Λυδία Παπαϊωάννου: «Γέννησα πρόωρα – Το μωρό μου ήταν ένα κιλό» | TheCaller Λυδία Παπαϊωάννου: «Γέννησα πρόωρα - Το μωρό μου ήταν ένα κιλό» - TheCaller

Αθήνα

31 oC

αίθριος καιρός

Hottest

Ενημέρωση σε…fast-forward!

Γλυκά Νερά: Συγκλονίζει ο μαραγκός που επισκεύασε τη σπασμένη πόρτα της μεζονέτας – «Είχε σπάσει από κάποιον που είχε πάρει φόρα»

LIFESTYLE

Λυδία Παπαϊωάννου: «Γέννησα πρόωρα – Το μωρό μου ήταν ένα κιλό»

«Δεν ήταν εννέα μήνες, ήμουν έγκυος για πολύ μικρό χρονικό διάστημα. Το ανακάλυψα κάπως αργά, είχα μια πολύ πρόωρη γέννα».

Σε μια συγκλονιστική εξομολόγηση προχώρησε η Λυδία Παπαϊωάννου στην εκπομπή «Μαμά… δες» της ΕΡΤ2 με τη Ζωή Κρονάκη.

Η παρουσιάστρια αποκάλυψε ότι το αγοράκι της γεννήθηκε μόλις ένα κιλό, καθώς γέννησε πρόωρα, όπως είχε γίνει γνωστό το 2018.

Στην ερώτηση για το πώς ήταν η εννέα μήνες της κύησης, απάντησε: «Δεν ήταν εννέα μήνες, ήμουν έγκυος για πολύ μικρό χρονικό διάστημα. Το ανακάλυψα κάπως αργά, είχα μια πολύ πρόωρη γέννα. Ήμουν επτά μηνών, ήμουν στις 30 εβδομάδες.

Είχα πάει να κάνω πεντικιούρ και είχα βάλει τα πόδια μου μέσα στο λεκανάκι, ήταν 10 το πρωί, δεν ένιωθα καλά και με έτρωγε… Παίρνω τηλέφωνο τον γιατρό και πάω στο μαιευτήριο, που ήταν πολύ κοντά. Κάνουμε τον υπέρηχο, και μας λέει ο γιατρός “πολύ καλά όλα, απλώς γεννάς”».

Και πρόσθεσε: «Το παιδί είχε γεννηθεί στη 1.25, το είχαν πάρει. Γεννήθηκε 1 κιλό και 80 γραμμάρια».

Ροή Ειδήσεων

24/06/2021 | 08:52

Εορτολόγιο: Ποιοι γιορτάζουν σήμερα 24 Ιουνίου

24/06/2021 | 08:47

Μονή Πετράκη: «Ο εντολέας μου χρήζει ψυχιατρικής φροντίδας, είχε κάνει απόπειρα αυτοκτονίας πριν 1,5 μήνα», λέει ο δικηγόρος του

24/06/2021 | 08:32

Λευτέρης Λαζάρου: Η πρώην σύζυγός μου είναι η νονά της κόρης μου από τον δεύτερο γάμο (vid)

24/06/2021 | 08:22

Μανώλης Λιδάκης: Μετά από 35 χρόνια τα παράτησε και έφυγε από την Αθήνα!

24/06/2021 | 08:07

Survivor: Απίθανο φινάλε στο αγώνισμα ασυλίας – Με VAR πέρασε στον τελικό ο Σάκης Κατσούλης (vid)

24/06/2021 | 07:54

Μονή Πετράκη: «Ράντισε» με βιτριόλι και τον δικηγόρο του ο μαινόμενος ιερέας – Κάηκαν όλα, γυαλιά, πουκάμισα, ράσα (vid)

24/06/2021 | 07:33

Εuro 2020: Τα σπουδαία ραντεβού των «16» που… κρύβουν τρεις τελικούς!

24/06/2021 | 07:29

Χωρίς μάσκες από σήμερα – Τι αλλάζει από τη Δευτέρα 28/6, τι γίνεται με μεταλλάξεις και εμβόλια

24/06/2021 | 07:23

Τα ζώδια σήμερα, Πέμπτη 24 Ιουνίου

24/06/2021 | 00:06

Euro 2020: Δεν «Χ»αλάστηκε κανείς από το 2-2 της Γαλλίας με την Πορτογαλία (ΒΙΝΤΕΟ)

24/06/2021 | 00:02

Euro 2020: Γλύτωσε στο 84′ το έμφραγμα η Γερμανία (ΒΙΝΤΕΟ)

23/06/2021 | 23:56

Κριστιάνο Ρονάλντο: Έγραψε ιστορία στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο

23/06/2021 | 23:47

Μονή Πετράκη: Ο Μητροπολίτης Κηφισιάς κινδυνεύει να χάσει το μάτι του

23/06/2021 | 23:25

Μονή Πετράκη: Επίθεση με βιτριόλι – Ράσα με αίματα στο πάτωμα (ΕΙΚΟΝΕΣ)

23/06/2021 | 23:06

Μητσοτάκης: Επικοινωνία με Ιερώνυμο για την επίθεση που δέχθηκαν μητροπολίτες στη Μονή Πετράκη
Παναγιώτα Βλαντή-Γιάννης Βλάχος: Oι πρώτες φωτογραφίες από τον μυστικό γάμο τους στην Ύδρα (vid)
Survivor: Η μητέρα της Μαριαλένας ξεκαθαρίζει: Δεν έπεσε θύμα κακοποίησης από τον Σάκη
Γλυκά Νερά: Ξέσπασε ο Γιώργος Λιάγκας – «Είναι απίστευτο, θα τρελαθώ»
Κατερίνα Ζαρίφη για 14χρονη Γωγώ: «Δεν πιάνει πια χώρο «η χοντρή» στην τάξη σου»
Κρατερός Κατσούλης: «Με την Κατερίνα Καραβάτου δεν θα μπορούσαμε να συνυπάρξουμε ξανά»
Γλυκά Νερά: Η δήλωση του πιλότου στην κάμερα μετά την απολογία του στον ανακριτή