Αθήνα

2 oC

αραιές νεφώσεις

Hottest

Ενημέρωση σε…fast-forward!

Νικολέττα Ράλλη: «Δεν υπάρχει νέα γυναίκα που να μην υπάρχει υλικό από προσωπική της στιγμή» – Τι τής είχε πει αστυνομικός

LIFESTYLE

Οργή Μιχάλη Ρέππα στον αέρα εκπομπής: «Ότι εγώ καλύπτω βιαστές και παιδόφιλους; Εμένα; Ως τι δηλαδή;»

Στο κίνημα στο metoo, αλλά και στον Παύλο Χαϊκάλη αναφέρθηκε ο Μιχάλης Ρέππας σερ συνέντευξη του στην εκπομπή «Ποιος είναι πρωινιάτικα».

Μάλιστα ξέσπασε όταν αναφέρθηκε στη δήλωση που είχε κάνει για τον Παύλο Χαϊκάλη και για την οποία είχε έντονες αντιδράσεις στα social media.

«Εγώ τόλμησα να το πω αυτό σε μια εκπομπή και στο τουίτερ έπεσαν να με φάνε. Εγώ είπα “υπάρχει κάτι με τον Παύλο; Κάποια δίωξη; Ζήτησε συγγνώμη ο άνθρωπος, δεν ξέρω να υπάρχει κάτι”. Σε ένα ταλέντο σαν τον Παύλο δεν το συζητώ, θα του έδινα δεύτερη ευκαιρία.

Το είπα σε μια εκπομπή και πέσανε να με φάνε ότι εγώ ξεπλένω βιαστές και παιδόφιλους. Ο χώρος εδώ που βρισκόμαστε δεν είναι αρμόδιος για τέτοιες συζητήσεις, όποιος θέλει να πει κάτι υπάρχει η δικαιοσύνη και μπορεί να απευθυνθεί εκεί», είπε αρχικά ο Μιχάλης Ρέππας.

Ο Μιχάλης Ρέππας είπε στη συνέχεια: «Ειδικά για τον Παύλο που δεν βαρύνεται από τίποτα, το θεωρώ τρελό. Δεν είναι δυνατόν να φοβόμαστε και αυτόν τον φασισμό των βλαμμένων που μου είπαν εμένα ότι καλύπτω βιαστές και παιδόφιλους. Εμένα; Ως τι δηλαδή; Δεν είναι δυνατόν και αυτό το πράγμα να μην μπορούμε να μιλάμε».

Ροή Ειδήσεων

24/01/2022 | 01:58

Ο Sébastien Loeb στα 48 του κερδίζει για 8η φορά το Ράλι Μόντε Κάρλο!

23/01/2022 | 23:20

Άνω Πατήσια: Σοκάρει το βίντεο από το τροχαίο που έχασε τη ζωή του το 4χρονο αγοράκι

23/01/2022 | 23:13

Φθιώτιδα: Φωτιά σε τουριστικό λεωφορείο στην εθνική οδό

23/01/2022 | 23:05

Πηγές της Πολιτικής Προστασίας: Γιατί πρέπει να λειτουργήσουν τα σχολεία με τηλεκπαίδευση το επόμενο διήμερο

23/01/2022 | 22:50

Καλλιάνος για χιόνια στην Αθήνα: Σε αυτές τις περιοχές θα το στρώσει 100% (vid)

23/01/2022 | 22:35

Καμία «Ελπίς»: Η Ηλιάνα Παπαγεωργίου με… λιγότερα από ποτέ ανέβασε τη θερμοκρασία στα ύψη (ΕΙΚΟΝΑ)

23/01/2022 | 22:29

Τζακ ποτ στην κλήρωση του Τζόκερ – Δείτε τους τυχερούς αριθμούς

23/01/2022 | 22:25

Συνεδριάζει η ΚΟ του ΣΥΡΙΖΑ: Αποφασισμένος ο Τσίπρας για τις αλλαγές στο κόμμα

23/01/2022 | 22:18

Βιασμός ανήλικης από ιερέα στα Κ. Πατήσια: «Ίσως με ερωτεύτηκε, δεν ενέδωσα και με κατήγγειλε» λέει τώρα ο κατηγορούμενος (vid)

23/01/2022 | 22:10

Πρωτοφανές ρατσιστικό επεισόδιο στον ΗΣΑΠ: «Έσπασε» στο ξύλο αλλοδαπό επειδή δεν του άρεσε όπως τον κοίταζε (EIKONEΣ)

23/01/2022 | 21:52

Μαρία Κορινθίου: «Ανέβηκα στη ζυγαριά μετά από 14 χρόνια και έπαθα τα εγκεφαλικά μου» (vid)

23/01/2022 | 21:39

Survivor: Ο Γιώργος Κατσαούνης «τη λέει» τον Άρη Σοϊλέδη – «Τον βγάλαμε και… θεό του πολέμου» (vid)

23/01/2022 | 21:05

Γεραπετρίτης σε ΣΥΡΙΖΑ: Ουδέποτε έχω δει ούτε γνωρίζω εξ όψεως τον κύριο Μένιο Φουρθιώτη

23/01/2022 | 20:57

Τραγωδία στα Άνω Πατήσια: Νεκρό 4χρονο παιδάκι – Το παρέσυρε αυτοκίνητο όταν διέφυγε από την προσοχή των γονέων του

23/01/2022 | 20:53

Κακοκαιρία «Ελπίδα»: Τι είναι οι «χιονολαίλαπες» και «χιονοκαταιγίδες» που θα «χτυπήσουν» τις επόμενες ώρες
Νικολέττα Ράλλη: «Δεν υπάρχει νέα γυναίκα που να μην υπάρχει υλικό από προσωπική της στιγμή» – Τι τής είχε πει αστυνομικός
Σπύρος Παπαδόπουλος: Γι’ αυτό σταμάτησα το «Στην υγειά μας ρε παιδιά»
Κάτια Ζυγούλη: Η «περίεργη» ανάρτηση στα social media! «Δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει αυτή η φάση…»
Ξέσπασε η Αλεξανδράκη για την «κατακραυγή» στον Κοψιάλη! «Περνάει εφιαλτικές μέρες και δεν το αξίζει»
Survivor-Σπύρος Μαρτίκας: Φαρμακοποιοί τον καταγγέλλουν πως χρησιμοποιεί τη δημοφιλία του για να κερδίσει πελάτες στο φαρμακείο του (vid)
Απίθανος διάλογος Καραβάτου – Ηλιάκη στον «αέρα»: «Μου λείπει ο έρωτας» – «Επειδή είσαι μπακούρι!» (vid)