Αθήνα

5 oC

αίθριος καιρός

Hottest

Ενημέρωση σε…fast-forward!

Δεν διέρρευσα εγώ το ροζ βίντεο, απαντάει ο άντρας που κατονόμασε η Τούνη

LIFESTYLE

Μάριος Ιορδάνου: «Πώς θα τολμήσουν να κάνουν κάτι παραπάνω. Θα έτρωγαν ξύλο»

Στο Λοιπόν και στην Μαρία Σοφιανού έδωσε συνέντευξη ο Μάριος Ιορδάνου και μίλησε για την σεξουαλική παρενόχληση που είχε δεχθεί αλλά και τις εξελίξεις με το Me Too.

-Έχεις δεχτεί σεξουαλικές παρενοχλήσεις στον εργασιακό σου χώρο. Γιατί δεν προχώρησες σε καταγγελία;

Θέλω να σου πω ότι σέβομαι όλους όσους προχώρησαν σε καταγγελίες, εγώ όμως το έζησα διαφορετικά, ήμουν από μικρός άγριο νιάτο και τσαμπουκάς. Όταν κάποιος επιχειρούσε να με φέρει σε δύσκολη θέση, τον έβαζα στη θέση του. Καταλαβαίνω τις κοπέλες που δεν μπόρεσαν να το κάνουν γιατί είναι γυναίκες και είχαν κάθε δίκιο που βγήκαν και του κατήγγειλαν. Εγώ είμαι ένας άντρας δύο μέτρα και τότε ήμουν εκατό κιλά, πώς θα τολμήσουν να κάνουν κάτι παραπάνω από αυτό που έκαναν; Από μια λεκτική παρενόχληση. Θα έτρωγαν ξύλο…

-Το τόλμησαν όμως…

Το τόλμησαν γιατί ήμουν πιτσιρικάς και ήθελαν να ασκήσουν εξουσία. Θα σου πω πως η εξουσία δεν αλλάζει τον άνθρωπο, αλλά τον αποκαλύπτει. Στον χώρο αυτόν εγώ γνώρισα ιερά τέρατα και σκέτα τέρατα. Αυτά λοιπόν τα σκέτα τέρατα τα έβαλα στη θέση τους. Και σε αυτούς που λένε γιατί οι καταγγελίες έγιναν τώρα και όχι τότε, έχω να τους πω όπως εσείς επιλέξατε τότε να παρενοχλήσετε και να κάνετε απόπειρες βιασμού, έτσι οι κοπέλες επιλέγουν τώρα να σας καταγγείλουν, τώρα να σας ξεμπροστιάσουν, τώρα να σας ξεφτιλίσουν και να σας φέρουν ενώπιον της δικαιοσύνης.

Ροή Ειδήσεων

17/01/2022 | 00:54

2022 Mazda MX-5: Βελτιωμένος χειρισμός και νέες επιλογές

16/01/2022 | 23:01

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Μια… σούπα που θα την ξεχάσει και το youtube!

16/01/2022 | 22:59

Εύβοια: Πέθανε ο 68χρονος που προσπάθησε να τον κάψει ζωντανό η σύντροφός του με οινόπνευμα

16/01/2022 | 22:51

Προειδοποίηση Αρναούτογλου: Πολλές περιοχές της χώρας μας, ίσως μάλιστα και παραθαλάσσιες να ντυθούν στα λευκά!

16/01/2022 | 22:45

Ηλίας Μόσιαλος: Πάμε προς κορύφωση του κύματος της πανδημίας κορονοϊού

16/01/2022 | 22:37

Ειρήνη Λαγούδη: Ανοίγει και πάλι η υπόθεση του θανάτου της – Καλείται πρόσωπο «κλειδί» για κατάθεση

16/01/2022 | 22:18

3χρονη βοηθά την 5χρονη αδελφή της Αριάννα που έχει καρκίνο και δεν την αφήνει λεπτό μόνη!

16/01/2022 | 22:08

Τζόκερ: Η κλήρωση 2390 για τα 1.000.000 ευρώ – Oι τυχεροί αριθμοί

16/01/2022 | 22:06

Θεσσαλονίκη: Μεγάλη διαμαρτυρία έξω από το Αχίλλειον μετά την καταγγελία βιασμού 24χρονης – Συνθήματα και επιθέσεις

16/01/2022 | 21:52

Αλέκος Φασιανός: «Οταν δεν ζωγραφίζω είμαι δυστυχής» – «Έφυγε» ο σημαντικός ζωγράφος

16/01/2022 | 21:42

Survivor-«Ξαφνικός θάνατος»: Ο Γιώργος Λιανός ανακοίνωσε με συνοπτικές διαδικασίες το «τέλος» τους (vid)

16/01/2022 | 21:31

Αλέκος Φασιανός: Πέθανε ο σπουδαίος έλληνας ζωγράφος

16/01/2022 | 21:27

Χαμός στο Survivor: Κατέρρευσε με κλάματα η Μυριέλλα Κουρεντή – «Ειλικρινά θα φύγω» (vid)

16/01/2022 | 21:22

Τζένη Μπαλατσινού: Φωτογραφίζει τον ενός έτους γιο της Παναγιώτη-Αντώνιο, με την φίλη του (ΕΙΚΟΝΑ)

16/01/2022 | 21:04

Τραγωδία στο Θέρμο Αιτωλοακαρνανίας: Νεκρός 48χρονος ποδηλάτης σε σύγκρουση με ΙΧ αυτοκίνητο
Δεν διέρρευσα εγώ το ροζ βίντεο, απαντάει ο άντρας που κατονόμασε η Τούνη
Ηλίας Γκιώνης για βίντεο Ιωάννας Τούνη: «Το έλυσε εξωδικαστικά και πήρε χρήματα! Αυτό που κάνει είναι ανήθικο»
Η Βανδή δημοσίευσε την πρώτη φωτογραφία της με τον Μπισμπίκη και το instagram παραληρεί
Μαρία Ηλιάκη: Νόσησε και η 7 μηνών κόρη της από κορονοϊό (ΒΙΝΤΕΟ)
O Φιντιρίκος κατέθεσε μήνυση εις βάρος του Γκιώνη– Σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση η μητέρα του επιχειρηματία
Βαρύ πένθος για τη Φαίη Μαυραγάνη: «Α ρε μαμά, α ρε μανούλα» (EIKONA)