Αθήνα

18 oC

ελαφρές νεφώσεις

Hottest

Ενημέρωση σε…fast-forward!

«Λίγο τσίπα – Ο άνθρωπος χρειάζεται άλλης παρακολούθησης» – Έξω φρενών ο Γιώργος Λιάγκας με Παπαθωμά και Πετράκο

LIFESTYLE

Τσουρός: «Είχα καθηλωθεί στο κρεβάτι, για δύο μέρες δεν αντιδρούσα σε τίποτα»

Ο Κώστας Τσουρός, προχώρησε σε μια προσωπική εξομολόγηση στην εκπομπή του Μιχάλη Κεφαλογιάννη αναφερόμενος στις κρίσεις πανικού και πώς κατάφερε να τις αντιμετωπίσει

«Πιο πολύ μου συνέβαινε όταν δεν είχα άγχος, όταν ήμουν χαλαρός, όταν αφηνόμουν. Επειδή κι εμένα μου συνέβη στη δουλειά, μου συνέβη σε μια μέρα εργασίας που δεν είχα στρες.

Η τρίτη κρίση πανικού ήταν και η πιο σοβαρή και αναγκάστηκα να πάω να ζητήσω βοήθεια, γιατί με είχε χτυπήσει τόσο βαριά που είχα καθηλωθεί στο κρεβάτι. Θυμάμαι ότι για δύο μέρες ήμουν σχεδόν σαν να μην μπορώ να αντιδράσω σε τίποτα. Ήμουν ξαπλωμένος και το μυαλό μου δεν μπορούσα να το φέρω σε μια λογική, καθόμουν στο κρεβάτι και το μυαλό μου τραγούδαγε μόνο του. Προσπαθούσε το μυαλό μου να επανέλθει, αλλά δεν το άφηνε το σώμα μου. Ήταν μια κατάσταση πολύ τραγική, το θυμάμαι τώρα και ανατριχιάζω! Τότε χρειάστηκε να απευθυνθώ σε ειδικό γιατί έπρεπε να δω τι γίνεται.

Στην αρχή έλεγα τώρα ξαφνικά να πάρω φάρμακα; Όλο αυτό που έχεις στο μυαλό σου τι έγινε τρελάθηκα; Τελικά ήταν η μόνη λύση», είπε μεταξύ άλλων ο Κώστας Τσουρός.

Δείτε στο σχετικό βίντεο όλα όσα είπε ο Κώστας Τσουρός:

Ροή Ειδήσεων

20/10/2021 | 19:26

Αστρολογικές προβλέψεις: Οι τυχερές μέρες Νοεμβρίου 2021 και τα ζώδια που θα ευνοηθούν

20/10/2021 | 19:25

H Ευδοκία Λελεδάκη και η Ναταλία Τσιολογιάννη σχολιάζουν το στυλ των υποψήφιων προέδρων του Κινήματος Αλλαγής

20/10/2021 | 19:24

Γερουλάνος στο TheCaller: Να κοιτάξουμε τα προβλήματα της κοινωνίας και να μην χάσουμε χρόνο να τρωγόμαστε μεταξύ μας

20/10/2021 | 19:20

Παπανδρέου σε Γεννηματά: Θα είμαι υποψήφιος για την ηγεσία του ΚΙΝΑΛ

20/10/2021 | 19:14

Σάντρα Βουτσά-Αλίκη Κατσαβού: Η πρώτη κοινή συνέντευξη μετά τον θάνατο του Κώστα Βουτσά – Tι είπαν (vid)

20/10/2021 | 19:11

Τα συμπεράσματα του Ετήσιου Τακτικού Συνεδρίου της ΚΕΔΕ

20/10/2021 | 19:00

Αναδρομικά συνταξιούχων: Στοπ από το Ελεγκτικό Συνέδριο για τα δώρα

20/10/2021 | 18:32

Άγριο έγκλημα στο Αιγάλεω: «Ο αδελφός μου σκότωσε τη μητέρα μου» – Οι Αρχές αναζητούν τον γιο για τη δολοφονία της 55χρονης (vid)

20/10/2021 | 18:24

ΣΥΡΙΖΑ: Συνέδριο 24-27 Φλεβάρη: Εισηγηση Τσίπρα για καμπάνια για την ακρίβεια και πρόταση νόμου για κατώτατο μισθό στα 800 ευρω

20/10/2021 | 18:23

Ο χάρτης του κορoνοϊού στην Ελλάδα: Στο κόκκινο Αττική και Θεσσαλονίκη με 659 και 523 κρούσματα αντίστοιχα (Λίστα)

20/10/2021 | 18:13

Κορονοϊός: 3.279 νέα κρούσματα και 38 θάνατοι σήμερα στην Ελλάδα

20/10/2021 | 18:08

Παπανδρέου: Από ώρα σε ώρα ανακοινώνει τις οριστικές αποφάσεις για την υποψηφιότητά του στο ΚΙΝΑΛ

20/10/2021 | 17:57

Βιασμός 8χρονης στη Ρόδο: «Η μητέρα μου έπαιρνε ουσίες, δεν έχω ζήσει τη στοργή της μάνας», λέει η 24χρονη κόρη της δράστριας (vid)

20/10/2021 | 17:50

Μαρίνα Πατούλη: Τι απάντησε τελικά στην πρόσκληση του ΑΝΤ1 να συμμετέχει στην «Φάρμα» (vid)

20/10/2021 | 17:40

Elon Musk: Πώς θα μπορούσε να τον κάνει τον πρώτο τρισεκατομμυριούχο του κόσμου η SpaceX σύμφωνα με την Morgan Stanley
«Λίγο τσίπα – Ο άνθρωπος χρειάζεται άλλης παρακολούθησης» – Έξω φρενών ο Γιώργος Λιάγκας με Παπαθωμά και Πετράκο
Θεοφανία Παπαθωμά: Σοβαρό θέμα με τον ΑΝΤ1 – Σκέψεις για «κόψιμο» της Βιολέτας από τις Άγριες Μέλισσες
Μιχάλης Οικονόμου: Υπέγραψε σύμφωνο συμβίωσης με τον σύντροφό του, Γιώργο Μακρή (ΕΙΚΟΝΕΣ)
Φίλιππος Σοφιανός: Είναι ζευγάρι με την Τέτα Καμπουρέλη; Τι απαντά ο ηθοποιός; (vid)
Νευρίασε η Μάλφα με τον Λιάγκα: «Θα μπορούσα να μην έρθω και καθόλου…» (ΒΙΝΤΕΟ)
Χριστίνα Παππά: «Στο σπίτι μου έτρωγα ξύλο – Ο μπαμπάς μού έκανε κάτι πολύ άσχημο για την παιδική μου ηλικία»