Αθήνα

21 oC

σποραδικές νεφώσεις

Hottest

Ενημέρωση σε…fast-forward!

Δέσποινα Βανδή – Βασίλης Μπισμπίκης: Είναι ζευγάρι; (ΦΩΤΟ)

LIFESTYLE

Συγκλονίζει η εξομολόγηση της Κατερίνας Βισέρη για τη νευρική ανορεξία: «Ήθελα να είναι σκελετωμένα τα πόδια μου…»

Η Κατερίνα Βισέρη που γνωρίσαμε από τη συμμετοχή της στο GNTM, ήταν καλεσμένη στα “Μεσάνυχτα” και την Ελεονώρα Μελέτη και μίλησε για τη νευρική ανορεξία.

 

Πώς έφτασε να ζυγίζει 37 κιλά αλλά να θεωρεί τον εαυτό της «χοντρό» κοιτάζοντάς τον στον καθρέφτη; Ποιο περιστατικό ήταν εκείνο που την ταρακούνησε και την έκανε να καταλάβει ότι απειλείται ακόμα και η ίδια της η ζωή; Πώς κατάφερε, εν τέλει, να βγει από τον κίνδυνο χωρίς τη βοήθεια ειδικών;

«Η νευρική ανορεξία είναι συνυφασμένη με την τελειομανία. Ήθελα να φτάσω τον εαυτό μου στα όριά του. Ήταν πολύ ωραίο το συναίσθημα να νιώθω άδειο το στομάχι μου. Για να ξεγελάω την πείνα μου έτρωγα τσίχλες κι έπινα καφέδες. Έτρωγα ένα φρούτο και μια σαλάτα όλη μέρα. Όταν με έβλεπε η μητέρα μου έκλαιγε. Κατέληξα στο νοσοκομείο μετά από μεγάλο πόνο στην κοιλιά. Είχα ανάγκη να τραβήξω την προσοχή. Θύμωσα πολύ όταν δύο φίλες μου είπαν στους γονείς μου για τη νευρική ανορεξία. Επειδή έχασα τα μαλλιά μου και ήθελα και παιδιά, άρχισα να προβληματίζομαι. Κάθε μέρα ένιωθα τύψεις όταν άρχισα να τρώω. Μέσα στο GNTM έβλεπα τις κοπέλες να τρώνε πολύ και αυτό με βοήθησε πολύ. Ήθελα να είναι σκελετωμένα τα πόδια μου και να έχουν κενό ανάμεσα. Με έχει τιμωρήσει αρκετά το σώμα μου γι’ αυτά που του έκανα», είπε μεταξύ άλλων η Κατερίνα Βισέρη.

Ροή Ειδήσεων

28/09/2021 | 23:46

Η Ρούλα Κορομηλά έκανε την 3η δόση του εμβολίου! «Η ‘’καυτή Αρμένικη βίζιτα’’ του πυρετού καλά κρατεί…»

28/09/2021 | 23:35

ΠΟΥ: Συμβουλές για σχολεία και οικογένειες

28/09/2021 | 23:31

Αντίστροφη μέτρηση για «μίνι lockdown» στην Θεσσαλονίκη – Προβληματισμός και για τη Λάρισα

28/09/2021 | 23:14

Πιερία: Συναγερμός για τη διαρροή επικίνδυνου χημικού υλικού στην Ε.Ο. Θεσσαλονίκης-Αθήνας

28/09/2021 | 23:08

Μυρτώ της Πάρου: «Αν είχαμε τους πόνους που νιώθει, δεν θα αντέχαμε»-Συγκλονίζει η μητέρα της (vid)

28/09/2021 | 22:51

Κλέλια Ανδριολάτου: Η «Μούσα» του Παπακαλιάτη «ανάβει φωτιές» με το μαγιό της, αποχαιρετώντας το καλοκαίρι

28/09/2021 | 22:51

Άγριες Μέλισσες – Επόμενα επεισόδια: Ο Κωνσταντής στο νοσοκομείο σε σοβαρή κατάσταση

28/09/2021 | 22:40

Απάντηση-«καρφί» Ντόρας σε Σαμαρά! «Όποτε η παράταξή μας διευρύνθηκε, έγινε κυβέρνηση»

28/09/2021 | 22:38

GNTM: «Αντιδράσεις» για την φωτογράφιση Κωνσταντίνου & Ντίνου (ΒΙΝΤΕΟ)

28/09/2021 | 22:23

Ο Άκης Τσελέντης δάκρυσε στον «αέρα» για τον σεισμό στην Κρήτη και ο Ευαγγελάτος του έλεγε «μπράβο»! (vid)

28/09/2021 | 22:18

Βόλος: Θλιβερό θέαμα με … κοινό – Κλωτσιές και μπουνιές μεταξύ ανήλικων κοριτσιών (ΒΙΝΤΕΟ)

28/09/2021 | 22:04

Νέο τζακ ποτ στο Τζόκερ και τουλάχιστον 3,3 εκατ. ευρώ στην επόμενη κλήρωση-Οι αριθμοί που κληρώθηκαν την Τρίτη 28/09

28/09/2021 | 21:56

Τζούλια Νόβα: Τι είπε για την αναφορά Κουτσούμπα στο πρόσωπό της για τη μπλούζα της με το σφυροδρέπανο (vid)

28/09/2021 | 21:48

Σασμός: Δεν υπολογίζουν κανέναν! – Το πρώτο καυτό φιλί ανάμεσα σε Μαθιό – Βασιλική

28/09/2021 | 21:47

Οδυσσέας Παπασπηλιόπουλος: Τρομερά καλογυρισμένη δουλειά οι «Άγριες Μέλισσες» (vid)
Δέσποινα Βανδή – Βασίλης Μπισμπίκης: Είναι ζευγάρι; (ΦΩΤΟ)
Γάμος Άκη Πετρετζίκη: Χόρευε αγκαλιά με την Κωνσταντίνα Παπαμιχαήλ το «I love you baby»
«Κακός χαμός» στο Πρωινό για Βανδή και Μπισμπίκη: «Γιατί δεν φιλτράρεις αυτά που λες;»
Τηλεθέαση: Oι Άγριες Μέλισσες έφεραν τα πάνω κάτω στην prime time – Ποιο πρόγραμμα κατέκτησε την πρωτιά
The2night Show: Ξετρέλανε τους τηλεθεατές ο μικρός «Σέργιος» ως συμπαρουσιαστής του Αρναούτογλου
Σασμός: Τι θα συμβεί όταν Καλλιόπη και Μαρίνα θα συναντηθούν στο νεκροταφείο