Αθήνα

18 oC

αίθριος καιρός

Hottest

Ενημέρωση σε…fast-forward!

H Βίσση διαβάζει γράμμα που της έστειλε ο Καρβέλας και «βουρκώνει» – «Χώρισα από τον Καρβέλα αλλά όχι από την Βίσση» (vid)

LIFESTYLE

Σπύρος Μπιμπίλας: «Εξωφρενικό αυτό που είπε η Θεοφανία Παπαθωμά – Βγαίνεις να κάνεις ένα μορατόριουμ…»

«Θα ήθελα πάρα πολύ να προσέχουν όλοι οι ηθοποιοί τι λένε…».

Καλεσμένος στο Στούντιο 4 βρέθηκε ο Σπύρος Μπιμπίλας το απόγευμα της Πέμπτης προκειμένου να συναντήσει τη Νάνσυ Ζαμπέτογλου και τον Θανάση Αναγνωστόπουλο. Μεταξύ άλλων, ο ηθοποιός και πρόεδρος του ΣΕΗ αναφέρθηκε στα θέατρο που λειτουργούν πλέον ως covid free χώροι καθώς και τις πρόσφατες δηλώσεις της Θεοφανίας Παπαθωμά.

Πιο συγκεκριμένα, ο Σπύρος Μπιμπίλας σημείωσε χαρακτηριστικά πως «θα ήθελα πάρα πολύ να προσέχουν όλοι οι ηθοποιοί τι λένε γιατί τώρα τελευταία δημιουργούνται και κάποιες άσχημες εντυπώσεις. Όχι μόνο για το #metoo αλλά και για πολλά άλλα».

«Άκουσα με προσοχή την φίλη μου Θεοφανία Παπαθωμά, που την εκτιμώ αφάνταστα σαν ηθοποιό. Το ότι βγαίνεις να κάνεις ένα μορατόριουμ για το θέμα του πως πρέπει να είμαστε, αν ο σύντροφος της λέει αλήθεια και θέλει να αφυπνίσει. Εγώ αυτό το βρήκα εξωφρενικό» πρόσθεσε ο ηθοποιός και πρόεδρος του ΣΕΗ στο απογευματινό μαγκαζίνο της ΕΡΤ. «Επίσης, η καλή μου αυτή ηθοποιός σε ένα θέατρο δεν μπορεί να μπει ως θεατής αλλά ως ανεμβολίαστη, αν είναι, μπορεί να παίζει. Δηλαδή αυτό είναι ένα τρομερό αλαλούμ».

«Δεν μπορεί η πολιτεία να κάνει τέτοια νομοθετήματα όπου ο θεατής θα πρέπει να είναι υποχρεωτικά εμβολιασμένος αλλά ο εργαζόμενος μπορεί να είναι ότι θέλει» συμπλήρωσε ο Σπύρος Μπιμπίλας.

Ροή Ειδήσεων

21/10/2021 | 23:23

Εκλογές ΚΙΝΑΛ: Πρώτη νίκη! Ο χώρος είναι ξανά εδώ

21/10/2021 | 23:15

The Bachelor: «Ειλικρινής» η Μαρία -Tο πρόσωπό μου είναι το δυνατό μου σημείο και ο χαρακτήρας μου γιατί είμαι πολυεπίπεδη!

21/10/2021 | 22:57

Euroleague: Το πάλεψε μέχρι τέλους με τη Μακάμπι ο Παναθηναϊκός

21/10/2021 | 22:36

Η κόκκινη άναψε… πράσινο για τον θρίαμβο του ΠΑΟΚ!

21/10/2021 | 22:21

Με κορονοϊό η Νανά Παλαιτσάκη: Είναι δυο φορές εμβολιασμένη

21/10/2021 | 22:20

Η δικαίωση της Φώφης που «δεν κάνει ποτέ πίσω»

21/10/2021 | 22:04

Νέο τζακ ποτ στο Τζόκερ-Οι τυχεροί αριθμοί που κληρώθηκαν την Πέμπτη 21/10

21/10/2021 | 21:57

Τσίπρας: Η κυβέρνηση έχει μετατρέψει την οχύρωση της χώρας απέναντι στον ιό σε Squid Game

21/10/2021 | 21:52

Σασμός: Το χαστούκι της Στέλλας στην Αργυρώ «ακούστηκε» σε όλο το Twitter!

21/10/2021 | 21:45

Βασιλική Τρουφάκου: «Μου έστελναν μηνύματα να πεθάνω μετά την ανάρτηση για το εμβόλιο» (vid)

21/10/2021 | 21:39

Europa Conference league: Μεγάλο διπλό του ΠΑΟΚ στην Κοπεγχάγη (ΒΙΝΤΕΟ)

21/10/2021 | 21:35

Δώρα Χρυσικού: «Με άνοιξαν από πάνω μέχρι κάτω και μετά χημειοθεραπείες – Δεν μπορώ να κάνω παιδιά»

21/10/2021 | 21:13

Ακραία πρόκληση από Τουρκία σε Ελλάδα και Κύπρο: «Αν παραβιαστεί η υφαλοκρηπίδα μας, θα πάρετε την απάντησή μας στο πεδίο»

21/10/2021 | 21:13

Ρόδος: «Αν ήθελα να κάνω κάτι θα το έκανα στα παιδιά μου, γιατί να το κάνω σε άλλο παιδί;», λέει η θεία της 8χρονης

21/10/2021 | 20:47

Μίκης Θεοδωράκης: Άνοιξαν οι διαθήκες του – Τι αναφέρει για τον Νίκο Κουρή και για το σπίτι στην Ακρόπολη
H Βίσση διαβάζει γράμμα που της έστειλε ο Καρβέλας και «βουρκώνει» – «Χώρισα από τον Καρβέλα αλλά όχι από την Βίσση» (vid)
Νίκος Μουρατίδης: «Ο γιος μου είναι 26! Δεν έχω υπάρξει ποτέ ερωτευμένος- Για μένα έχουν κάνει απόπειρα»
Σασμός: «Χαμός» με το φιλί ανάμεσα στον Μαθιό και τη Βασιλική – Τι θα δούμε σήμερα
Ανδρέας Μικρούτσικος: Διασωληνωμένος στην εντατική ο γνωστός παρουσιαστής
Η πρώτη εμφάνιση της Εριέττας Κούρκουλου μετά την ανακοίνωση της εγκυμοσύνης της- Έλαμπε από ευτυχία
O Τάσος Ξιαρχό έκανε το εμβόλιο: «Πέρασα τον κορονοϊό χωρίς να το ξέρω. Κόλλησα πάρα πολύ κόσμο χωρίς να το ξέρω»