Αθήνα

21 oC

ελαφρές νεφώσεις

Hottest

Ενημέρωση σε…fast-forward!

Δέσποινα Βανδή – Βασίλης Μπισμπίκης: Είναι ζευγάρι; (ΦΩΤΟ)

LIFESTYLE

Συγκλονίζει ο Βασίλειος Κωστέτσος: «Αποπειράθηκαν να με βιάσουν όταν ήμουν 10 ετών»

"Ήταν η στιγμή που μου είχαν κατεβάσει το παντελόνι κι εγώ από το σοκ που είχα πάθει δεν καταλάβαινα τι γινόταν..."

Ο Βασίλειος Κωστέτσος έδωσε συνέντευξη στην Espresso και την Τεριάννα Παππά, και μεταξύ άλλων αποκάλυψε τον εφιάλτη που έζησε στα δέκα του χρόνια, όταν αποπειράθηκαν να τον βιάσουν.

Διαβάστε το σχετικό απόσπασμα:

Είχες δεχτεί bullying στο σχολείο;
Ναι, στην τετάρτη, πέμπτη και έκτη δημοτικού. Ήμουν στη γειτονιά και έπαιζα με τους συμμαθητές μου, όταν ένα παιδάκι, που δεν ήταν στην παρέα, με χτύπησε με αεροβόλο όπλο. Έμεινα για τρεις μήνες στο νοσοκομείο, ακίνητος, για να μην αποκολληθεί το μάτι μου. Στη συνέχεια έπρεπε να είμαι πολύ προσεκτικός. Όταν γύρισα στο σχολείο, οι δάσκαλοι το είπαν στα παιδιά κι εκείνα γελούσαν. Για μένα πλέον το μόνο ασφαλές μέρος ήταν η μπουτίκ της μητέρας μου και όχι η γειτονιά.

Μόνο εκεί ένιωθες ασφάλεια;
Ήταν πολύ οικείος ο χώρος. Τα παιδάκια, όμως, δεν μπορούσαν να το καταλάβουν και εξέφραζαν μια ομοφοβία. Δεν θα ξεχάσω μια φορά, όταν ήμουν δέκα χρονών, που είχαν αποπειραθεί να με βιάσουν. Με είχαν βρει μόνο μου, αλλά, ευτυχώς, κάποια μεγαλύτερα παιδιά πρόλαβαν και με έσωσαν. Διαφορετικά… Ήταν η στιγμή που μου είχαν κατεβάσει το παντελόνι κι εγώ από το σοκ που είχα πάθει δεν καταλάβαινα τι γινόταν. Τους ενοχλούσε, γιατί ήμουν και το πιο καλοντυμένο παιδί στο σχολείο, ήμουν ένα ωραίο αγόρι, ποτέ extreme, αλλά τους δημιουργούσε πρόβλημα, γιατί εντυπωσίαζα τα κορίτσια, επειδή ασχολιόμουν με τη μόδα.

Ροή Ειδήσεων

28/09/2021 | 23:46

Η Ρούλα Κορομηλά έκανε την 3η δόση του εμβολίου! «Η ‘’καυτή Αρμένικη βίζιτα’’ του πυρετού καλά κρατεί…»

28/09/2021 | 23:35

ΠΟΥ: Συμβουλές για σχολεία και οικογένειες

28/09/2021 | 23:31

Αντίστροφη μέτρηση για «μίνι lockdown» στην Θεσσαλονίκη – Προβληματισμός και για τη Λάρισα

28/09/2021 | 23:14

Πιερία: Συναγερμός για τη διαρροή επικίνδυνου χημικού υλικού στην Ε.Ο. Θεσσαλονίκης-Αθήνας

28/09/2021 | 23:08

Μυρτώ της Πάρου: «Αν είχαμε τους πόνους που νιώθει, δεν θα αντέχαμε»-Συγκλονίζει η μητέρα της (vid)

28/09/2021 | 22:51

Κλέλια Ανδριολάτου: Η «Μούσα» του Παπακαλιάτη «ανάβει φωτιές» με το μαγιό της, αποχαιρετώντας το καλοκαίρι

28/09/2021 | 22:51

Άγριες Μέλισσες – Επόμενα επεισόδια: Ο Κωνσταντής στο νοσοκομείο σε σοβαρή κατάσταση

28/09/2021 | 22:40

Απάντηση-«καρφί» Ντόρας σε Σαμαρά! «Όποτε η παράταξή μας διευρύνθηκε, έγινε κυβέρνηση»

28/09/2021 | 22:38

GNTM: «Αντιδράσεις» για την φωτογράφιση Κωνσταντίνου & Ντίνου (ΒΙΝΤΕΟ)

28/09/2021 | 22:23

Ο Άκης Τσελέντης δάκρυσε στον «αέρα» για τον σεισμό στην Κρήτη και ο Ευαγγελάτος του έλεγε «μπράβο»! (vid)

28/09/2021 | 22:18

Βόλος: Θλιβερό θέαμα με … κοινό – Κλωτσιές και μπουνιές μεταξύ ανήλικων κοριτσιών (ΒΙΝΤΕΟ)

28/09/2021 | 22:04

Νέο τζακ ποτ στο Τζόκερ και τουλάχιστον 3,3 εκατ. ευρώ στην επόμενη κλήρωση-Οι αριθμοί που κληρώθηκαν την Τρίτη 28/09

28/09/2021 | 21:56

Τζούλια Νόβα: Τι είπε για την αναφορά Κουτσούμπα στο πρόσωπό της για τη μπλούζα της με το σφυροδρέπανο (vid)

28/09/2021 | 21:48

Σασμός: Δεν υπολογίζουν κανέναν! – Το πρώτο καυτό φιλί ανάμεσα σε Μαθιό – Βασιλική

28/09/2021 | 21:47

Οδυσσέας Παπασπηλιόπουλος: Τρομερά καλογυρισμένη δουλειά οι «Άγριες Μέλισσες» (vid)
Δέσποινα Βανδή – Βασίλης Μπισμπίκης: Είναι ζευγάρι; (ΦΩΤΟ)
Γάμος Άκη Πετρετζίκη: Χόρευε αγκαλιά με την Κωνσταντίνα Παπαμιχαήλ το «I love you baby»
«Κακός χαμός» στο Πρωινό για Βανδή και Μπισμπίκη: «Γιατί δεν φιλτράρεις αυτά που λες;»
Τηλεθέαση: Oι Άγριες Μέλισσες έφεραν τα πάνω κάτω στην prime time – Ποιο πρόγραμμα κατέκτησε την πρωτιά
The2night Show: Ξετρέλανε τους τηλεθεατές ο μικρός «Σέργιος» ως συμπαρουσιαστής του Αρναούτογλου
Σασμός: Τι θα συμβεί όταν Καλλιόπη και Μαρίνα θα συναντηθούν στο νεκροταφείο