Κακοκαιρία «Μπάρμπαρα»: Στις 10.00 θα ανοίξουν οι δημόσιες υπηρεσίες στην Αττική την Δευτέρα 06/02
Μαρία Σολωμού: Υπάρχουν τρεις πρώην μου που άμα τους δω, θέλω να τους πατήσω με το αμάξι…
screenshot 9
Γιάννης Σπαλιάρας για Στέλιο Χανταμπάκη: «Όποιος έχει καεί με τον χυλό, φυσάει και το γιαούρτι»
screenshot 10
Μπο: «Λυπάμαι για λογαριασμό της Καρολίνας Καλύβα» – Η «πληρωμένη απάντηση» στην μητέρα της
dandoulaki 0502
Δανδουλάκη μετά το «καρφί» Μπιμπίλα: Υπήρχε περίπτωση να μου πουν οι ηθοποιοί δεν θέλουν να παίξουν και να τους πω εγώ θα παίξετε με το ζόρι;
xaros salaxi 0502
Survivor All Star: Κόρομι και Κατσούλης έπιασαν δυο μεγάλα σαλάχια ενώ ο Σώζων έφαγε ωμά εντόσθια σαλαχιού!
screenshot 5
Πέθανε ο Άκης Δαούτης