Αθήνα

9 oC

ψιχάλες

Δείτε τα ψηφοδέλτια του ΚΚΕ: Πού κατέρχεται υποψήφιος ο Κουτσούμπας

Στη δημοσιότητα έδωσε το Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας, τον κατάλογο με τους υποψήφιούς του για τις επερχόμενες βουλευτικές εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019.

Στη δημοσιότητα έδωσε το Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας, τον κατάλογο με τους υποψήφιούς του για τις επερχόμενες βουλευτικές εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019.

Ο γενικός γραμματέας της ΚΕ του ΚΚΕ κατέρχεται στις περιφέρειες Β2 Δυτικού Τομέα Αθηνών, Α' Θεσσαλονίκης και Βοιωτίας.

Επισυνάπτεται ο κατάλογος.

Υποψήφιοι βουλευτές με το ΚΚΕ στις Βουλευτικές εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019
 ΑΤΤΙΚΗ
1) Α΄ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ
Δήμος: ΑΘΗΝΑΙΩΝ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αναγνώστου ΓιάννηςοικοδόμοςΠρόεδρος Συνδικάτου Οικοδόμων Αθήνας
2Γεράκη Κατερίναδικηγόρος
3Γκογκάκη Κωνσταντίνα (Ντίνα)εμποροϋπάλληλοςΠρόεδρος Συλλόγου Εμποροϋπαλλήλων Αθήνας
4Δρογώσης Στάθηςτραγουδοποιόςσυνεργαζόμενος
5Θεοδωρόπουλος ΔημήτρηςαυτοαπασχολούμενοςΜέλος του ΔΣ της ΓΣΕΒΕ
6Κανέλη Γαρυφαλιά (Λιάνα)δημοσιογράφος, δικηγόροςσυνεργαζόμενη, βουλευτής
7Καραλής Γιάννηςαθλητικογράφος
8Μανιάτη Παρασκευή (Βίκυ)καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής, προπονήτρια στίβουσυνεργαζόμενη, πρόεδρος σωματείου εργαζομένων Πανελλήνιου Γυμναστικού Συλλόγου Φυσικής Αγωγής
9Μελά Παναγιώτα - Εύαεικαστικόςπρόεδρος του Επιμελητηρίου Εικαστικών Τεχνών Ελλάδας
10Μιτηκάρη Ελένηαπόφοιτη Παντείουμέλος του Γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ
11Νικολάου Σταμάτηςσυνταξιούχος Εκπαιδευτικόςσυνεργαζόμενος, προερχόμενος απο τις “Παρεμβάσεις” Αντιπρόεδρος της Πανελλήνιας Ενωσης Συνταξιούχων Εκπαιδευτικών
12Πανουτσάκου Ελισάβετ (Βέτα)επόπτρια Δημόσιας ΥγείαςΜέλος της ΕΕ ΑΔΕΔΥ, Πρόεδρος της Ομοσπονδίας Συλλόγων Υπαλλήλων Αιρετών Περιφερειών Ελλάδας
13Περάκης Αλέξανδρος (Αλέκος)υπάλληλος ΟΤΕΠρόεδρος του Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων Τηλεπικοινωνιών Πληροφορικής Αττικής
14Σιώρας ΗλίαςΝοσοκομειακός γιατρόςΠρόεδρος του  σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου “Ο  Ευαγγελισμός”, ΔΣ ΕΙΝΑΠ
15Σοφιανός Νίκοςμέλος του ΠΓ της ΚΕ
16Στεφανάκης ΓιώργοςμάγειραςΠρόεδρος του Συνδικάτου Επισιτισμού-Τουρισμού Αττικής
17Ταβουλάρη Παναγιώτα (Γιώτα)φαρμακοποιόςΠρόεδρος Ομοσπονδίας Φαρμάκου
18Τσούνας Θύμιοςανθυποπυραγός ε.α. Π.Σ.συνεργαζόμενος
2) Β1 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΤΟΜΕΑ
Δήμοι: Αγ. Παρασκευής, Αμαρουσίου, Βριλησίων, Γαλατσίου, Ηρακλείου, Κηφισιάς, Λυκόβρυσης- Πεύκης, Μεταμόρφωσης, Ν. Ιωνίας, Παπάγου-Χολαργού, Πεντέλης, Φιλαδέλφειας - Χαλκηδόνας, Φιλοθέης - Ψυχικού, Χαλανδρίου
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αγγέλου Γιάννηςσυνταγματάρχης ε.α.συνεργαζόμενος
2Ανδρουλιδάκης Μανώληςμουσικοσυνθέτης
3Βακάλη Ελισάβετ (Έλσα)ιδιωτικός Υπάλληλος - Ιστορικός
4Γεωργιάδου Παρασκευή (Εύη)Χημικός Μηχανικός, Μηχανικός ασφαλείαςΜέλος αντιπροσωπείας του ΤΕΕ
5Ζαχαρόπουλος Νίκοςμέλος του  Γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ
6Κασίμης Χρήστοςσυνεργαζόμενος, προερχόμενος από τη ΛΑΕ
7Κατιμερτζόγλου ΚώσταςδάσκαλοςΜέλος του ΔΣ του συλλόγου  Εκπαιδευτικών "ΣΕΦΕΡΗΣ"
8Λίτσιου Παρασκευή (Βούλα)ιδιωτικός υπάλληλοςΜέλος του ΔΣ της ΟΓΕ
9Ντίνος Αποστόληςαυτοαπασχολούμενος γιατρός
10Πάκου Παρασκευή (Βούλα)νοσηλεύτριαπρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου ΚΑΤ
11Παπαλυμπέρη ΚατερίναΕργαζόμενη στην ALPHA BANKΠρόεδρος Συλλόγου Γονέων και της Ενωσης Γονέων Κηφισιάς
12Παφίλης ΘανάσηςΚοινοβουλευτικός εκπρόσωπος του ΚΚΕ
13Σκαλούμπακα ΧριστίναδικηγόροςΠρόεδρος Ομοσπονδίας Γυναικών Ελλάδας
14Τσίγκα - Σαραντέα ΜαρίναΠρόεδρος του  Εθνικού Συμβουλίου Κατα των Ναρκωτικών
15Φωτόπουλος Θανάσηςλιθογράφοςπρόεδρος του  σωματείου Τύπου - Χάρτου
16Χαιρικάκη - Ξανθάκη Ευαγγελία (Ελίνα)Δασκάλα  μουσικήςΜέλος ΔΣ Συλ. Γονέων 3ου Δημοτικού Ν. Φιλαδέλφειας
17Χαλβατζής ΣπύροςΑντιπρόεδρος  στο ΔΣ του Συνδέσμου Φυλακισθέντων και Εξορισθέντων 1967-1974 ΣΦΕΑ
18Χαραλαμπίδης Γρηγόρηςεκτελωνιστής Μέλος της Ένωσης ΕΒΕ Γαλατσίου
19Χουρδάκης Χαράλαμπος (Χάρης)μέλος της Συντονιστικής Επιτροπής Αγώνα Αναπήρων
3) Β2 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ
Δήμοι: Αγ. Βαρβάρας, Αγ. Αναργύρων - Καματερού, Αιγάλεω, Ιλίου, Περιστερίου, Πετρούπολης, Χαϊδαρίου
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Κουτσούμπας ΔημήτρηςΓενικός Γραμματέας της ΚΕ του ΚΚΕ
2Βασιλοπούλου Θεοδώρα (Δώρα)εργαζόμενη στο ΕΚΕΦΕ ΔημόκριτοςΜέλος του Προεδρείου της ΟΓΕ, πρόεδρος του  πολιτιστικού συλλόγου "Η ΠΡΟΟΔΟΣ", στο Αιγάλεω
3Ζορμπά ΑνθήΑντιδήμαρχος Δ. Πετρούπολης
4Καραγιάννης ΝίκοςΑντιδήμαρχος Δ. Χαϊδαρίου
5Καρανάσιου ΕλένηΕργαζόμενη στις Κτιριακές Υποδομές (πρώην ΟΣΚ)Μέλος του ΔΣ του Σωματείου Εργαζομένων στις Κτιριακές Υποδομές, Δημοτική Σύμβουλος Δ. Αγίας Βαρβάρας
6Καραντούσας ΜανώληςΠρόεδρος Ομοσπονδίας Γάλακτος Τροφίμων - Ποτών
7Καφαντάρη Ευθαλία (Λίλα)ηθοποιόςΑντιπρόεδρος Σωματείου Ελλήνων Ηθοποιών, μέλος ΠΟΘΑ
8Κουρέα ΜαρίαεμποροϋπάλληλοςΜέλος του ΔΣ του Συνδέσμου Εμποροϋπαλλήλων Αττικής
9Παναγιωτακοπούλου ΧριστίναΕκπρόσωπος του Γραφείου Τύπου της ΚΕ του ΚΚΕ
10Πρωτούλης Γιάννηςμέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ
11Σιδέρης ΓιώργοςΝοσοκομειακός γιατρόςΜέλος του ΔΣ της  ΕΙΝΑΠ, Δημοτικός Σύμβουλος Δ.Περιστερίου
12Τασιούλας ΓιάννηςοικοδόμοςΠρόεδρος Ομοσπονδίας Οικοδόμων
13Τημπλαλέξης ΓρηγόρηςδικηγόροςΔημοτικός Σύμβουλος Δ. Περιστερίου
14Τσίτσιου Σταυρούλαοδοντίατρος
4) Β3 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΤΙΟΥ ΤΟΜΕΑ
Δήμοι: Αγ. Δημητρίου, Αλίμου, Βύρωνα, Γλυφάδας, Δάφνης - Υμηττού, Ελληνικού - Αργυρούπολης, Ζωγράφου,Ηλιούπολης, Καισαριανής, Καλλιθέας, Μοσχάτου - Ταύρου, Ν. Σμύρνης, Π. Φαλήρου
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αλεξανδράκης ΠαύλοςοικοδόμοςΓενικός Γραμματέας του Συνδικάτου Οικοδόμων Αθήνας
2Αράπη - Καραγιάννη Βασιλική (Βίκυ)φιλόλογοςσυνεργαζόμενη, πρώην βουλευτής με το ΔΗΚΚΙ, Μέλος του ΔΣ της ΟΓΕ
3Βακαλόπουλος Γιάννηςιδ. υπάλληλοςΔημοτικός Σύμβουλος Δήμου Καλλιθέας
4Βιτάλης ΔημήτρηςΑυτοαπασχολούμενος χημικός μηχανικόςΜέλος ΔΣ Ομοσπονδίας Βιοτεχνικών Σωματείων Αθήνας
5Βλαβιανού Νικολέτταηθοποιός
6Βουρνάς Δημήτρηςμαθητής ΕΠΑΛπρόεδρος 15μελούς μαθητικού συμβουλίου ΕΠΑΛ Ζωγράφου
7Γεωργοπούλου ΚανέλλαΑντιδήμαρχος Δ. Καισαριανής
8Δαβανέλλος Αντώνηςσυνταξιούχος της Ολυμπιακήςσυνεργαζόμενος προερχόμενος από τον ΣΥΡΙΖΑ
9Δήμου Παναγιώτα (Γιώτα)ΒιολόγοςΔημοτική Σύμβουλος Δ. Αγίου Δημητρίου
10Ελευθεριάδου Ειρήνη (Ρούλα)Συνταξιούχος οδοντίατροςπρόεδρος ποντιακού σωματείου ΚΟΠΑ
11Καλαμπαλίκης ΘανάσηςΑυτοαπασχολούμενος στο εμπόριοπρόεδρος Ομοσπονδίας Βιοτεχνικών Σωματείων Αθήνας, μέλος προεδρείου ΓΣΕΒΕ
12Κατσώτης Χρήστοςβουλευτής
13Κορωνάκος Αλέξανδρος (Αλέκος)υποπλοίαρχος Πολεμικού Ναυτικού ε.α.συνεργαζόμενος
14Κυρίτση Αγλαϊαδημοσιογράφοςσυνεργαζόμενη, πρώην βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ
15Μαυρίκος ΓιώργοςΠρόεδρος Παγκόσμιας Συνδικαλιστικής Ομοσπονδίας
16Ορκόπουλος Παύλοςηθοποιός
17Παλιούρας ΓιώργοςΥποστράτηγος ε.α. της ΕΛΑΣ
18Ρουτζούνη ΕυανθίαΕργαζόμενη στον όμιλο ΟΤΕΜελος του ΔΣ του Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων Τηλεπικοινωνιών και Πληροφορικής, μέλος του ΔΣ ΟΜΕ ΟΤΕ
19Σταμούλης ΒασίληςΠρόεδρος Ομοσπονδίας  Κλωστοϋφαντουργίας-Ιματισμού -Δέρματος
20Χαλιού ΕυθυμίαΜέλος του προεδρείου του συλλόγου Υπαλλήλων Εθνικής Τράπεζας – πρόεδρος του  κλαδικού σωματείου Χρηματοπιστωτικού Αττικής
21Χαλτσοτάκη Μαγδαληνή (Μάγδα)Ιδιωτικός Υπάλληλος, εργαζόμενη στον Τουρισμό
22Χιώνης Θοδωρήςμέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ
5) Α΄ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΠΕΙΡΑΙΑ
Δήμοι: Αίγινας, Αγκιστρίου, Κυθήρων, Πειραιώς, Πόρου, Σπετσών, Τροιζήνας - Μεθάνων, Ύδρας
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Διγενή Ασημίνα (Σεμίνα)Δημοσιογράφοςσυνεργαζόμενη
2Καρπής Νίκοςαντιπλοίαρχος Λιμενικού Σώματος ε.α.
3Μανουσογιαννάκης ΓιάννηςΣυνταξιούχος ναυτεργάτης
4Μαρούπας Βαγγέληςμέλος της ΚΕ του ΚΚΕ  & Γραμματέας της ΤΕ Πειραιά
5Μόφορης ΓρηγόρηςΑυτοαπασχολούμενος Μηχανικός αυτοκινήτων
6Ξεκαλάκης ΔημήτρηςΚοινωνιολόγοςΜέλος της Προσωρινής Διοίκησης του  Συλλόγου "Εμείς που σπουδάσαμε στο σοσιαλισμό"
7Παντελάκη ΕλπίδαΓραμματέας της  ΕΕΔΥΕ
8Χατζηδάκη Ευτυχίααπόφοιτος ΦιλοσοφικήςΜέλος του ΚΣ της ΚΝΕ
6) Β΄ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑ
Δήμοι: Κερατσινίου- Δραπετσώνας, Κορυδαλλού, Νίκαιας - Ρέντη, Περάματος, Σαλαμίνας
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αγγελινιάδη ΣωτηρίανηπιαγωγόςΠεριφερειακή Σύμβουλος Αττικής
2Αμπατιέλος ΝίκοςΓραμματέας του ΚΣ της ΚΝΕ
3Ευαγγελάκης Θανάσηςπρόεδρος Πανελλήνιας Ένωσης Μηχανικών Εμπορικού Ναυτικού, μέλος του ΔΣ της Πανελλήνιας Ναυτικής Ομοσπονδίας, μέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Πειραιά
4Μανιάτης Θανάσηςπανεπιστημιακός, καθηγητής του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πανεπιστημίου Αθήνας ΕΚΠΑ
5Μανωλάκου ΔιαμάντωΓεωπόνοςβουλευτής
6Μαστρολέων Δέσποιναιδιωτικός  υπάλληλοςμέλος ΔΣ ΟΓΕ
7Μπενετάτος Στέλιοςκαθηγητήςπρώην Δήμαρχος Νίκαιας
8Μπουρνάς Δημήτρηςναυτιλιακός υπάλληλος
9Παπαοικονόμου Στέλλαδικηγόρος – ιδιωτικός υπάλληλος
10Παπουτσιδάκη ΕλευθερίαΑυτοαπασχολούμενη οδοντίατροςΜέλος του ΔΣ του  Συλλόγου Οδοντιάτρων Πειραιά, μέλος ΓΣ  Ελληνικής Οδοντιατρικής Ομοσπονδίας
11Πουλικόγιαννης ΣωτήρηςΜεταλλεργάτηςπρόεδρος του  Συνδικάτου Μετάλλου και Ναυπηγοεπισκευαστικής Βιομηχανίας Ελλάδας, μέλος του ΔΣ της  Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Εργατοϋπαλλήλων Μετάλλου
7) Α΄ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Δήμοι: Αχαρνών, Βάρης - Βούλας - Βουλιαγμένης, Διονύσου, Κρωπίας, Λαυρεωτικής, Μαραθώνα, Μαρκοπούλου - Μεσογαίας, Παιανίας, Παλλήνης, Ραφήνας - Πικερμίου, Σαρωνικού , Σπάτων - Αρτέμιδας, Ωρωπού
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αγγελοπούλου Παναγιώτα (Γιούλη)ιδιωτικός υπάλληλοςΔημοτικός Σύμβουλος Δ. Αχαρνών
2Γάκιας ΠαναγιώτηςΟικοδόμοςΠρόεδρος του  Παραρτήματος Οικοδόμων Μενιδίου του Συνδικάτου Οικοδόμων Αθήνας
3Γερασιμίδου Ελένηηθοποιός
4Γκιόκας Γιάννηςδικηγόροςβουλευτής, υπεύθυνος  του Γραφείου Τύπου της ΚΕ του ΚΚΕ
5Παμφίλης Αποστόληςδημοτικός Σύμβουλος Λαυρεωτικής, μέλος Ένωσης Επαγγελματιών - Βιοτεχνών Λαυρίου
6Μενεγάκη ΕλένηΜέλος του ΔΣ Συνδικάτου Κλωστοϋφαντουργίας Ιματισμού Δέρματος Αττικής
7Πασχαλίδου Θεοδώρακοινωνιολόγος
8Ρεμπάπης Νίκοςιδιωτικός υπάλληλοςΜέλος του Γραφείου του ΚΣ της  ΚΝΕ
9Σταθουλόπουλος Στάθηςεργαζόμενος στο φάρμακοπρόεδρος Συνδικάτου Φαρμάκου Αττικής,  μέλος του ΔΣ Ομοσπονδίας Φαρμάκου
10Συρίγος ΒάλσαμοςΟικοδόμοςΜέλος του ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Λαυρίου, μέλος του ΔΣ της Ομοσπονδίας Οικοδόμων
11Τοπαλιανίδης ΒασίληςΑυτοαπασχολούμενος γιατρόςΜέλος του ΔΣ Πανελλήνιου Συλλόγου Πρωτοβάθμιας Φροντίδας  Υγείας, Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Αχαρνών
12Τριγάζη Αστέρω (Ρούλα)δικηγόρος - ιδ. υπάλληλοςΜέλος του ΔΣ Συλλόγου Γονέων 6ου Δημοτικού Αχαρνών
13Χασιώτης ΜιχάληςλογιστήςΜέλος του ΔΣ Πανελλήνιας  Ομοσπονδίας  Λογιστών
8) Β ΄ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Δήμοι: Ασπροπύργου, Ελευσίνας, Μάνδρας - Ειδυλλίας, Μεγαρέων, Φυλής
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Κουμπούρης Δήμοςσυνταξιούχος βιομηχανικός εργάτηςΠρόεδρος Πανελλήνιας  Ομοσπονδίας Συνταξιούχων ΙΚΑ
2Μενιδιάτη Αλεξάνδρα (Αλέκα)Αυτοαπασχολούμενη στο εμπόριο
3Μπακάλης ΔημήτρηςΑυτοαπασχολούμενος σε οικοδομικές  κατασκευές
4Παπαδάτου Αγγελικήκαρδιολόγος στο Πρωτοβάθμιο Εθνικό Δίκτυο Υγείας
5Παπασταύρου ΚύριλλοςΔιευθυντής του “Ριζοσπάστη”μέλος του  ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ
6Χριστίδης Σταύροςεργαζόμενος στα ΕΛΠΕΜέλος του ΔΣ του Εργατικού  Κέντρου Ελευσίνας
ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Α' ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Κουτσούμπας ΔημήτρηςΓενικός Γραμματέας της ΚΕ του ΚΚΕ
2Δελής ΓιάννηςΕκπαιδευτικόςΒουλευτής
3Αβραμίδου ΣοφίαΙδιωτική υπάλληλοςΣυνεργαζόμενη, Σύμβουλος Τοπικής Κοινότητας Ευόσμου
4Αβραμόπουλος ΣωτήρηςΠολιτικός ΜηχανικόςΠεριφερειακός Σύμβουλος
5Αγαθαγγέλου ΝίκοςΣυνταξιούχος εκπαιδευτικόςΜέλος ΔΣ Σωματείου Συνταξιούχων Δημοσίου
6Γεωργιάδου ΑναστασίαΦοιτήτρια Γερμανικής Φιλολογίας
7Ζαριανόπουλος ΣωτήρηςΤραπεζοϋπάλληλοςΔημοτικός Σύμβουλος Θεσσαλονίκης
8Καλαντίδου ΣοφίαΣυνταξιούχος εμποροϋπάλληλοςΜέλος ΔΣ Συνταξιούχων ΙΚΑ
9Καπετανγιώργη ΟυρανίαΑυτοαπασχολούμενη στο εμπόριοΠρόεδρος Σωματείου μικρών και αυτοαπασχολούμενων Εμπόρων
10Κοκκονάς ΘανάσηςΙδιωτικός υπάλληλοςΠρόεδρος Ομοσπονδίας Γονέων Κεντρικής Μακεδονίας
11Κουτσουράς ΘανάσηςΟικοδόμοςΠρόεδρος Συνδικάτου Οικοδόμων Θεσσαλονίκης
12Μαργαρίτης ΓιώργοςΙστορικός καθηγητής Πανεπιστημίου
13Μητσιάκος ΓιώργοςΝοσοκομειακός γιατρόςΜέλος ΔΕΠ Ιατρικής - Πρόεδρος Νεογνολογικής Εταιρίας- μέλος ΔΣ Εργαζομένων  Νοσοκομείου Παπαγεωργίου
14Μπακιρλή ΕλένηνοσηλεύτριαΜέλος ΔΣ του Σωματείου ΑΧΕΠΑ – μέλος ΓΣ της ΠΟΕΔΗΝ – μέλος ΓΣ της  ΑΔΕΔΥ
15Παπαδοπούλου ΣοφίαΣυμβασιούχος Κρατικού Θεάτρου Βορείου ΕλλάδοςΠρόεδρος Ένωσης Γονέων Καλαμαριάς
16Ραδίσης ΠαντελήςΔικηγόροςΣυνεργαζόμενος
17Ραϊζη ΗλέκτραΜέλος του Προεδρείου της ΟΓΕ
18Τατσιούλη ΑνθήΜουσικός
19Τσιαούσης ΚυριάκοςΕργαζόμενος στον επισιτισμόΠρόεδρος του  Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων Επισιτισμού & Τουριστικών Επιχειρήσεων Θεσσαλονίκης
20Τσίντζιλης ΓιώργοςΚαθηγητής φυσικής αγωγήςΜέλος του ΔΣ του ΣΕΓΑΣ – μέλος  ΔΣ του Γυμναστικού Συλλόγου “Ηρακλής”
Β' Θεσσαλονίκης
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Στολτίδης ΛεωνίδαςΕργ. ΟΤΕΜέλος της ΕΕ ΠΑΜΕ – μέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Θεσσαλονίκης
2Αφεντουλίδου - Αλμπάνη ΚωνσταντίναΑρχιτέκτων Μηχανικός
3Βαρδαλής ΘανάσηςΣυνταξιούχος ΟΤΑΒουλευτής
4Ιγνατιάδης ΘόδωροςΑυτοαπασχολούμενος κτηνίατροςΠεριφερειακός Σύμβουλος
5Ιντζές ΚωσταντίνοςΙδιωτικός υπάλληλος
6Καινουργιάκη Στυλιανή - ΜαρίναΙδιωτικός υπάλληλοςΜέλος ΔΣ του Συλλόγου Γονέων Πυλαίας
7Μπαράκος Ευστάθιοςναυτεργάτης
8Μαυριδόπουλος ΑγησίλαοςΑγρότηςΜέλος ΔΣ Αγροτικού Συλλόγου Λαγκαδά
9Μιχαήλ ΜιχαήλΣυνταξιούχος πυροσβέστης
10Πολυκάρπου Χρυσούλα (Σίσυ)ΕκπαιδευτικόςΜέλος ΔΣ Ένωσης Δημοσιοϋπαλληλικών Οργανισμών Θεσσαλονίκης
11Χατζηκυριάκου Πασχαλίνα (Λίνα)ΔικηγόροςΔημοτική Σύμβουλος Εχεδώρου
12Χοροζίδη ΚλεοπάτραΕργαζόμενη ΟΤΑΠρόεδρος Σωματείου ΟΤΑ, μέλος του ΓΣ της ΠΟΕ - ΟΤΑ, μέλος του ΓΣ της ΑΔΕΔΥ
ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Ζαχαριάδης ΔημήτρηςΣυνταξιούχος ΙΚΑπρώην Δήμαρχος Τριανδρίας
2Λυρτζής ΔημήτρηςΟικοδόμοςΜέλος του ΔΣ του Συνδικάτου Οικοδόμων
3Μωυσιάδου ΧριστίναΓραφίστριαΜέλος του Σωματείου Γραφικών Τεχνών Τύπου – Χάρτου Κεντρικής Μακεδονίας
4Παντελής ΛάζαροςΑυτοαπασχολούμενος στην εστίαση
5Χριστιανού ΑγγελικήΣυνταξιούχος ΔασκάλαΔημοτική Σύμβουλος Δ. Πολυγύρου
ΣΕΡΡΕΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αγγελάκης ΧρήστοςΣυμβασιούχος υπάλληλοςΜέλος του ΔΣ Συνδικάτου Οικοδόμων Ν.Σερρών
2Βερτζώνης Εμμανούηλ (Μάνος)Αρχιτέκτονας ΜηχανικόςΜέλος του ΔΣ Συλλόγου Αρχιτεκτόνων Αττικής
3Μπρούντζιου ΖωήΕκπαιδευτικός στην Ιδιωτική Εκπαίδευση
4Παναγιώτου Θεμιστοκλής (Θέμης)Αυτοαπασχολούμενος σε επιχείρηση Μετάλλου
5Σαραντίδου Ερμοφύλη (Φιλιώ)Υπάλληλος ΔΕΥΑΣπρώην Περιφερειακή Σύμβουλος
6Σπέντζου Ευθυμία (Έφη)Νοσοκομειακός γιατρός
7Φαρμάκη ΒαγγελιώΕκπαιδευτικός στην Ιδιωτική Εκπαίδευση
8Χουβαρδάς ΓιάννηςΠολιτικός ΕπιστήμοναςΠρόεδρος Συλλόγου Κινητικά Αναπήρων
ΚΙΛΚΙΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αλτιπαρμακίδου Μαρία (Ρία)Υπάλληλος σε συμβολαιογραφικό γραφείοΜέλος του Γραφείου της  ΚΝΕ, μέλος του Σωματείου Υπαλλήλων Συμβολαιογράφων Κεντρικής  Μακεδονίας
2Σιδηρόπουλος ΚώσταςΕκπαιδευτικόςΜέλος του ΔΣ του  Συλλόγου Εκπαιδευτικών ΠΕ Παιονίας
3Τσαουσίδης ΚώσταςΑυτοαπασχολούμενος λογιστήςμέλος της Ένωσης Φοροτεχνικών Ελεύθερων Επαγγελματιών Κιλκίς
4Φαχουρίδης ΓιάννηςΑρχιτέκτων ΜηχανικόςΠρόεδρος Συλλόγου Αρχιτεκτόνων Κιλκίς, Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Κιλκίς
5Χατζή ΕιρήνηΑγρότισσαΠρόεδρος Συλλόγου Γυναικών Κιλκίς, μέλος του  ΔΣ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων 2ου Δημοτικού Σχολείου Πολυκάστρου
ΠΙΕΡΙΑ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Ζαχαρόπουλος ΑχιλλέαςΝοσοκομειακός γιατρόςΜέλος του ΔΣ του  Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου, μέλος του ΔΣ του Ιατρικού Συλλόγου Πιερίας
2Νικολάου ΣτέλλαΙδιωτικός ΥπάλληλοςΠρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών υπαλλήλων Πιερίας
3Ντότσικας Χαράλαμποςσυμβασιούχος ΟΤΑ ηλεκτροτεχνίτης
4Ρούτσας ΑλέξανδροςΑυτοαπασχολούμενος (παγοπώλης)Πρόεδρος Συλλόγου Γονέων Κηδεμόνων Ενιαίου Επαγγελματικού Ειδικού Γυμνασίου Λυκείου Κατερίνης
5Σκούφας ΓιάννηςΚτηνοτρόφοςΜέλος του ΔΣ του Κτηνοτροφικού Συλλόγου “Αγιος Μόδεστος”
6Τηλέγραφου Αναστασία (Τασούλα)ΛογίστριαΠρόεδρος του Συλλόγου Γυναικών Λιτοχώρου
ΠΕΛΛΑ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Δρόσογλου ΣταύροςΣυνταξιούχος ΟΤΑ
2Μπούφκας ΓιάννηςΕμποροϋπάλληλοςγραμματέας του ΔΣ του Σωματείου Lidl
3Παπαδοπούλου ΟλυμπίαΣυνταξιούχος ιδιωτικός ΥπάλληλοςΔημοτική Σύμβουλος Δήμου Πέλλας
4Σουμελίδης ΓιάννηςΑγρότηςΜέλος του ΔΣ του Αγροτικού Συλλόγου Γυψοχωρίου
5Τσιτσάνγκας ΜπάμπηςΛογιστήςΔημοτικός Σύμβουλος στο Δήμο Έδεσσας
6Χατζηβασιλειάδου Αικατερίνη (Καίτη)Λογίστρια - ΦοροτεχνικόςΜέλος ΔΣ του  Συλλόγου Φοροτεχνικών Πέλλας
ΗΜΑΘΙΑ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Διάκογλου ΓιαννηςΕργάτηςΠρόεδρος του Σωματείου Τροφίμων - Ποτών Ημαθίας -Πέλλας
2Ιακωβιδης ΗλίαςΕργάτηςΔημοτικός Σύμβουλος Δ. Αλεξάνδρειας
3Σοφρόνωφ - Ταμπάκη ΙωάνναΣυνταξιούχος ΔασκάλαΜελος του ΔΣ Σωματείου Συνταξιούχων Δημοσίου Ν.Ημαθίας
4Τσιουλάκος Δημήτρης (Τάκης)ΑγρότηςΠρόεδρος Αγροτικού Συλλόγου “Μαρίνος Αντύπας”
5Τσουκαλάς ΘωμάςΓιατρόςΔημοτικός Σύμβουλος Δ. Νάουσας
6Χατζηθεοδωρίδου Κυριακή (Κούλα)Εργαζόμενη  VENUSΠρόεδρος Συλλόγου Γυναικών Βέροιας Αντιπρόεδρος του Σωματείου Τροφίμων Ποτών Ημαθίας Πέλλας
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ - ΘΡΑΚΗ
ΡΟΔΟΠΗ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Χατσή Αλή Αλήαυτοαπασχολούμενος λογιστήςσυνεργαζόμενος
2Κασαπαντωνίου Αμαλίαεργαζόμενη στον επισιτισμόΜέλος του ΔΣ του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ροδόπης
3Ταξοπούλου ΚατερίναΙδιωτικός εκπαιδευτικός, φιλόλογοςΜέλος του ΔΣ του Συλλόγου Γυναικών Κομοτηνής
4Αρναούτ Μουσταφά Μουμίν Τζελαετίναυτοαπασχολούμενος στην εστίαση - αγρότης
5Φακιρίδης Νίκοςσυνταξιούχος γιατρός, παιδίατροςμέλος Εθνικού Συμβουλίου ΕΕΔΥΕ
ΕΒΡΟΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Γκατζίδης ΣταμάτηςΣυνταξιούχος ΔάσκαλοςΔημοτικός Σύμβουλος Δ. Ορεστιάδας
2Δευτεραίος Σάββαςγιατρός, επίκουρος καθηγητής του Τμήματος Ιατρικής του ΔΠΘ στην ΑκτινολογίαΜέλος του ΔΣ της  Ένωσης Ιατρών Θράκης, μέλος ΔΣ της Ελληνικής Ακτινολογικής Εταιρείας, μέλος του ΔΣ του Ιατρικού Συλλόγου Έβρου, δημοτικός σύμβουλος Δ. Αλεξανδρούπολης
3Μιχαηλίδης ΣιδέρηςγεωπόνοςΓραμματέας ΤΕ Έβρου
4Σίσκου Άννα ΜαρίαλογοθεραπεύτριαΑντιπρόεδρος του Συλλόγου Γυναικών Αλεξανδρούπολης (ΟΓΕ)
5Τρέλλη Φανήσυνταξιούχος ΙΚΑπρόεδρος σωματείου συνταξιούχων  ΙΚΑ Ν. Έβρου, μέλος ΔΣ  της Ομοσπονδίας ΙΚΑ Ελλάδας, Δημοτική Σύμβουλος Δ. Αλεξανδρούπολης
6Χιώνης Γιάννηςιδιωτικός υπάλληλοςΜέλος του ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Έβρου, γραμματέας του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αλεξανδρούπολης
ΔΡΑΜΑ
α/αΥποψήφιοιεπάγγελμαΙδιότητα
1Καψιμάνη ΕυαγγελίαΙδιωτική υπάλληλος, άνεργη Μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Γυναικών Δράμας
2Κοτζομπάσης Γιάννηςεργαζόμενος στην ιδιωτική εκπαίδευση, υποψήφιος διδάκτορας του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών του ΑΠΘΜέλος του ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Δράμας, γραμματέας του σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Εμποροϋπαλλήλων Ν.Δράμας
3Μάλλη Μαρίαεκπαιδευτικός στην Πρωτοβάθμια ΕκπαίδευσηΔΣ Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δράμας, Εκτελεστική Γραμματεία Νομαρχιακού Τμήματος ΑΔΕΔΥ, μέλος ΔΣ του Συλλόγου Γυναικών Δράμας
4Μήτρου Γιώργοςαυτοαπασχολούμενος αρχιτέκτονας τοπίουΔημοτικός Σύμβουλος Δ. Δράμας
5Μπατζέλας Σταύροςαγρότης συνταξιούχος
ΚΑΒΑΛΑ
α/αΥποψήφιοιεπάγγελμαΙδιότητα
1Γιαγκίδης Γιάννηςιδιωτικός υπάλληλοςΜέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Καβάλας, πρόεδρος σωματείου Εμποροϋπαλλήλων Καβάλας
2Καραγεώργη Αναστασίαιδιωτικός υπάλληλοςαντιπρόεδρος σωματείου Εμποροϋπαλλήλων Καβάλας
3Κοντογεωργίου ΘόδωροςΑυτοαπασχολούμενος κουρέαςΜέλος ΔΣ του Εμπορικού Συλλόγου Καβάλας, μέλος ΔΣ του Σωματείου Κουρέων - Κομμωτών Καβάλας
4Πηλίτση Χαϊδουλα (Χάρις)συνταξιούχος ΙΚΑΔημοτική Σύμβουλος Δ. Νέστου
5Συμεωνίδης ΘόδωροςΑυτοαπασχολούμενος γεωπόνοςΠεριφερειακός Σύμβουλος Ανατολικής Μακεδονίας Θράκης
6Χριστοδουλέα ΑλεξάνδραΘεατρολόγος - Ηθοποιός
ΞΑΝΘΗ
α/αΝέα πρότασηεπάγγελμαΙδιότητα
1Βακιρτζής ΒαγγέληςΑυτοαπασχολούμενος κουρέαςΜέλος του ΔΣ του Επαγγελματοβιοτεχνικού Επιμελητηρίου Ξάνθης, ιδρυτικό μέλος του xanthirunners
2Μαχαιρίδου Παρασκευήδημόσιος υπάλληλος στην Κοινωνική Πρόνοια της Περιφερειας Ανατολικής Μακεδονίας ΘράκηςΜέλος του ΔΣ της ΟΓΕ
3Ρόιδου Παναγιώταιδιωτικός υπάλληλοςΜέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Ξάνθης, Πρόεδρος Ένωσης Ιδιωτικών Υπαλλήλων και Εμποροϋπαλλήλων, γραμματέας Ενωσης Γονέων Ξάνθης πρόεδρος του ΔΣ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου δημοτικού σχολέιου Ξανθης
4Φωτιάδης Χαράλαμποςαυτοαπασχολούμενος φαρμακοποιόςΜέλος ΔΣ ΠΕΑΕΑ – ΔΣΕ, μέλος του ΔΣ του Φαρμακευτικού Συλλόγου Ξάνθης και του ΣΥΦΑΞ
5Χατζόγλου Μουράτεργαζόμενος στον επισιτισμόΜέλος ΔΣ της Ένωσης Ιδιωτικών Υπαλλήλων και Εμποροϋπαλλήλων Νομού Ξάνθης
ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
ΓΡΕΒΕΝΑ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Γκουτζηκώστα Κατερίναοικονομολόγος, ιδιωτικός υπάλληλος
2Κλεισιάρης Γιάννηςεργάτης σε εταιρεία επεξεργασίας ξύλουΔΣ Εργατικού Κέντρου Γρεβενών, πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Γρεβενών, Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Γρεβενών
3Κουρμούλης Γιάννηςδιοικητικός υπάλληλος ΑΠΘ, φυσικός, με μεταπτυχιακό στη ραδιοηλεκτρολογίαΜέλος του Γενικού Συμβουλίου της  ΑΔΕΔΥ, μέλος ΔΣ Συλλόγου Διοικητικού Προσωπικού ΑΠΘ, μέλος Γραμματείας Θεσσαλονίκης του ΠΑΜΕ
ΚΑΣΤΟΡΙΑ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αθανασιάδης Κώσταςσυνταξιούχος χημικός μηχανικόςΔημοτικός Σύμβουλος Δ. Άργους Ορεστικού
2Γραμμένου Γιαννούλα (Αννέτα)φυσικόςΔημοτική Σύμβουλος Δ. Άργους Ορεστικού
3Ζέγα Γεωργίαγουνεργάτριαπρόεδρος Σωματείου Γουνεργατών Καστοριάς
4Κανάτσιος ΓιάννηςΤεχνολόγος Εμπορίας και Διαφήμισης, ιδιωτικός υπάλληλος
ΦΛΩΡΙΝΑ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Ελευθεριάδης ΚυριάκοςΑυτοαπασχολούμενος αρχιτέκτων μηχανικός, σχεδιαστήςΔημοτικός Σύμβουλος Δ. Αμυνταίου,
2Αλεξίου ΒαγγέληςδασεργάτηςΜέλος ΔΣ Σωματείου Δασεργατών Φλώρινας
3Στόικου Αφροδίτηιδιωτικός υπάλληλος
4Τορλαχίδου Παναγιώτα (Γιώτα)πτυχιούχος της Σχολής Διοίκησης Οικονομίας Τεχνολογικής Εκπαίδευσηςπρόεδρος Σωματείου Εμποροϋπαλλήλων & Ιδιωτικών Υπαλλήλων Φλώρινας, μέλος ΔΣ του Συλλόγου Γυναικών Φλώρινας, ΔΣ του Συλλόγου Γονέων του 6ου νηπιαγωγείου Φλώρινας
ΚΟΖΑΝΗ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αδαμίδου Σοφίαδημοσιογράφος, συγγραφέαςΜελος ΔΣ του Μορφωτικού Ιδρύματος Ένωσης Συντακτών, μέλος της Εταιρείας Θεατρικών Συγγραφέων
2Αντάρας Κώσταςαπόφοιτος Ιστορικού-Αρχαιολογικού του ΑΠΘ-
3Κουδούνας Γιώργοςιδιωτικός υπάλληλος, απόφοιτος πληροφορικήςπρόεδρος ΔΣ Συνδικάτου Εμποροϋπαλλήλων και Υπαλλήλων Υπηρεσιών Εορδαίας, πρόεδρος παραρτήματος Πτολεμαϊδας του ΕΣΥΝ
4Κουζιάκη Θεοδώρα - Ματίνα (Τίνα)ψυχολόγοςΓραμματέας ΤΕ Κοζάνης
5Λαμπαδά ΧάριςΕπικουρική γιατρός στο Γενικό Νοσοκομείο ΚοζάνηςΜέλος ΔΣ του Ιατρικού Συλλόγου Κοζάνης
6Ταταρίδης Πέτροςεργαζόμενος ΔΕΗ, ηλεκτροτεχνίτηςπρόεδρος ΔΣ του Σωματείου Εργατοτεχνιτών και Εργαζομένων στην Ενέργεια, μέλος ΔΣ του Σωματείου "Σπάρτακος"
7Τσίγκα Ευθυμία (Έφη)αυτοαπασχολούμενη γεωπόνοςΜέλος ΔΣ της ΟΓΕ
ΘΕΣΣΑΛΙΑ
ΛΑΡΙΣΑ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αβρανάς ΔημήτρηςΟδοντίατροςΔημοτικός Σύμβουλος Δ. Ελασσόνας
2Αρζομανίδης Γιάννηςελεύθερος επαγγελματίας, ασχολείται με τη διαφήμιση, το marketing και την ενέργειασυνεργαζόμενος
3Γαβαλά ΜαρίαΔικηγόρος
4Δασκαλάκη ΑγγέλαΥπάλληλος ΚΕΕΛΠΝΟΠρόεδρος Σωματείου Εμποροϋπαλλήλων Ν.Λάρισας, μέλος ΔΣ Εργατικού Κέντρου Λάρισας, μέλος της Εκτελεστικής Επιτροπής του ΕΚΝΑ
5Καρυώτη Κυριακή (Κική)Εκπαιδευτικός στην ιδιωτική εκπαίδευσηΠρόεδρος Ένωσης Συλλόγων Γυναικών Λάρισας, μέλος του  ΔΣ της  ΟΓΕ
6Κρίκης ΠέτροςΑυτοαπασχολούμενος, καθηγητής φυσικής αγωγής με ειδικότητα στην πάληΔημοτικός Σύμβουλος Δ. Λάρισας
7Λαμπρούλης ΓιώργοςΝοσοκομειακός γιατρός, πνευμονολόγοςΒουλευτής
8Μαρούδας ΡίζοςΑγρότηςΠρόεδρος Ενωτικής Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Νομού Λάρισας, μέλος της Γραμματείας της Πανελλήνιας Επιτροπής Μπλόκων
9Πάσχου ΚατερίναΕκπαιδευτικός στην ιδιωτική εκπαίδευσηΜέλος του ΔΣ Συλλόγου Γυναικών Λάρισας, μέλος του ΔΣ  της ΟΓΕ
10Τσιαπλές Αναστάσιος (Τάσος)ιδιωτικός υπάλληλοςΔΣ Εργατικού Κέντρου Λάρισας, Περιφερειακός Σύμβουλος Θεσσαλίας
11Τσικριτσής Αστέριος (Στέλιος)ΑγρότηςΓραμματέας της Ενωτικής Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Νομού Λάρισας, πρόεδρος Αγροτικών Συλλόγων Τυρνάβου, Δημοτικός Σύμβουλος Τυρνάβου
ΜΑΓΝΗΣΙΑ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Ακρίβου ΜυρτώΕκπαιδευτικός στην ιδιωτική εκπαίδευση απο την περιοχή του Αλίμου
2Ρούση - Κωτή Αγορή (Ρίτσα)ΕκπαιδευτικόςΜέλος ΔΣ της  ΟΓΕ, Πρόεδρος Συλλόγου Γυναικών Μαγνησίας
3Ρηγάκη ΚωνσταντίναΕκπαιδευτικός-Αναπληρώτρια
4Ριζόπουλος ΑποστόληςΕκπαιδευτικόςΔημοτικός Σύμβουλος Δ. Βόλου
5Ρούσσας ΓιώργοςΣυνταξιούχοςΠρόεδρος Σωμ. Συνταξιούχων ΙΚΑ Μαγνησίας, αναπληρωτής γραμματέας της  Ομοσπονδίας Συνταξιούχων ΙΚΑ Ελλάδας
6Στεργίου Κώσταςμεταλλεργάτης, βουλευτής Μαγνησίαςπρόεδρος Σωματείου Μετάλλου «Μήτσος Παπαρήγας», ΔΣ Εργατικού Κέντρου Βόλου και Ομοσπονδίας Μετάλλου, ΔΣ Εργατικού Κέντρου Βόλου
7Τζιουμάκης ΔημήτρηςΗθοποιός
8Τσαλούχας ΘεόδωροςΣυνταξιούχος Δημοτικός ΥπάλληλοςΔημοτικός Σύμβουλος Βόλου
ΤΡΙΚΑΛΑ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Καϊκης ΓιώργοςΕκπαιδευτικός, καθηγητής φυσικής αγωγήςδημοτικός σύμβουλος Τρικκαίων
2Κανταρτζής ΑχιλλέαςδικηγόροςΓραμματέας Κοινοβουλευτικής Ομάδας του ΚΚΕ
3Καπέτη Γεωργίααδιόριστη Εκπαιδευτικός, φιλόλογοςμέλος του σωματείου Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Θεσσαλίας
4Λιατίφης Γιώργοςεργαζόμενος στη ΦΑΓΕ, μηχανολόγος μηχανικόςΠρόεδρος Συνδικάτου Γάλακτος -Τροφίμων και ΠΟτών, ΔΣ Εργατικού Κέντρου Τρικάλων, αντιπρόεδρος σωματείου εργαζομένων στη ΦΑΓΕ, μέλος της Διοίκησης της Ομοσπονδίας, δημοτικός σύμβουλος Τρικκαίων
5Ντουρλιός Λάμπροςαυτοαπασχολούμενος πολιτικός μηχανικός
6Πετράκη Ειρήνηαυτοαπασχολούμενη αρχιτέκτων μηχανικόςΠρόεδρος Συλλόγου Γυναικών Τρικάλων, μέλος του ΤΕΕ
ΚΑΡΔΙΤΣΑ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Γάζος ΈκτοραςΝοσοκομειακός γιατρός, γυναικολόγοςΜέλος του ΔΣ Εργαζομένων Νοσοκομείου Καρδίτσας , μέλος ΔΣ Ενωσης Νοσοκομειακών Ιατρών Καρδίτσας,  Δημοτικός Σύμβουλος
2Κούτρα ΧαρίκλειαΙδιωτική ΥπάλληλοςΜέλος του ΔΣ Σωματείου Εμποροϋπαλλήλων
3Μπεκιάρη ΧριστίναΠτυχιούχος Δημόσιας Διοίκησης ΠαντείουΜέλος Επιτροπής Περιοχής Θεσσαλίας
4Πολυγένης ΑριστοτέληςΑγρότηςΔΣ Ενωτικής Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Καρδίτσας, Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Παλαμά
5Τέγος ΝίκοςΤεχνολόγος Πολιτικός Μηχανικός
6Τσιούτρας ΓιάννηςΑγρότηςΟργανωτικός Γραμματέας Ενωτικής Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Καρδίτσας
ΗΠΕΙΡΟΣ
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Κυρλάς ΚωνσταντίνοςΝοσοκομειακός γιατρόςΠρώην Πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου Πρέβεζας, μέλος ΔΣ Ένωσης Νοσοκομειακών Γιατρών Ηπείρου, ΓΣ ΟΕΝΓΕ, νεοεκλεγείς Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Πρέβεζας
2Μαλεζά ΖηνοβίαΙδιωτικός υπάλληλος
3Παπαδημητρίου ΕιρήνηΑυτοαπασχολούμενος γιατρόςΜέλος ΔΣ της Επιτροπής Ειρήνης Πρέβεζας, δημοτική σύμβουλος του Δ.Πρέβαζας
4Πούμπης ΓεώργιοςΙδιωτικός υπάλληλοςΠρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων, μέλος ΔΣ Εργατικού Κέντρου Πρέβεζας
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Εξαρχος ΝίκοςΟικοδόμοςΠρόεδρος Εργατικού Κέντρου Ιωαννίνων
2Μπόμπολη ΑφροδίτηΔασκάλαΓραφείο ΚΣ ΚΝΕ
3Νάκος ΘανάσηςΟικοδόμοςΠρόεδρος Σωματείου Οικοδόμων Ιωαννίνων
4Παππάς ΧαράλαμποςΝοσοκομειακός γιατρός, νεφρολόγοςΓραμματέας Ενωσης Ιατρών Νοσοκομείων Ηπείρου
5Τασιούλας ΤάκηςΑυτοαπασχολούμενος ηλεκτρολόγοςΜέλος ΔΣ ΓΣΕΒΕΕ, Δημοτικός Σύμβουλος Ιωαννιτών. Μέλος του ΔΣ της Ομοσπονδίας Ηλεκτρολόγων Ελλάδας
6Τουλκιαρίδου ΧριστίναΙδιωτικός υπάλληλοςΠρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ιωαννίνων μέλος της Διοίκησης του Εργατικού Κέντρου Ιωαννίνων
7Τσουμάνη Ολγα (Όλυ)ΔικηγόροςΠεριφερειακή Σύμβουλος
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ -------ΚΕΡΚΥΡΑ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αρμενιάκος ΒασίληςαγρότηςΠρόεδρος Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Κέρκυρας, δημοτικός σύμβουλος στο Δ. Νότιας Κέρκυρας
2Μπαλού ΑλεξάνδραΣυνταξιούχος τραπεζοϋπάλληλοςΠεριφερειακή Σύμβουλος Ιονίων Νήσων
3Πελάης ΣταμάτηςξενοδοχοϋπάλληλοςΣυνεργαζόμενος, Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Κέρκυρας, Πρόεδρος Συνδέσμου Ξεν/λων Κέρκυρας, μέλος της Διοίκησης της ΓΣΕΕ.
4Σαϊτά Μαριλέναιδιωτική εκπαιδευτικός, μαθηματικόςΓραμματέας Τομεακού Συμβουλίου Κέρκυρας της ΚΝΕ
5Χαραλάμπους Μυρσίνηξενοδοχοϋπάλληλος, αρχαιολόγος
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ-- ΛΕΥΚΑΔΑ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Βεργίνης ΧρήστοςΝοσηλευτής στο νοσοκομείο ΛευκάδαςΠρόεδρος σωματείου εργαζομένων Γενικού Νοσοκομείου
2Βεροιώτης Αλέξανδρος (Αλέκος)ΕλαιοχρωματιστήςΠρόεδρος Εργατικού Κέντρου Λευκάδας-Βόνιτσας
3Πλα Καρύδη ΔανάηΗλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών. Εργαζόμενη στο ερευνητικό κέντρο "Αθηνά"Γραμματέας Σωματείου Εργαζομένων Ερευνητικού Κέντρου "Αθηνά"
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΡΤΑΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αλιφτήρας ΓιώργοςΟικοδόμοςΠρόεδρος Εργατικού Κέντρου Άρτας
2Αναγνώστου - Τσούτσης ΓρηγόρηςΙστορικός ΤέχνηςΟργανωτικός Γραμματέας ΕΕΔΥΕ
3Ζορμπά - Ζιώβα Φρειδερίκη (Ρίτα)Αυτοαπασχολούμενη φαρμακοποιόςΑντιπρόεδρος Φαρμακευτικού Συλλόγου Αρτας, αντιπρόσωπος Πανελλήνιου Φαρμακευτικού Συλλόγου
4Πανοδήμου ΛαμπρινήΑγρότισσα
5Σπανός ΓιώργοςΑυτοαπασχολούμενος γιατρός
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Γκίκας ΣωτήρηςΟικοδόμοςΠρόεδρος Συνδικάτου Οικοδόμων Θεσπρωτίας
2Μπρέστας Νικόλαος - Ορέστηςαυτοαπασχολούμενος φαρμακοποιός
3Ρεπάνη-Ρέγκα ΝικολέταΔασκάλα
4Τσουρά ΜαρίαΙδιωτική υπάλληλοςΜέλος ΔΣ Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Θεσπρωτίας
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ - ΕΥΒΟΙΑ
Εκλογική Περιφέρεια ΕΥΒΟΙΑΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αυλωνίτη Δήμητρα (Τάνια)Καθηγήτρια Αγγλικών
2Γεωργαντζής ΒαγγέληςΡετσινάςΠρόεδρος Ρετσινάδων Εύβοιας
3Μαρίνος ΓιώργοςΜέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ
4Νικολάου ΓιώργοςΒιομηχανικός ΕργάτηςΠρόεδρος Επιχειρησιακού Σωματείου Eurodrip
5Ντούρου Ιωάννα (Σοφία)Συνταξιούχος εκπαιδευτικόςΠεριφερειακή Σύμβουλος
6Παπασωτηρίου ΒασίληςΜηχανολόγος Μηχανικός
7Τζαβάρας ΓιάννηςΒιομηχανικός ΕργάτηςΠρόεδρος Συνδικάτου Τροφιμων -Ποτών Εύβοιας Βοιωτίας
8Τσιβίκα ΓρανέταΑυτοαπασχολούμενη γιατρόςΜέλος του ΔΣ του Ιατρικού Συλλόγου Χαλκίδας
Εκλογική Περιφέρεια ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αλεξόπουλος ΑλέξηςΟικοδόμοςΠρόεδρος Εργατικού Κέντρου Λαμίας
2Αναγνωστοπούλου Παναγιώτα (Γιώτα)ΕκπαιδευτικόςΠρόεδρος Ομάδας Γυναικών Λαμίας ΟΓΕ
3Αντωνιάδης ΒασίληςΝοσοκομειακός γιατρόςΜέλος ΔΣ της΄Ενωσης Νοσοκομειακών Γιατρών Λαμίας και του Ιατρικού Συλλόγου Λαμίας
4Γεροκούδη ΔήμητραΜεταφράστρια
5Μπασδέκης ΚώσταςΓεωπόνος
6Μπαφούτσου ΑντριάναΦιλόλογος
7Πολίτης ΠαναγιώτηςΒιομηχανικός ΕργάτηςΠρόεδρος Συνδικάτου Μετάλλου Φθιώτιδας, γραμματέας σωματείου ΛΑΡΚΟ
Εκλογική Περιφέρεια ΒΟΙΩΤΙΑΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Κουτσούμπας ΔημήτρηςΓενικός Γραμματέας της Κεντρική Επιτροπής
2Αρκουμάνης ΠέτροςΑυτοαπασχολούμενος γιατρόςΔημοτικός Σύμβουλος Λειβαδιάς
3Δανασή - Διαμαντάρη ΜαρίαΑυτοαπασχολούμενη φαρμακοποιός
4Τάτση Αναστασία (Νατάσα)Ιδιωτική ΥπάλληλοςΠρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων
5Τουλουμάκος ΑντώνηςΔικηγόροςΔημοτικός Σύμβουλος Δ. Θήβας
Εκλογική Περιφέρεια ΦΩΚΙΔΑΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Καραχασάνη Αρχοντία (Άντα)Ιδιωτικός ΥπάλληλοςΜέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Ναυπάκτου – Δωρίδος
2Παναγής ΓιώργοςΙδιωτικός Υπάλληλος
3Τσελές ΔρόσοςΜηχανικός Περιβάλλοντος
Εκλογική Περιφέρεια ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Γιαννούλης ΓιάννηςΟικοδόμος
2Παπαροϊδάμης ΒασίληςΤραπεζοϋπάλληλοςΔημοτικός Σύμβουλος Δ. Καρπενησίου
3Σταμούλη ΕλπίδαΕκπαιδευτικός
ΔΥΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ
Εκλογική Περιφέρεια ΑΧΑΪΑΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αγγελόπουλος ΔημήτρηςΟικοδόμοςΓραμματέας Εργατικού Κέντρου Πάτρας, Πρόεδρος Σωματείου Οικοδόμων
2Ασπρούλιας Βασίληςνομικός
3Γκέστα Ειρήνησυμβολαιογράφοςδημοτική σύμβουλος Πατρέων
4Ζαμπάτη Αλεξάνδρα (Αλέκα)ΑγρότισσαΑντιπρόεδρος Αγροτικού Συλλόγου Αιγίου
5Ζαρνάβαλου Σταυρούλανηπιαγωγόςυπεύθυνη Παιδικού Χορευτικού Τμήματος Δήμου Πατρέων
6Καραθανασόπουλος ΝίκοςΟικονομολόγοςΚοινοβουλευτικός εκπρόσωπος του ΚΚΕ
7Κωνσταντοπούλου Βασιλική (Βάσια)Ιδιωτικός Υπάλληλος
8Μάζης ΑνδρέαςΝοσοκομειακός γιατρός, χειρούργοςΣυνεργαζόμενος
9Παρίσης ΣωτήρηςΙδιωτικός ΥπάλληλοςΟργανωτικός Γραμματέας Εργατικού Κέντρου Πάτρας
10Σκιαδάς Παναγιώτης (Τάκης)συνταξιούχος ΟΤΑΔημοτικός Σύμβουλος Ερυμάνθου
11Συμεωνίδης ΓρηγόρηςΑντισμήναγος ιπτάμενος Πολεμικής Αεροπορίας ε.α.συνεργαζόμενος, μέλος Γραμματείας ΕΕΔΥΕ Πάτρας και Δυτικής Αχαΐας
12Τζαμαλούκα Παναγιώτα (Τέτη)Δικηγόρος
Εκλογική Περιφέρεια ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Δήμας Δημήτρηςιδιωτικός υπάλληλοςΠρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αγρινίου, Γραμματέας Εργατικού Κέντρου Αγρινίου
2Καζαρίδη-Πατούλα ΣοφίασυνταξιούχοςΓραμματέας Σωματείου Εργαζομένων Ιματισμού Αγρινίου
3Κατσιγιάννης ΜιχάληςοικοδόμοςΠρόεδρος Εργατικού Κέντρου Αγρινίου
4Κοτοπούλης ΣπύροςαγρότηςΠρόεδρος Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Αιτωλοακαρνανίας, Περιφερειακός Σύμβουλος Δυτικής Ελλάδας
5Κουτρούμπα Αθηνάφυσικός-ιδιωτική εκπαιδευτικόςΠρόεδρος σωματείου Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Νομού Αιτωλοακαρνανίας
6Κωνσταντακοπούλου Ειρήνησυνταξιούχος εκπαιδευτικός
7Λαμπροκωστοπούλου ΑλεξάνδραΑυτοαπασχολούμενος ΈμποροςΓραμματέας ΤΕ Αιτωλοακαρνανίας
8Μωραϊτης ΝίκοςβουλευτήςΜέλος ΔΣ της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Αιτωλοακαρνανίας
9Παπαναστάσης Νίκοςαντισυνταγματάρχης ε.α.Μέλος του Εθνικού Συμβουλίου της ΕΕΔΥΕ
Εκλογική Περιφέρεια ΗΛΕΙΑΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αθανασόπουλος ΤρύφωνΚαθηγητής δευτεροβάθμιας εκπαίδευσηςΠρόεδρος ΕΛΜΕ Ηλείας
2Γιάνναρος ΧρήστοςΜηχανικός ΑυτοαπασχολούμενοςΜέλος ΔΣ του Εμπορικού Επιμελητηρίου Ηλείας. Δημοτικός σύμβουλος Πύργου
3Γιαννόπουλος ΧρήστοςΑγρότηςΠρόεδρος Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Ηλείας, Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Ζαχάρως
4Καραπάνος ΓιώργοςΣυνταξιούχος αυτοαπασχολούμενοςΕπικεφαλής Γραμματείας ΕΕΔΥΕ Ηλείας
5Ξενοστάθη Αθανασία (Σία)Συνταξιούχος ΕΛΤΑΠρόεδρος Ομάδας γυναικών Πύργου της ΟΓΕ
6Παναγιωτάρα Αναστασία (Νατάσα)ΕμποροϋπάλληλοςΠρόεδρος Εργατικού Κέντρου Αμαλιάδας
7Τσάση Ζωίτσα (Ζωή)ΞενοδοχοϋπάλληλοςΠρόεδρος Σωματείου Ξενοδοχοϋπαλλήλων Κάστρου-Κυλλήνης, Αντιπρόεδρος Εργατικού Κέντρου Αμαλιάδας
Εκλογική Περιφέρεια ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ --- ΖΑΚΥΝΘΟΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Βρυώνης ΑντώνηςΤεχνολόγος Ηλεκτρολόγος  ΜηχανολόγοςΑντιπρόεδρος σωματείου πτυχιούχων μηχανικών ΤΕΙ Ζακύνθου
2Καλογερία ΜαίρηΔικηγόρος
3Κωνσταντίνου ΓιώργοςΤραπεζοϋπάλληλοςΠρόεδρος Εργατικού Κέντρου Ζακύνθου
Εκλογική Περιφέρεια ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ ---- ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ – ΙΘΑΚΗ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αλιβιζάτος ΔιονύσηςΣυνταξιούχος ναυτεργάτηςΓραμματέας ΤΕ Κεφαλονιάς - Ιθάκης
2Μαντζουράτος ΔημήτρηςΕκπαιδευτικόςΠρόεδρος ΕΛΜΕ Κεφαλονιάς-Ιθάκης
3Ποταμιάνου ΣοφίαΕκπαιδευτικόςΓεν. Γραμματέας ΕΛΜΕ Κεφαλονιάς-Ιθάκης
ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ
Εκλογική Περιφέρεια ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Καντζιλιέρη Χριστίνα - Ελευθερίααυτοαπασχολούμενος κτηνίατροςΔημοτική Σύμβουλος Δ. Καλαμάτας
2Κουτουμάνος ΝίκοςΤεχνολόγος ΓεωπόνοςΓραμματέας Επιτροπής Περιοχής Πελοποννήσου
3Κουφαλάκου Εύατελειόφοιτη Ιατρικών Εργαστηρίων και εργαζόμενη στον επισιτισμόΓραμματέας Τομεακού Συμβουλίου Μεσσηνίας της ΚΝΕ
4Λαμπρόπουλος ΒαγγέληςεμποροϋπάλληλοςΠρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Μεσσηνίας, μέλος του ΔΣ του ΕΚ Καλάμάτας
5Νικολόπουλος Σπύροςαγρότηςγραμματέας του Αγροτοκτηνοτροφικού Συλλόγου Μεσσήνης, Αντιπρόεδρος της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Πελοποννήσου
6Σμυρνής ΑργύρηςΠλοίαρχος Λιμενικού Σωματος ε.α.
7Χρηστέα Στέλλαμεταλλειολόγος, μηχανικός του ΕΜΠ, ιδιοκτήτρια συνεργείου αυτοκινήτων
Εκλογική Περιφέρεια ΛΑΚΩΝΙΑΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αναστασάκος Δημήτρηςαυτοαπασχολούμενος ξυλουργόςΜέλος ΔΣ του  πολιτιστικού συλλόγου Μαυροβουνίου, Τοπικός Συμβουλος Γυθείου
2Αρφάνης ΔημήτρηςΛογιστής Ιδιωτικός ΥπάλληλοςΜέλος ΔΣ του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Λακωνίας
3Λιονής ΓρηγόρηςΜηχανολόγος ΜηχανικόςΜέλος ΚΕ
4Σεργιάδη ΖωήΈμπορος
5Φωτάκου Ελένη (Λένα)αυτοαπασχολούμενος ΔικηγόροςΜέλος ΔΣ Συλλόγου Γυναικών Σπάρτης
Εκλογική Περιφέρεια ΑΡΚΑΔΙΑΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Διαμαντάκος Ηλίαςαυτοαπασχολούμενος φωτογράφος
2Μπουρσιάνης Ιωάννηςσυμβασιούχος ΔΕΗ, ΜελισσοκόμοςΠρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων στην Ενέργεια Νομών Πελοποννήσου
3Πανούση ΠαναγιώταΜηχανολόγος ΜηχανικόςΜέλος ΔΣ Εργατικού Κέντρου Αρκαδίας,  Πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Εμπορικές Επιχειρήσεις, Υπηρεσίες Καταστήματα και ΑΕ Νομού Αρκαδίας
4Ρουσάλης Ιωάννηςαυτοαπασχολούμενος υδραυλικός-ηλεκτρολόγος
5Φράγκου Σταυρούλααυτοαπασχολούμενη στην εστίαση
Εκλογική Περιφέρεια ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αγγέλου Αναστάσιος (Τάσος)Εργάτης (οδηγός στο “Γάλα του ΜΟΡΙΑ)Μέλος ΔΣ του Συνδκάτου Γάλακτος- Τροφίμων-Ποτών Αργολίδας
2Αντωνίου Αναστάσιος (Τάσος)Γραφίστας
3Γκόνης ΚώσταςΣυνταξιούχος Πολιτικός ΜηχανικόςΜέλος του Πειθαρχικού Συμβουλίου Περιφερειακού Τμήματος  ΤΕΕ Πελοποννήσου
4Καλαϊτζή Μαριάνθη (Μάρω)ΕμποροϋπάλληλοςΓραμματέας Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αργολίδας
5Μπαβελή ΝαυσικάΑγρότισσαΜέλος ΔΣ της ΟΓΕ, μέλος Προεδρείου Ομάδας Γυναικών Άργους
Εκλογική Περιφέρεια ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αλωνιστιώτης Παναγιώτης (Τάκης)Συνταξιούχος βιομηχανικός εργάτηςΠρόεδρος Σωματείου Συνταξιούχων ΙΚΑ Ν. Κορινθίας
2Καζακοπούλου ΑνθίππηΑυτοαπασχολούμενη ΛογίστριαΣυνεργαζόμενη, ΔΣ Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων 1ου δημοτικού σχολείου Κορίνθου
3Κελλάρης ΓιάννηςΕργαζόμενος ΔΕΥΑ  ΣικιωνίωνΠρόεδρος Σωματείου εργαζομένων ΔΕΥΑ Σικιωνίων, ΔΣ Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Εργαζομένων ΔΕΥΑ
4Λάμπας ΓιώργοςΙδιωτικός Υπάλληλος
5Μπόσνος ΚώσταςΞενοδοχοϋπάλληλοςΜέλος ΔΣ του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ν.Κορινθίας
6Τζέκου Παρασκευή (Βιβή)Προγραμματίστρια ηλεκτρονικών υπολογιστών
ΚΡΗΤΗ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αναστασάκη Μαρίαψυχίατρος
2Ανδρουλάκη Κρυσταλένια (Λίνα)Διδακτορική Φοιτήτρια, υπάλληλος βιομηχανίαςΜέλος ΔΣ του σωματείου εργαζομένων στην έρευνα Ν. Ηρακλείου
3Γωνιανάκης ΓιάννηςΟικοδόμοςΠρόεδρος Συνδικάτου Οικοδόμων, μέλος ΔΣ Ομοσπονδίας Οικοδόμων Ελλάδας , μέλος ΔΣ Εργατικού Κέντρου Ηρακλείου
4Καρκαβάτσος Μανώληςαγρότης και αυτοαπασχολούμενοςΠρόεδρος Αγροτικού Συλλόγου Αστερουσιών, Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Αρχανών - Αστερουσίων
5Κοκοσάλη Σαλούστρου  Μαρίααρχαιολόγος ιδιωτική υπάλληλοςΔημοτικός σύμβουλος Δ. Ηρακλείου, ΔΣ Παραρτήματος Κρήτης Συλλόγου Εκτακτων Αρχαιολόγων
6Πατεράκης Νίκοςαυτοαπασχολούμενος γιατρός, πνευμονολόγοςΠρόεδρος Επιτροπής  Ειρήνης Ηρακλείου
7Ποθητού Γιάνναιδιωτικός υπάλληλος
8Σαλούστρος Δημόκριτοςιδιωτικός υπάλληλοςΠρόεδρος Ένωσης Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ηρακλείου, ΔΣ Εργατικού Κέντρου Ηρακλείου
9Σκεπάρνης ΓιώργοςηλεκτρονικόςΑντιπρόεδρος Ενωσης Γονέων Δ. Ηρακλείου
10Συντυχάκης ΜανώληςΚοινωνιολόγοςΒουλευτής Ηρακλείου
11Σφακιανάκης Μιχάληςδικηγόρος
ΧΑΝΙΑ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Γαυγιωτάκη Μαρίακαθηγήτρια ΕΠΑΛ, φιλόλογοςΑντιπρόεδρος στην ΟΛΜΕ
2Κλωνιζάκης Μιλτιάδηςπολιτικός μηχανικόςσυνεργαζόμενος, μέλος της Κεντρικής Αντιπροσωπίας του  ΤΕΕ, Πρόεδρος Συλλόγου Γονέων 9ο Δημοτικού Σχολείου Χανίων
3Μαρινάκης Αλέξανδρος (Αλέκος)πολιτικός επιστήμοναςΠεριφερειακός Συμβουλος Κρήτης
4Νικολοπούλου Κατερίνα εκπαιδευτικός στην ιδιωτική εκπαίδευσηΠρόεδρος Συλλόγου Γυναικών Χανίων, μέλος ΔΣ Σωματείου Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Χανίων
5Ντουνιαδάκης Γιάννηςυποναύαρχος Πολεμικού Ναυτικού ε.α.
6Ρηγανάκος Φώτηςιδιωτικός υπάλληλοςΠρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Χανίων, μέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Χανίων, μέλος της Ενωσης Γονέων Χανίων
ΡΕΘΥΜΝΟ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Δακανάλη Ιωάννααυτοαπασχολούμενη γιατρός, παιδίατρος
2Δραμητινού Ελένηδημοτική υπάλληλος, συνταξιούχοςΜέλος ΔΣ του Συλλόγου Γυναικών Ρεθύμνου
3Μανουσογιάννης Μανούσοςιδιωτικός υπάλληλοςΔημοτικός Σύμβουλος Δ. Ρεθύμνου, μέλος του ΔΣ του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ρεθύμνου
4Ρούλιος Αντώνης πολιτικός μηχανικός ΤΕΔημοτική Σύμβουλος Δ. Ανωγείων
ΛΑΣΙΘΙ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αβδή ΕλένηΕργαζόμενη στον ΕπισιτισμόΠρόεδρος Επιτροπής Ειρήνης Λασιθίου
2Δαλαβέρου - Καρύδη Ειρήνη (Ρένα)τραπεζοϋπάλληλοςΔημοτική Σύμβουλος Δ. Οροπεδίου
3Σπηλιαρώτης Γιώργοςτελωνειακός
4Συμεωνίδης Σίμοςαυτοαπασχολούμενος λογιστήςΔημοτικός Σύμβουλος Δ. Σητείας
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
 ΣΑΜΟΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Βρυνιώτη Βασιλικήιδιωτικός υπάλληλοςπρόεδρος Εργατικού Κέντρου Σάμου
2Καρούτσος Φανούριοςοικοδόμοςπρόεδρος συνδικάτου οικοδόμων Ικαρίας
3Πέρρος Γεώργιοςιδιωτικός υπάλληλοςΜέλος της ΕΓ του ΠΑΜΕ, μέλος της ΕΕ της ΓΣΕΕ
 ΛΕΣΒΟΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Ζαφειρίου Ιωάννηςιδιωτικός υπάλληλος, άνεργοςΜέλος ΔΣ του Παλλεσβιακού Εργατικού Κέντρου
2Κακναβάτου Ζηνοβία (Ζήνα)Γιατρός ΠΕΔΥ στο Αγροτικο Ιατρείο ΜόριαςΜέλος ΔΣ του Νομαρχιακού τμήματος Λέσβου της ΑΔΕΔΥ
3Κλιομιδιώτης Θεμιστοκλής (Θέμης)Αγρότης - μισθωτός σε κτηνοτροφική μονάδαΜελος ΔΣ του  Εκπολιτιστικού-Μορφωτικού-Αθλητικού συλλόγου “Ταξιάρχης”, Δημοτικός Σύμβουλος στη Δυτική Λέσβο
4Κομνηνάκα ΜαρίαΔικηγόρος
5Πλάντζος ΣπύροςΑδιόριστος εκπαιδευτικός μουσικός
 ΧΙΟΣ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Αμπαζής Γεώργιοςσυνταξιούχος ΔάσκαλοςΠεριφερειακός Σύμβουλος
2Διακορώνα Μαρία-Αναστασία (Νατάσα)συνταξιούχος αεροσυνοδόςπρόεδρος συλλόγου γυναικών Χίου
3Μιχαλάκης Αριστείδης (Άρης)Μαθηματικός, Ιδιωτικός Υπάλληλοςπρόεδρος σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Χίου
4Παληού Χριστίνα - ΕιρήνηΕκπαιδευτικός στην δημόσια εκπαίδευσηΜέλος ΔΣ του Συλλόγου Δασκάλων Χίου
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
 ΚΥΚΛΑΔΕΣ
α/αΥΠΟΨΗΦΙΟΙΕπάγγελμαΙδιότητα
1Καϊλής ΝικόλαοςΔασοπόνοςΜέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Σύρου, Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Σύρου
2Πρωτόπαπα Φρατζέσκαφυσικός
3Ρεμούνδου ΑικατερίνηΑυτοαπασχολούμενη στον επισιτισμό
4Σοφικίτης Μιχάληςταξίαρχος πεζικού ε.α.
5Τσατσά ΜαρίαΜαθηματικός, αυτοαπασχολούμενη ενοικιαζόμεναΕξελεκτική Επιτροπή ΟΓΕ
6Χαραλαμπάκος ΟρέστηςΜηχανικός πληροφορικής, υπάλληλος προγραμματιστήςΜέλος ΔΣ Ένωσης Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ηρακλείου
 ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ
α/αΥποψήφιοιΕπάγγελμαΙδιότητα
1Γουρλά Δέσποιναλογοθεραπεύτρια
2Κουντούρη ΘεανώΦιλόλογος, άνεργηΜέλος ΔΣ Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ρόδου, μέλος της Ομάδας Γυναικών Ρόδου
3Κριαράς Στυλιανόςεκπαιδευτικός Δημ. Εκπαίδευσης, μαθηματικόςΠρόεδρος Β΄ ΕΛΜΕ Δωδεκανήσου
4Μακρή Κυριακή  (Κική)ξενοδοχοϋπάλληλοςαντιπρόεδρος του  Εργατικού Κέντρου Βορείου Συγκροτήματος Δωδεκανήσων, Δημοτική Σύμβουλος Δ. Κω
5Παπακωνσταντίνου Κλεόβουλος Τοπογράφος μηχανικόςμέλος αντιπροσωπίας ΤΕΕ τμήματος Δωδεκανήσου, μέλος του Εθνικού Συμβουλίου ΕΕΔΥΕ, μέλος Γραμματεία Ροδιακής Επιτροπής Ειρήνης
6Πότσος Καλετός (Τάκης)ιδιωτικός υπάλληλος (οδηγός-πωλητής)Μέλος ΔΣ Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ρόδου, Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Ρόδου
7Φραζής Νικόλαος - ΝεκτάριοςαγρότηςΜέλος της Γραμματείας της  επιτροπής κατοίκων Νότιας Ρόδου, μελος της Συντονιστικής Επιτροπής Αγροτών Νότιας Ρόδου

Send this to a friend