Αθήνα

19 oC

αίθριος καιρός

Hottest

Ενημέρωση σε…fast-forward!

Αννίτα Πάνια σε Βίσση: «Ένιωθα τόσο κομπλεξικά και χάλια στο γάμο μου με τον Νίκο Καρβέλα»

LIFESTYLE

«Τα πήρε» ο Μέμος Μπεγνής: «Αγαπητά ΜΜΕ ψάξτε αλλού για αντιεμβολιαστές»

O Μέμος Μπεγνής στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram το βράδυ της Δευτέρας εμφανίστηκε ιδιατέρως αιχμηρός με αφορμή τον υποχρεωτικό εμβολιασμό κατά της Covid-19.

Πιο συγκεκριμένα, ο αγαπημένος ηθοποιός επιλέγει το τελευταίο διάστημα μέσα από αναρτήσεις και δημοσιεύσεις του να ταχθεί καθαρά ενάντια στην υποχρεωτικότητα του εμβολιασμού. Ωστόσο, μέσω της νέας δημοσίευσης στον προσωπικό του λογαριασμό, ο Μέμος Μπεγνής θέλησε να κάνει σαφές πως διαφωνεί με την υποχρεωτικότητα και όχι με τον εμβολιασμό.

Προφανώς, έχοντας δεχθεί σχετικά μηνύματα ή/και δημοσιεύματα από τα ΜΜΕ, ο καλλιτέχνης επιλέγει να στείλει το μήνυμα του στα «αγαπητά ΜΜΕ».

Ειδικότερα, στο ξεκίνημα της νέας εβδομάδας, ο Μέμος Μπεγνής δημοσιεύει μια ιστορία στην οποία γράφει το εξής μήνυμα: «Αγαπητά ΜΜΕ: Ψάξτε αλλού για «αντιεμβολιαστές». ΔΕΝ είμαι εγώ. Είμαι ΥΠΕΡ των εμβολίων (γενικά). Είμαι ΚΑΤΑ: των ΥΠΕΧΡΕΩΤΙΚΟΤΗΤΩΝ/ των ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΩΝ/ των ΑΠΕΙΛΩΝ/ της όποιας βίας».

Ροή Ειδήσεων

23/10/2021 | 23:29

J2US: Το φόρεμα της Τούνη και τα σχόλια περί… εγκυμοσύνης! «Το Αλεξανδράκι», φώναζε η Καινούργιου (vid)

23/10/2021 | 23:18

Ακυρώνονται οι παρελάσεις σε περιοχές της Βορείου Ελλάδας μετά τα πολλά κρούσματα-«Καμπανάκι» για Θεσσαλονίκη

23/10/2021 | 22:58

Καμίνης υπέρ Παπανδρέου: Αποφασιστικός καταλύτης για ολόκληρο το κομματικό σύστημα

23/10/2021 | 22:45

Ξέσπασε ο αληθινός γιός της «Καλλιόπης» με αφορμή τον «Σασμό»! «Είμαστε καζάνι που βράζει από τότε που άρχισε η σειρά» (vid)

23/10/2021 | 22:13

Πέραμα: Κατεπειγόντως πειθαρχικό έλεγχο και αξιολόγηση των αστυνομικών ζήτησε ο Θεοδωρικάκος

23/10/2021 | 22:00

Γάμος Φίλιππου Γλύξμπουργκ: Με νυφικό βγαλμένο από παραμύθι η Νίνα Φλορ! (ΕΙΚΟΝΕΣ)

23/10/2021 | 21:25

J2US – Κοκλώνης σε Στικούδη: Ακούει ο μπέμπης το γούτσου-γούτσου που σου έδωσα; (vid)

23/10/2021 | 21:15

Ασημακόπουλος: «Έκανα botox στις μασχάλες πριν πάω στο Survivor, δεν ιδρώνεις, δεν μυρίζουν»

23/10/2021 | 21:05

Πέραμα: Βίντεο από τη «βροχή» πυροβολισμών – Ελέγχεται αν υπήρχε εντολή να σταματήσει η καταδίωξη (vid)

23/10/2021 | 20:34

Ασπρόπυργος: Μεγάλη ένταση με Ρομά στα διυλιστήρια – Επί τόπου ισχυρές αστυνομικές δυνάμεις