Αθήνα

28 oC

ελαφρές νεφώσεις

Δείτε τα ψηφοδέλτια του ΚΚΕ: Πού κατέρχεται υποψήφιος ο Κουτσούμπας

Στη δημοσιότητα έδωσε το Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας, τον κατάλογο με τους υποψήφιούς του για τις επερχόμενες βουλευτικές εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019.

Στη δημοσιότητα έδωσε το Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας, τον κατάλογο με τους υποψήφιούς του για τις επερχόμενες βουλευτικές εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019.

Ο γενικός γραμματέας της ΚΕ του ΚΚΕ κατέρχεται στις περιφέρειες Β2 Δυτικού Τομέα Αθηνών, Α' Θεσσαλονίκης και Βοιωτίας.

Επισυνάπτεται ο κατάλογος.

Υποψήφιοι βουλευτές με το ΚΚΕ στις Βουλευτικές εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019
 ΑΤΤΙΚΗ
1) Α΄ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ
Δήμος: ΑΘΗΝΑΙΩΝ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αναγνώστου Γιάννης οικοδόμος Πρόεδρος Συνδικάτου Οικοδόμων Αθήνας
2 Γεράκη Κατερίνα δικηγόρος
3 Γκογκάκη Κωνσταντίνα (Ντίνα) εμποροϋπάλληλος Πρόεδρος Συλλόγου Εμποροϋπαλλήλων Αθήνας
4 Δρογώσης Στάθης τραγουδοποιός συνεργαζόμενος
5 Θεοδωρόπουλος Δημήτρης αυτοαπασχολούμενος Μέλος του ΔΣ της ΓΣΕΒΕ
6 Κανέλη Γαρυφαλιά (Λιάνα) δημοσιογράφος, δικηγόρος συνεργαζόμενη, βουλευτής
7 Καραλής Γιάννης αθλητικογράφος
8 Μανιάτη Παρασκευή (Βίκυ) καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής, προπονήτρια στίβου συνεργαζόμενη, πρόεδρος σωματείου εργαζομένων Πανελλήνιου Γυμναστικού Συλλόγου Φυσικής Αγωγής
9 Μελά Παναγιώτα - Εύα εικαστικός πρόεδρος του Επιμελητηρίου Εικαστικών Τεχνών Ελλάδας
10 Μιτηκάρη Ελένη απόφοιτη Παντείου μέλος του Γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ
11 Νικολάου Σταμάτης συνταξιούχος Εκπαιδευτικός συνεργαζόμενος, προερχόμενος απο τις “Παρεμβάσεις” Αντιπρόεδρος της Πανελλήνιας Ενωσης Συνταξιούχων Εκπαιδευτικών
12 Πανουτσάκου Ελισάβετ (Βέτα) επόπτρια Δημόσιας Υγείας Μέλος της ΕΕ ΑΔΕΔΥ, Πρόεδρος της Ομοσπονδίας Συλλόγων Υπαλλήλων Αιρετών Περιφερειών Ελλάδας
13 Περάκης Αλέξανδρος (Αλέκος) υπάλληλος ΟΤΕ Πρόεδρος του Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων Τηλεπικοινωνιών Πληροφορικής Αττικής
14 Σιώρας Ηλίας Νοσοκομειακός γιατρός Πρόεδρος του  σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου “Ο  Ευαγγελισμός”, ΔΣ ΕΙΝΑΠ
15 Σοφιανός Νίκος μέλος του ΠΓ της ΚΕ
16 Στεφανάκης Γιώργος μάγειρας Πρόεδρος του Συνδικάτου Επισιτισμού-Τουρισμού Αττικής
17 Ταβουλάρη Παναγιώτα (Γιώτα) φαρμακοποιός Πρόεδρος Ομοσπονδίας Φαρμάκου
18 Τσούνας Θύμιος ανθυποπυραγός ε.α. Π.Σ. συνεργαζόμενος
2) Β1 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΤΟΜΕΑ
Δήμοι: Αγ. Παρασκευής, Αμαρουσίου, Βριλησίων, Γαλατσίου, Ηρακλείου, Κηφισιάς, Λυκόβρυσης- Πεύκης, Μεταμόρφωσης, Ν. Ιωνίας, Παπάγου-Χολαργού, Πεντέλης, Φιλαδέλφειας - Χαλκηδόνας, Φιλοθέης - Ψυχικού, Χαλανδρίου
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αγγέλου Γιάννης συνταγματάρχης ε.α. συνεργαζόμενος
2 Ανδρουλιδάκης Μανώλης μουσικοσυνθέτης
3 Βακάλη Ελισάβετ (Έλσα) ιδιωτικός Υπάλληλος - Ιστορικός
4 Γεωργιάδου Παρασκευή (Εύη) Χημικός Μηχανικός, Μηχανικός ασφαλείας Μέλος αντιπροσωπείας του ΤΕΕ
5 Ζαχαρόπουλος Νίκος μέλος του  Γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ
6 Κασίμης Χρήστος συνεργαζόμενος, προερχόμενος από τη ΛΑΕ
7 Κατιμερτζόγλου Κώστας δάσκαλος Μέλος του ΔΣ του συλλόγου  Εκπαιδευτικών "ΣΕΦΕΡΗΣ"
8 Λίτσιου Παρασκευή (Βούλα) ιδιωτικός υπάλληλος Μέλος του ΔΣ της ΟΓΕ
9 Ντίνος Αποστόλης αυτοαπασχολούμενος γιατρός
10 Πάκου Παρασκευή (Βούλα) νοσηλεύτρια πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου ΚΑΤ
11 Παπαλυμπέρη Κατερίνα Εργαζόμενη στην ALPHA BANK Πρόεδρος Συλλόγου Γονέων και της Ενωσης Γονέων Κηφισιάς
12 Παφίλης Θανάσης Κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος του ΚΚΕ
13 Σκαλούμπακα Χριστίνα δικηγόρος Πρόεδρος Ομοσπονδίας Γυναικών Ελλάδας
14 Τσίγκα - Σαραντέα Μαρίνα Πρόεδρος του  Εθνικού Συμβουλίου Κατα των Ναρκωτικών
15 Φωτόπουλος Θανάσης λιθογράφος πρόεδρος του  σωματείου Τύπου - Χάρτου
16 Χαιρικάκη - Ξανθάκη Ευαγγελία (Ελίνα) Δασκάλα  μουσικής Μέλος ΔΣ Συλ. Γονέων 3ου Δημοτικού Ν. Φιλαδέλφειας
17 Χαλβατζής Σπύρος Αντιπρόεδρος  στο ΔΣ του Συνδέσμου Φυλακισθέντων και Εξορισθέντων 1967-1974 ΣΦΕΑ
18 Χαραλαμπίδης Γρηγόρης εκτελωνιστής  Μέλος της Ένωσης ΕΒΕ Γαλατσίου
19 Χουρδάκης Χαράλαμπος (Χάρης) μέλος της Συντονιστικής Επιτροπής Αγώνα Αναπήρων
3) Β2 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ
Δήμοι: Αγ. Βαρβάρας, Αγ. Αναργύρων - Καματερού, Αιγάλεω, Ιλίου, Περιστερίου, Πετρούπολης, Χαϊδαρίου
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Κουτσούμπας Δημήτρης Γενικός Γραμματέας της ΚΕ του ΚΚΕ
2 Βασιλοπούλου Θεοδώρα (Δώρα) εργαζόμενη στο ΕΚΕΦΕ Δημόκριτος Μέλος του Προεδρείου της ΟΓΕ, πρόεδρος του  πολιτιστικού συλλόγου "Η ΠΡΟΟΔΟΣ", στο Αιγάλεω
3 Ζορμπά Ανθή Αντιδήμαρχος Δ. Πετρούπολης
4 Καραγιάννης Νίκος Αντιδήμαρχος Δ. Χαϊδαρίου
5 Καρανάσιου Ελένη Εργαζόμενη στις Κτιριακές Υποδομές (πρώην ΟΣΚ) Μέλος του ΔΣ του Σωματείου Εργαζομένων στις Κτιριακές Υποδομές, Δημοτική Σύμβουλος Δ. Αγίας Βαρβάρας
6 Καραντούσας Μανώλης Πρόεδρος Ομοσπονδίας Γάλακτος Τροφίμων - Ποτών
7 Καφαντάρη Ευθαλία (Λίλα) ηθοποιός Αντιπρόεδρος Σωματείου Ελλήνων Ηθοποιών, μέλος ΠΟΘΑ
8 Κουρέα Μαρία εμποροϋπάλληλος Μέλος του ΔΣ του Συνδέσμου Εμποροϋπαλλήλων Αττικής
9 Παναγιωτακοπούλου Χριστίνα Εκπρόσωπος του Γραφείου Τύπου της ΚΕ του ΚΚΕ
10 Πρωτούλης Γιάννης μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ
11 Σιδέρης Γιώργος Νοσοκομειακός γιατρός Μέλος του ΔΣ της  ΕΙΝΑΠ, Δημοτικός Σύμβουλος Δ.Περιστερίου
12 Τασιούλας Γιάννης οικοδόμος Πρόεδρος Ομοσπονδίας Οικοδόμων
13 Τημπλαλέξης Γρηγόρης δικηγόρος Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Περιστερίου
14 Τσίτσιου Σταυρούλα οδοντίατρος
4) Β3 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΤΙΟΥ ΤΟΜΕΑ
Δήμοι: Αγ. Δημητρίου, Αλίμου, Βύρωνα, Γλυφάδας, Δάφνης - Υμηττού, Ελληνικού - Αργυρούπολης, Ζωγράφου,Ηλιούπολης, Καισαριανής, Καλλιθέας, Μοσχάτου - Ταύρου, Ν. Σμύρνης, Π. Φαλήρου
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αλεξανδράκης Παύλος οικοδόμος Γενικός Γραμματέας του Συνδικάτου Οικοδόμων Αθήνας
2 Αράπη - Καραγιάννη Βασιλική (Βίκυ) φιλόλογος συνεργαζόμενη, πρώην βουλευτής με το ΔΗΚΚΙ, Μέλος του ΔΣ της ΟΓΕ
3 Βακαλόπουλος Γιάννης ιδ. υπάλληλος Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Καλλιθέας
4 Βιτάλης Δημήτρης Αυτοαπασχολούμενος χημικός μηχανικός Μέλος ΔΣ Ομοσπονδίας Βιοτεχνικών Σωματείων Αθήνας
5 Βλαβιανού Νικολέττα ηθοποιός
6 Βουρνάς Δημήτρης μαθητής ΕΠΑΛ πρόεδρος 15μελούς μαθητικού συμβουλίου ΕΠΑΛ Ζωγράφου
7 Γεωργοπούλου Κανέλλα Αντιδήμαρχος Δ. Καισαριανής
8 Δαβανέλλος Αντώνης συνταξιούχος της Ολυμπιακής συνεργαζόμενος προερχόμενος από τον ΣΥΡΙΖΑ
9 Δήμου Παναγιώτα (Γιώτα) Βιολόγος Δημοτική Σύμβουλος Δ. Αγίου Δημητρίου
10 Ελευθεριάδου Ειρήνη (Ρούλα) Συνταξιούχος οδοντίατρος πρόεδρος ποντιακού σωματείου ΚΟΠΑ
11 Καλαμπαλίκης Θανάσης Αυτοαπασχολούμενος στο εμπόριο πρόεδρος Ομοσπονδίας Βιοτεχνικών Σωματείων Αθήνας, μέλος προεδρείου ΓΣΕΒΕ
12 Κατσώτης Χρήστος βουλευτής
13 Κορωνάκος Αλέξανδρος (Αλέκος) υποπλοίαρχος Πολεμικού Ναυτικού ε.α. συνεργαζόμενος
14 Κυρίτση Αγλαϊα δημοσιογράφος συνεργαζόμενη, πρώην βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ
15 Μαυρίκος Γιώργος Πρόεδρος Παγκόσμιας Συνδικαλιστικής Ομοσπονδίας
16 Ορκόπουλος Παύλος ηθοποιός
17 Παλιούρας Γιώργος Υποστράτηγος ε.α. της ΕΛΑΣ
18 Ρουτζούνη Ευανθία Εργαζόμενη στον όμιλο ΟΤΕ Μελος του ΔΣ του Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων Τηλεπικοινωνιών και Πληροφορικής, μέλος του ΔΣ ΟΜΕ ΟΤΕ
19 Σταμούλης Βασίλης Πρόεδρος Ομοσπονδίας  Κλωστοϋφαντουργίας-Ιματισμού -Δέρματος
20 Χαλιού Ευθυμία Μέλος του προεδρείου του συλλόγου Υπαλλήλων Εθνικής Τράπεζας – πρόεδρος του  κλαδικού σωματείου Χρηματοπιστωτικού Αττικής
21 Χαλτσοτάκη Μαγδαληνή (Μάγδα) Ιδιωτικός Υπάλληλος, εργαζόμενη στον Τουρισμό
22 Χιώνης Θοδωρής μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ
5) Α΄ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΠΕΙΡΑΙΑ
Δήμοι: Αίγινας, Αγκιστρίου, Κυθήρων, Πειραιώς, Πόρου, Σπετσών, Τροιζήνας - Μεθάνων, Ύδρας
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Διγενή Ασημίνα (Σεμίνα) Δημοσιογράφος συνεργαζόμενη
2 Καρπής Νίκος αντιπλοίαρχος Λιμενικού Σώματος ε.α.
3 Μανουσογιαννάκης Γιάννης Συνταξιούχος ναυτεργάτης
4 Μαρούπας Βαγγέλης μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ  & Γραμματέας της ΤΕ Πειραιά
5 Μόφορης Γρηγόρης Αυτοαπασχολούμενος Μηχανικός αυτοκινήτων
6 Ξεκαλάκης Δημήτρης Κοινωνιολόγος Μέλος της Προσωρινής Διοίκησης του  Συλλόγου "Εμείς που σπουδάσαμε στο σοσιαλισμό"
7 Παντελάκη Ελπίδα Γραμματέας της  ΕΕΔΥΕ
8 Χατζηδάκη Ευτυχία απόφοιτος Φιλοσοφικής Μέλος του ΚΣ της ΚΝΕ
6) Β΄ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑ
Δήμοι: Κερατσινίου- Δραπετσώνας, Κορυδαλλού, Νίκαιας - Ρέντη, Περάματος, Σαλαμίνας
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αγγελινιάδη Σωτηρία νηπιαγωγός Περιφερειακή Σύμβουλος Αττικής
2 Αμπατιέλος Νίκος Γραμματέας του ΚΣ της ΚΝΕ
3 Ευαγγελάκης Θανάσης πρόεδρος Πανελλήνιας Ένωσης Μηχανικών Εμπορικού Ναυτικού, μέλος του ΔΣ της Πανελλήνιας Ναυτικής Ομοσπονδίας, μέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Πειραιά
4 Μανιάτης Θανάσης πανεπιστημιακός, καθηγητής του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πανεπιστημίου Αθήνας ΕΚΠΑ
5 Μανωλάκου Διαμάντω Γεωπόνος βουλευτής
6 Μαστρολέων Δέσποινα ιδιωτικός  υπάλληλος μέλος ΔΣ ΟΓΕ
7 Μπενετάτος Στέλιος καθηγητής πρώην Δήμαρχος Νίκαιας
8 Μπουρνάς Δημήτρης ναυτιλιακός υπάλληλος
9 Παπαοικονόμου Στέλλα δικηγόρος – ιδιωτικός υπάλληλος
10 Παπουτσιδάκη Ελευθερία Αυτοαπασχολούμενη οδοντίατρος Μέλος του ΔΣ του  Συλλόγου Οδοντιάτρων Πειραιά, μέλος ΓΣ  Ελληνικής Οδοντιατρικής Ομοσπονδίας
11 Πουλικόγιαννης Σωτήρης Μεταλλεργάτης πρόεδρος του  Συνδικάτου Μετάλλου και Ναυπηγοεπισκευαστικής Βιομηχανίας Ελλάδας, μέλος του ΔΣ της  Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Εργατοϋπαλλήλων Μετάλλου
7) Α΄ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Δήμοι: Αχαρνών, Βάρης - Βούλας - Βουλιαγμένης, Διονύσου, Κρωπίας, Λαυρεωτικής, Μαραθώνα, Μαρκοπούλου - Μεσογαίας, Παιανίας, Παλλήνης, Ραφήνας - Πικερμίου, Σαρωνικού , Σπάτων - Αρτέμιδας, Ωρωπού
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αγγελοπούλου Παναγιώτα (Γιούλη) ιδιωτικός υπάλληλος Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Αχαρνών
2 Γάκιας Παναγιώτης Οικοδόμος Πρόεδρος του  Παραρτήματος Οικοδόμων Μενιδίου του Συνδικάτου Οικοδόμων Αθήνας
3 Γερασιμίδου Ελένη ηθοποιός
4 Γκιόκας Γιάννης δικηγόρος βουλευτής, υπεύθυνος  του Γραφείου Τύπου της ΚΕ του ΚΚΕ
5 Παμφίλης Αποστόλης δημοτικός Σύμβουλος Λαυρεωτικής, μέλος Ένωσης Επαγγελματιών - Βιοτεχνών Λαυρίου
6 Μενεγάκη Ελένη Μέλος του ΔΣ Συνδικάτου Κλωστοϋφαντουργίας Ιματισμού Δέρματος Αττικής
7 Πασχαλίδου Θεοδώρα κοινωνιολόγος
8 Ρεμπάπης Νίκος ιδιωτικός υπάλληλος Μέλος του Γραφείου του ΚΣ της  ΚΝΕ
9 Σταθουλόπουλος Στάθης εργαζόμενος στο φάρμακο πρόεδρος Συνδικάτου Φαρμάκου Αττικής,  μέλος του ΔΣ Ομοσπονδίας Φαρμάκου
10 Συρίγος Βάλσαμος Οικοδόμος Μέλος του ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Λαυρίου, μέλος του ΔΣ της Ομοσπονδίας Οικοδόμων
11 Τοπαλιανίδης Βασίλης Αυτοαπασχολούμενος γιατρός Μέλος του ΔΣ Πανελλήνιου Συλλόγου Πρωτοβάθμιας Φροντίδας  Υγείας, Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Αχαρνών
12 Τριγάζη Αστέρω (Ρούλα) δικηγόρος - ιδ. υπάλληλος Μέλος του ΔΣ Συλλόγου Γονέων 6ου Δημοτικού Αχαρνών
13 Χασιώτης Μιχάλης λογιστής Μέλος του ΔΣ Πανελλήνιας  Ομοσπονδίας  Λογιστών
8) Β ΄ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Δήμοι: Ασπροπύργου, Ελευσίνας, Μάνδρας - Ειδυλλίας, Μεγαρέων, Φυλής
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Κουμπούρης Δήμος συνταξιούχος βιομηχανικός εργάτης Πρόεδρος Πανελλήνιας  Ομοσπονδίας Συνταξιούχων ΙΚΑ
2 Μενιδιάτη Αλεξάνδρα (Αλέκα) Αυτοαπασχολούμενη στο εμπόριο
3 Μπακάλης Δημήτρης Αυτοαπασχολούμενος σε οικοδομικές  κατασκευές
4 Παπαδάτου Αγγελική καρδιολόγος στο Πρωτοβάθμιο Εθνικό Δίκτυο Υγείας
5 Παπασταύρου Κύριλλος Διευθυντής του “Ριζοσπάστη” μέλος του  ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ
6 Χριστίδης Σταύρος εργαζόμενος στα ΕΛΠΕ Μέλος του ΔΣ του Εργατικού  Κέντρου Ελευσίνας
ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Α' ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Κουτσούμπας Δημήτρης Γενικός Γραμματέας της ΚΕ του ΚΚΕ
2 Δελής Γιάννης Εκπαιδευτικός Βουλευτής
3 Αβραμίδου Σοφία Ιδιωτική υπάλληλος Συνεργαζόμενη, Σύμβουλος Τοπικής Κοινότητας Ευόσμου
4 Αβραμόπουλος Σωτήρης Πολιτικός Μηχανικός Περιφερειακός Σύμβουλος
5 Αγαθαγγέλου Νίκος Συνταξιούχος εκπαιδευτικός Μέλος ΔΣ Σωματείου Συνταξιούχων Δημοσίου
6 Γεωργιάδου Αναστασία Φοιτήτρια Γερμανικής Φιλολογίας
7 Ζαριανόπουλος Σωτήρης Τραπεζοϋπάλληλος Δημοτικός Σύμβουλος Θεσσαλονίκης
8 Καλαντίδου Σοφία Συνταξιούχος εμποροϋπάλληλος Μέλος ΔΣ Συνταξιούχων ΙΚΑ
9 Καπετανγιώργη Ουρανία Αυτοαπασχολούμενη στο εμπόριο Πρόεδρος Σωματείου μικρών και αυτοαπασχολούμενων Εμπόρων
10 Κοκκονάς Θανάσης Ιδιωτικός υπάλληλος Πρόεδρος Ομοσπονδίας Γονέων Κεντρικής Μακεδονίας
11 Κουτσουράς Θανάσης Οικοδόμος Πρόεδρος Συνδικάτου Οικοδόμων Θεσσαλονίκης
12 Μαργαρίτης Γιώργος Ιστορικός καθηγητής Πανεπιστημίου
13 Μητσιάκος Γιώργος Νοσοκομειακός γιατρός Μέλος ΔΕΠ Ιατρικής - Πρόεδρος Νεογνολογικής Εταιρίας- μέλος ΔΣ Εργαζομένων  Νοσοκομείου Παπαγεωργίου
14 Μπακιρλή Ελένη νοσηλεύτρια Μέλος ΔΣ του Σωματείου ΑΧΕΠΑ – μέλος ΓΣ της ΠΟΕΔΗΝ – μέλος ΓΣ της  ΑΔΕΔΥ
15 Παπαδοπούλου Σοφία Συμβασιούχος Κρατικού Θεάτρου Βορείου Ελλάδος Πρόεδρος Ένωσης Γονέων Καλαμαριάς
16 Ραδίσης Παντελής Δικηγόρος Συνεργαζόμενος
17 Ραϊζη Ηλέκτρα Μέλος του Προεδρείου της ΟΓΕ
18 Τατσιούλη Ανθή Μουσικός
19 Τσιαούσης Κυριάκος Εργαζόμενος στον επισιτισμό Πρόεδρος του  Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων Επισιτισμού & Τουριστικών Επιχειρήσεων Θεσσαλονίκης
20 Τσίντζιλης Γιώργος Καθηγητής φυσικής αγωγής Μέλος του ΔΣ του ΣΕΓΑΣ – μέλος  ΔΣ του Γυμναστικού Συλλόγου “Ηρακλής”
Β' Θεσσαλονίκης
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Στολτίδης Λεωνίδας Εργ. ΟΤΕ Μέλος της ΕΕ ΠΑΜΕ – μέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Θεσσαλονίκης
2 Αφεντουλίδου - Αλμπάνη Κωνσταντίνα Αρχιτέκτων Μηχανικός
3 Βαρδαλής Θανάσης Συνταξιούχος ΟΤΑ Βουλευτής
4 Ιγνατιάδης Θόδωρος Αυτοαπασχολούμενος κτηνίατρος Περιφερειακός Σύμβουλος
5 Ιντζές Κωσταντίνος Ιδιωτικός υπάλληλος
6 Καινουργιάκη Στυλιανή - Μαρίνα Ιδιωτικός υπάλληλος Μέλος ΔΣ του Συλλόγου Γονέων Πυλαίας
7 Μπαράκος Ευστάθιος ναυτεργάτης
8 Μαυριδόπουλος Αγησίλαος Αγρότης Μέλος ΔΣ Αγροτικού Συλλόγου Λαγκαδά
9 Μιχαήλ Μιχαήλ Συνταξιούχος πυροσβέστης
10 Πολυκάρπου Χρυσούλα (Σίσυ) Εκπαιδευτικός Μέλος ΔΣ Ένωσης Δημοσιοϋπαλληλικών Οργανισμών Θεσσαλονίκης
11 Χατζηκυριάκου Πασχαλίνα (Λίνα) Δικηγόρος Δημοτική Σύμβουλος Εχεδώρου
12 Χοροζίδη Κλεοπάτρα Εργαζόμενη ΟΤΑ Πρόεδρος Σωματείου ΟΤΑ, μέλος του ΓΣ της ΠΟΕ - ΟΤΑ, μέλος του ΓΣ της ΑΔΕΔΥ
ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Ζαχαριάδης Δημήτρης Συνταξιούχος ΙΚΑ πρώην Δήμαρχος Τριανδρίας
2 Λυρτζής Δημήτρης Οικοδόμος Μέλος του ΔΣ του Συνδικάτου Οικοδόμων
3 Μωυσιάδου Χριστίνα Γραφίστρια Μέλος του Σωματείου Γραφικών Τεχνών Τύπου – Χάρτου Κεντρικής Μακεδονίας
4 Παντελής Λάζαρος Αυτοαπασχολούμενος στην εστίαση
5 Χριστιανού Αγγελική Συνταξιούχος Δασκάλα Δημοτική Σύμβουλος Δ. Πολυγύρου
ΣΕΡΡΕΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αγγελάκης Χρήστος Συμβασιούχος υπάλληλος Μέλος του ΔΣ Συνδικάτου Οικοδόμων Ν.Σερρών
2 Βερτζώνης Εμμανούηλ (Μάνος) Αρχιτέκτονας Μηχανικός Μέλος του ΔΣ Συλλόγου Αρχιτεκτόνων Αττικής
3 Μπρούντζιου Ζωή Εκπαιδευτικός στην Ιδιωτική Εκπαίδευση
4 Παναγιώτου Θεμιστοκλής (Θέμης) Αυτοαπασχολούμενος σε επιχείρηση Μετάλλου
5 Σαραντίδου Ερμοφύλη (Φιλιώ) Υπάλληλος ΔΕΥΑΣ πρώην Περιφερειακή Σύμβουλος
6 Σπέντζου Ευθυμία (Έφη) Νοσοκομειακός γιατρός
7 Φαρμάκη Βαγγελιώ Εκπαιδευτικός στην Ιδιωτική Εκπαίδευση
8 Χουβαρδάς Γιάννης Πολιτικός Επιστήμονας Πρόεδρος Συλλόγου Κινητικά Αναπήρων
ΚΙΛΚΙΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αλτιπαρμακίδου Μαρία (Ρία) Υπάλληλος σε συμβολαιογραφικό γραφείο Μέλος του Γραφείου της  ΚΝΕ, μέλος του Σωματείου Υπαλλήλων Συμβολαιογράφων Κεντρικής  Μακεδονίας
2 Σιδηρόπουλος Κώστας Εκπαιδευτικός Μέλος του ΔΣ του  Συλλόγου Εκπαιδευτικών ΠΕ Παιονίας
3 Τσαουσίδης Κώστας Αυτοαπασχολούμενος λογιστής μέλος της Ένωσης Φοροτεχνικών Ελεύθερων Επαγγελματιών Κιλκίς
4 Φαχουρίδης Γιάννης Αρχιτέκτων Μηχανικός Πρόεδρος Συλλόγου Αρχιτεκτόνων Κιλκίς, Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Κιλκίς
5 Χατζή Ειρήνη Αγρότισσα Πρόεδρος Συλλόγου Γυναικών Κιλκίς, μέλος του  ΔΣ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων 2ου Δημοτικού Σχολείου Πολυκάστρου
ΠΙΕΡΙΑ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Ζαχαρόπουλος Αχιλλέας Νοσοκομειακός γιατρός Μέλος του ΔΣ του  Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου, μέλος του ΔΣ του Ιατρικού Συλλόγου Πιερίας
2 Νικολάου Στέλλα Ιδιωτικός Υπάλληλος Πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών υπαλλήλων Πιερίας
3 Ντότσικας Χαράλαμπος συμβασιούχος ΟΤΑ ηλεκτροτεχνίτης
4 Ρούτσας Αλέξανδρος Αυτοαπασχολούμενος (παγοπώλης) Πρόεδρος Συλλόγου Γονέων Κηδεμόνων Ενιαίου Επαγγελματικού Ειδικού Γυμνασίου Λυκείου Κατερίνης
5 Σκούφας Γιάννης Κτηνοτρόφος Μέλος του ΔΣ του Κτηνοτροφικού Συλλόγου “Αγιος Μόδεστος”
6 Τηλέγραφου Αναστασία (Τασούλα) Λογίστρια Πρόεδρος του Συλλόγου Γυναικών Λιτοχώρου
ΠΕΛΛΑ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Δρόσογλου Σταύρος Συνταξιούχος ΟΤΑ
2 Μπούφκας Γιάννης Εμποροϋπάλληλος γραμματέας του ΔΣ του Σωματείου Lidl
3 Παπαδοπούλου Ολυμπία Συνταξιούχος ιδιωτικός Υπάλληλος Δημοτική Σύμβουλος Δήμου Πέλλας
4 Σουμελίδης Γιάννης Αγρότης Μέλος του ΔΣ του Αγροτικού Συλλόγου Γυψοχωρίου
5 Τσιτσάνγκας Μπάμπης Λογιστής Δημοτικός Σύμβουλος στο Δήμο Έδεσσας
6 Χατζηβασιλειάδου Αικατερίνη (Καίτη) Λογίστρια - Φοροτεχνικός Μέλος ΔΣ του  Συλλόγου Φοροτεχνικών Πέλλας
ΗΜΑΘΙΑ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Διάκογλου Γιαννης Εργάτης Πρόεδρος του Σωματείου Τροφίμων - Ποτών Ημαθίας -Πέλλας
2 Ιακωβιδης Ηλίας Εργάτης Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Αλεξάνδρειας
3 Σοφρόνωφ - Ταμπάκη Ιωάννα Συνταξιούχος Δασκάλα Μελος του ΔΣ Σωματείου Συνταξιούχων Δημοσίου Ν.Ημαθίας
4 Τσιουλάκος Δημήτρης (Τάκης) Αγρότης Πρόεδρος Αγροτικού Συλλόγου “Μαρίνος Αντύπας”
5 Τσουκαλάς Θωμάς Γιατρός Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Νάουσας
6 Χατζηθεοδωρίδου Κυριακή (Κούλα) Εργαζόμενη  VENUS Πρόεδρος Συλλόγου Γυναικών Βέροιας Αντιπρόεδρος του Σωματείου Τροφίμων Ποτών Ημαθίας Πέλλας
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ - ΘΡΑΚΗ
ΡΟΔΟΠΗ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Χατσή Αλή Αλή αυτοαπασχολούμενος λογιστής συνεργαζόμενος
2 Κασαπαντωνίου Αμαλία εργαζόμενη στον επισιτισμό Μέλος του ΔΣ του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ροδόπης
3 Ταξοπούλου Κατερίνα Ιδιωτικός εκπαιδευτικός, φιλόλογος Μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Γυναικών Κομοτηνής
4 Αρναούτ Μουσταφά Μουμίν Τζελαετίν αυτοαπασχολούμενος στην εστίαση - αγρότης
5 Φακιρίδης Νίκος συνταξιούχος γιατρός, παιδίατρος μέλος Εθνικού Συμβουλίου ΕΕΔΥΕ
ΕΒΡΟΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Γκατζίδης Σταμάτης Συνταξιούχος Δάσκαλος Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Ορεστιάδας
2 Δευτεραίος Σάββας γιατρός, επίκουρος καθηγητής του Τμήματος Ιατρικής του ΔΠΘ στην Ακτινολογία Μέλος του ΔΣ της  Ένωσης Ιατρών Θράκης, μέλος ΔΣ της Ελληνικής Ακτινολογικής Εταιρείας, μέλος του ΔΣ του Ιατρικού Συλλόγου Έβρου, δημοτικός σύμβουλος Δ. Αλεξανδρούπολης
3 Μιχαηλίδης Σιδέρης γεωπόνος Γραμματέας ΤΕ Έβρου
4 Σίσκου Άννα Μαρία λογοθεραπεύτρια Αντιπρόεδρος του Συλλόγου Γυναικών Αλεξανδρούπολης (ΟΓΕ)
5 Τρέλλη Φανή συνταξιούχος ΙΚΑ πρόεδρος σωματείου συνταξιούχων  ΙΚΑ Ν. Έβρου, μέλος ΔΣ  της Ομοσπονδίας ΙΚΑ Ελλάδας, Δημοτική Σύμβουλος Δ. Αλεξανδρούπολης
6 Χιώνης Γιάννης ιδιωτικός υπάλληλος Μέλος του ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Έβρου, γραμματέας του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αλεξανδρούπολης
ΔΡΑΜΑ
α/α Υποψήφιοι επάγγελμα Ιδιότητα
1 Καψιμάνη Ευαγγελία Ιδιωτική υπάλληλος, άνεργη  Μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Γυναικών Δράμας
2 Κοτζομπάσης Γιάννης εργαζόμενος στην ιδιωτική εκπαίδευση, υποψήφιος διδάκτορας του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών του ΑΠΘ Μέλος του ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Δράμας, γραμματέας του σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Εμποροϋπαλλήλων Ν.Δράμας
3 Μάλλη Μαρία εκπαιδευτικός στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση ΔΣ Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δράμας, Εκτελεστική Γραμματεία Νομαρχιακού Τμήματος ΑΔΕΔΥ, μέλος ΔΣ του Συλλόγου Γυναικών Δράμας
4 Μήτρου Γιώργος αυτοαπασχολούμενος αρχιτέκτονας τοπίου Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Δράμας
5 Μπατζέλας Σταύρος αγρότης συνταξιούχος
ΚΑΒΑΛΑ
α/α Υποψήφιοι επάγγελμα Ιδιότητα
1 Γιαγκίδης Γιάννης ιδιωτικός υπάλληλος Μέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Καβάλας, πρόεδρος σωματείου Εμποροϋπαλλήλων Καβάλας
2 Καραγεώργη Αναστασία ιδιωτικός υπάλληλος αντιπρόεδρος σωματείου Εμποροϋπαλλήλων Καβάλας
3 Κοντογεωργίου Θόδωρος Αυτοαπασχολούμενος κουρέας Μέλος ΔΣ του Εμπορικού Συλλόγου Καβάλας, μέλος ΔΣ του Σωματείου Κουρέων - Κομμωτών Καβάλας
4 Πηλίτση Χαϊδουλα (Χάρις) συνταξιούχος ΙΚΑ Δημοτική Σύμβουλος Δ. Νέστου
5 Συμεωνίδης Θόδωρος Αυτοαπασχολούμενος γεωπόνος Περιφερειακός Σύμβουλος Ανατολικής Μακεδονίας Θράκης
6 Χριστοδουλέα Αλεξάνδρα Θεατρολόγος - Ηθοποιός
ΞΑΝΘΗ
α/α Νέα πρόταση επάγγελμα Ιδιότητα
1 Βακιρτζής Βαγγέλης Αυτοαπασχολούμενος κουρέας Μέλος του ΔΣ του Επαγγελματοβιοτεχνικού Επιμελητηρίου Ξάνθης, ιδρυτικό μέλος του xanthirunners
2 Μαχαιρίδου Παρασκευή δημόσιος υπάλληλος στην Κοινωνική Πρόνοια της Περιφερειας Ανατολικής Μακεδονίας Θράκης Μέλος του ΔΣ της ΟΓΕ
3 Ρόιδου Παναγιώτα ιδιωτικός υπάλληλος Μέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Ξάνθης, Πρόεδρος Ένωσης Ιδιωτικών Υπαλλήλων και Εμποροϋπαλλήλων, γραμματέας Ενωσης Γονέων Ξάνθης πρόεδρος του ΔΣ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου δημοτικού σχολέιου Ξανθης
4 Φωτιάδης Χαράλαμπος αυτοαπασχολούμενος φαρμακοποιός Μέλος ΔΣ ΠΕΑΕΑ – ΔΣΕ, μέλος του ΔΣ του Φαρμακευτικού Συλλόγου Ξάνθης και του ΣΥΦΑΞ
5 Χατζόγλου Μουράτ εργαζόμενος στον επισιτισμό Μέλος ΔΣ της Ένωσης Ιδιωτικών Υπαλλήλων και Εμποροϋπαλλήλων Νομού Ξάνθης
ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
ΓΡΕΒΕΝΑ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Γκουτζηκώστα Κατερίνα οικονομολόγος, ιδιωτικός υπάλληλος
2 Κλεισιάρης Γιάννης εργάτης σε εταιρεία επεξεργασίας ξύλου ΔΣ Εργατικού Κέντρου Γρεβενών, πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Γρεβενών, Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Γρεβενών
3 Κουρμούλης Γιάννης διοικητικός υπάλληλος ΑΠΘ, φυσικός, με μεταπτυχιακό στη ραδιοηλεκτρολογία Μέλος του Γενικού Συμβουλίου της  ΑΔΕΔΥ, μέλος ΔΣ Συλλόγου Διοικητικού Προσωπικού ΑΠΘ, μέλος Γραμματείας Θεσσαλονίκης του ΠΑΜΕ
ΚΑΣΤΟΡΙΑ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αθανασιάδης Κώστας συνταξιούχος χημικός μηχανικός Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Άργους Ορεστικού
2 Γραμμένου Γιαννούλα (Αννέτα) φυσικός Δημοτική Σύμβουλος Δ. Άργους Ορεστικού
3 Ζέγα Γεωργία γουνεργάτρια πρόεδρος Σωματείου Γουνεργατών Καστοριάς
4 Κανάτσιος Γιάννης Τεχνολόγος Εμπορίας και Διαφήμισης, ιδιωτικός υπάλληλος
ΦΛΩΡΙΝΑ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Ελευθεριάδης Κυριάκος Αυτοαπασχολούμενος αρχιτέκτων μηχανικός, σχεδιαστής Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Αμυνταίου,
2 Αλεξίου Βαγγέλης δασεργάτης Μέλος ΔΣ Σωματείου Δασεργατών Φλώρινας
3 Στόικου Αφροδίτη ιδιωτικός υπάλληλος
4 Τορλαχίδου Παναγιώτα (Γιώτα) πτυχιούχος της Σχολής Διοίκησης Οικονομίας Τεχνολογικής Εκπαίδευσης πρόεδρος Σωματείου Εμποροϋπαλλήλων & Ιδιωτικών Υπαλλήλων Φλώρινας, μέλος ΔΣ του Συλλόγου Γυναικών Φλώρινας, ΔΣ του Συλλόγου Γονέων του 6ου νηπιαγωγείου Φλώρινας
ΚΟΖΑΝΗ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αδαμίδου Σοφία δημοσιογράφος, συγγραφέας Μελος ΔΣ του Μορφωτικού Ιδρύματος Ένωσης Συντακτών, μέλος της Εταιρείας Θεατρικών Συγγραφέων
2 Αντάρας Κώστας απόφοιτος Ιστορικού-Αρχαιολογικού του ΑΠΘ -
3 Κουδούνας Γιώργος ιδιωτικός υπάλληλος, απόφοιτος πληροφορικής πρόεδρος ΔΣ Συνδικάτου Εμποροϋπαλλήλων και Υπαλλήλων Υπηρεσιών Εορδαίας, πρόεδρος παραρτήματος Πτολεμαϊδας του ΕΣΥΝ
4 Κουζιάκη Θεοδώρα - Ματίνα (Τίνα) ψυχολόγος Γραμματέας ΤΕ Κοζάνης
5 Λαμπαδά Χάρις Επικουρική γιατρός στο Γενικό Νοσοκομείο Κοζάνης Μέλος ΔΣ του Ιατρικού Συλλόγου Κοζάνης
6 Ταταρίδης Πέτρος εργαζόμενος ΔΕΗ, ηλεκτροτεχνίτης πρόεδρος ΔΣ του Σωματείου Εργατοτεχνιτών και Εργαζομένων στην Ενέργεια, μέλος ΔΣ του Σωματείου "Σπάρτακος"
7 Τσίγκα Ευθυμία (Έφη) αυτοαπασχολούμενη γεωπόνος Μέλος ΔΣ της ΟΓΕ
ΘΕΣΣΑΛΙΑ
ΛΑΡΙΣΑ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αβρανάς Δημήτρης Οδοντίατρος Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Ελασσόνας
2 Αρζομανίδης Γιάννης ελεύθερος επαγγελματίας, ασχολείται με τη διαφήμιση, το marketing και την ενέργεια συνεργαζόμενος
3 Γαβαλά Μαρία Δικηγόρος
4 Δασκαλάκη Αγγέλα Υπάλληλος ΚΕΕΛΠΝΟ Πρόεδρος Σωματείου Εμποροϋπαλλήλων Ν.Λάρισας, μέλος ΔΣ Εργατικού Κέντρου Λάρισας, μέλος της Εκτελεστικής Επιτροπής του ΕΚΝΑ
5 Καρυώτη Κυριακή (Κική) Εκπαιδευτικός στην ιδιωτική εκπαίδευση Πρόεδρος Ένωσης Συλλόγων Γυναικών Λάρισας, μέλος του  ΔΣ της  ΟΓΕ
6 Κρίκης Πέτρος Αυτοαπασχολούμενος, καθηγητής φυσικής αγωγής με ειδικότητα στην πάλη Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Λάρισας
7 Λαμπρούλης Γιώργος Νοσοκομειακός γιατρός, πνευμονολόγος Βουλευτής
8 Μαρούδας Ρίζος Αγρότης Πρόεδρος Ενωτικής Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Νομού Λάρισας, μέλος της Γραμματείας της Πανελλήνιας Επιτροπής Μπλόκων
9 Πάσχου Κατερίνα Εκπαιδευτικός στην ιδιωτική εκπαίδευση Μέλος του ΔΣ Συλλόγου Γυναικών Λάρισας, μέλος του ΔΣ  της ΟΓΕ
10 Τσιαπλές Αναστάσιος (Τάσος) ιδιωτικός υπάλληλος ΔΣ Εργατικού Κέντρου Λάρισας, Περιφερειακός Σύμβουλος Θεσσαλίας
11 Τσικριτσής Αστέριος (Στέλιος) Αγρότης Γραμματέας της Ενωτικής Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Νομού Λάρισας, πρόεδρος Αγροτικών Συλλόγων Τυρνάβου, Δημοτικός Σύμβουλος Τυρνάβου
ΜΑΓΝΗΣΙΑ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Ακρίβου Μυρτώ Εκπαιδευτικός στην ιδιωτική εκπαίδευση απο την περιοχή του Αλίμου
2 Ρούση - Κωτή Αγορή (Ρίτσα) Εκπαιδευτικός Μέλος ΔΣ της  ΟΓΕ, Πρόεδρος Συλλόγου Γυναικών Μαγνησίας
3 Ρηγάκη Κωνσταντίνα Εκπαιδευτικός-Αναπληρώτρια
4 Ριζόπουλος Αποστόλης Εκπαιδευτικός Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Βόλου
5 Ρούσσας Γιώργος Συνταξιούχος Πρόεδρος Σωμ. Συνταξιούχων ΙΚΑ Μαγνησίας, αναπληρωτής γραμματέας της  Ομοσπονδίας Συνταξιούχων ΙΚΑ Ελλάδας
6 Στεργίου Κώστας μεταλλεργάτης, βουλευτής Μαγνησίας πρόεδρος Σωματείου Μετάλλου «Μήτσος Παπαρήγας», ΔΣ Εργατικού Κέντρου Βόλου και Ομοσπονδίας Μετάλλου, ΔΣ Εργατικού Κέντρου Βόλου
7 Τζιουμάκης Δημήτρης Ηθοποιός
8 Τσαλούχας Θεόδωρος Συνταξιούχος Δημοτικός Υπάλληλος Δημοτικός Σύμβουλος Βόλου
ΤΡΙΚΑΛΑ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Καϊκης Γιώργος Εκπαιδευτικός, καθηγητής φυσικής αγωγής δημοτικός σύμβουλος Τρικκαίων
2 Κανταρτζής Αχιλλέας δικηγόρος Γραμματέας Κοινοβουλευτικής Ομάδας του ΚΚΕ
3 Καπέτη Γεωργία αδιόριστη Εκπαιδευτικός, φιλόλογος μέλος του σωματείου Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Θεσσαλίας
4 Λιατίφης Γιώργος εργαζόμενος στη ΦΑΓΕ, μηχανολόγος μηχανικός Πρόεδρος Συνδικάτου Γάλακτος -Τροφίμων και ΠΟτών, ΔΣ Εργατικού Κέντρου Τρικάλων, αντιπρόεδρος σωματείου εργαζομένων στη ΦΑΓΕ, μέλος της Διοίκησης της Ομοσπονδίας, δημοτικός σύμβουλος Τρικκαίων
5 Ντουρλιός Λάμπρος αυτοαπασχολούμενος πολιτικός μηχανικός
6 Πετράκη Ειρήνη αυτοαπασχολούμενη αρχιτέκτων μηχανικός Πρόεδρος Συλλόγου Γυναικών Τρικάλων, μέλος του ΤΕΕ
ΚΑΡΔΙΤΣΑ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Γάζος Έκτορας Νοσοκομειακός γιατρός, γυναικολόγος Μέλος του ΔΣ Εργαζομένων Νοσοκομείου Καρδίτσας , μέλος ΔΣ Ενωσης Νοσοκομειακών Ιατρών Καρδίτσας,  Δημοτικός Σύμβουλος
2 Κούτρα Χαρίκλεια Ιδιωτική Υπάλληλος Μέλος του ΔΣ Σωματείου Εμποροϋπαλλήλων
3 Μπεκιάρη Χριστίνα Πτυχιούχος Δημόσιας Διοίκησης Παντείου Μέλος Επιτροπής Περιοχής Θεσσαλίας
4 Πολυγένης Αριστοτέλης Αγρότης ΔΣ Ενωτικής Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Καρδίτσας, Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Παλαμά
5 Τέγος Νίκος Τεχνολόγος Πολιτικός Μηχανικός
6 Τσιούτρας Γιάννης Αγρότης Οργανωτικός Γραμματέας Ενωτικής Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Καρδίτσας
ΗΠΕΙΡΟΣ
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Κυρλάς Κωνσταντίνος Νοσοκομειακός γιατρός Πρώην Πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου Πρέβεζας, μέλος ΔΣ Ένωσης Νοσοκομειακών Γιατρών Ηπείρου, ΓΣ ΟΕΝΓΕ, νεοεκλεγείς Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Πρέβεζας
2 Μαλεζά Ζηνοβία Ιδιωτικός υπάλληλος
3 Παπαδημητρίου Ειρήνη Αυτοαπασχολούμενος γιατρός Μέλος ΔΣ της Επιτροπής Ειρήνης Πρέβεζας, δημοτική σύμβουλος του Δ.Πρέβαζας
4 Πούμπης Γεώργιος Ιδιωτικός υπάλληλος Πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων, μέλος ΔΣ Εργατικού Κέντρου Πρέβεζας
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Εξαρχος Νίκος Οικοδόμος Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Ιωαννίνων
2 Μπόμπολη Αφροδίτη Δασκάλα Γραφείο ΚΣ ΚΝΕ
3 Νάκος Θανάσης Οικοδόμος Πρόεδρος Σωματείου Οικοδόμων Ιωαννίνων
4 Παππάς Χαράλαμπος Νοσοκομειακός γιατρός, νεφρολόγος Γραμματέας Ενωσης Ιατρών Νοσοκομείων Ηπείρου
5 Τασιούλας Τάκης Αυτοαπασχολούμενος ηλεκτρολόγος Μέλος ΔΣ ΓΣΕΒΕΕ, Δημοτικός Σύμβουλος Ιωαννιτών. Μέλος του ΔΣ της Ομοσπονδίας Ηλεκτρολόγων Ελλάδας
6 Τουλκιαρίδου Χριστίνα Ιδιωτικός υπάλληλος Πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ιωαννίνων μέλος της Διοίκησης του Εργατικού Κέντρου Ιωαννίνων
7 Τσουμάνη Ολγα (Όλυ) Δικηγόρος Περιφερειακή Σύμβουλος
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ -------ΚΕΡΚΥΡΑ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αρμενιάκος Βασίλης αγρότης Πρόεδρος Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Κέρκυρας, δημοτικός σύμβουλος στο Δ. Νότιας Κέρκυρας
2 Μπαλού Αλεξάνδρα Συνταξιούχος τραπεζοϋπάλληλος Περιφερειακή Σύμβουλος Ιονίων Νήσων
3 Πελάης Σταμάτης ξενοδοχοϋπάλληλος Συνεργαζόμενος, Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Κέρκυρας, Πρόεδρος Συνδέσμου Ξεν/λων Κέρκυρας, μέλος της Διοίκησης της ΓΣΕΕ.
4 Σαϊτά Μαριλένα ιδιωτική εκπαιδευτικός, μαθηματικός Γραμματέας Τομεακού Συμβουλίου Κέρκυρας της ΚΝΕ
5 Χαραλάμπους Μυρσίνη ξενοδοχοϋπάλληλος, αρχαιολόγος
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ-- ΛΕΥΚΑΔΑ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Βεργίνης Χρήστος Νοσηλευτής στο νοσοκομείο Λευκάδας Πρόεδρος σωματείου εργαζομένων Γενικού Νοσοκομείου
2 Βεροιώτης Αλέξανδρος (Αλέκος) Ελαιοχρωματιστής Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Λευκάδας-Βόνιτσας
3 Πλα Καρύδη Δανάη Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών. Εργαζόμενη στο ερευνητικό κέντρο "Αθηνά" Γραμματέας Σωματείου Εργαζομένων Ερευνητικού Κέντρου "Αθηνά"
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΡΤΑΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αλιφτήρας Γιώργος Οικοδόμος Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Άρτας
2 Αναγνώστου - Τσούτσης Γρηγόρης Ιστορικός Τέχνης Οργανωτικός Γραμματέας ΕΕΔΥΕ
3 Ζορμπά - Ζιώβα Φρειδερίκη (Ρίτα) Αυτοαπασχολούμενη φαρμακοποιός Αντιπρόεδρος Φαρμακευτικού Συλλόγου Αρτας, αντιπρόσωπος Πανελλήνιου Φαρμακευτικού Συλλόγου
4 Πανοδήμου Λαμπρινή Αγρότισσα
5 Σπανός Γιώργος Αυτοαπασχολούμενος γιατρός
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Γκίκας Σωτήρης Οικοδόμος Πρόεδρος Συνδικάτου Οικοδόμων Θεσπρωτίας
2 Μπρέστας Νικόλαος - Ορέστης αυτοαπασχολούμενος φαρμακοποιός
3 Ρεπάνη-Ρέγκα Νικολέτα Δασκάλα
4 Τσουρά Μαρία Ιδιωτική υπάλληλος Μέλος ΔΣ Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Θεσπρωτίας
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ - ΕΥΒΟΙΑ
Εκλογική Περιφέρεια ΕΥΒΟΙΑΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αυλωνίτη Δήμητρα (Τάνια) Καθηγήτρια Αγγλικών
2 Γεωργαντζής Βαγγέλης Ρετσινάς Πρόεδρος Ρετσινάδων Εύβοιας
3 Μαρίνος Γιώργος Μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ
4 Νικολάου Γιώργος Βιομηχανικός Εργάτης Πρόεδρος Επιχειρησιακού Σωματείου Eurodrip
5 Ντούρου Ιωάννα (Σοφία) Συνταξιούχος εκπαιδευτικός Περιφερειακή Σύμβουλος
6 Παπασωτηρίου Βασίλης Μηχανολόγος Μηχανικός
7 Τζαβάρας Γιάννης Βιομηχανικός Εργάτης Πρόεδρος Συνδικάτου Τροφιμων -Ποτών Εύβοιας Βοιωτίας
8 Τσιβίκα Γρανέτα Αυτοαπασχολούμενη γιατρός Μέλος του ΔΣ του Ιατρικού Συλλόγου Χαλκίδας
Εκλογική Περιφέρεια ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αλεξόπουλος Αλέξης Οικοδόμος Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Λαμίας
2 Αναγνωστοπούλου Παναγιώτα (Γιώτα) Εκπαιδευτικός Πρόεδρος Ομάδας Γυναικών Λαμίας ΟΓΕ
3 Αντωνιάδης Βασίλης Νοσοκομειακός γιατρός Μέλος ΔΣ της΄Ενωσης Νοσοκομειακών Γιατρών Λαμίας και του Ιατρικού Συλλόγου Λαμίας
4 Γεροκούδη Δήμητρα Μεταφράστρια
5 Μπασδέκης Κώστας Γεωπόνος
6 Μπαφούτσου Αντριάνα Φιλόλογος
7 Πολίτης Παναγιώτης Βιομηχανικός Εργάτης Πρόεδρος Συνδικάτου Μετάλλου Φθιώτιδας, γραμματέας σωματείου ΛΑΡΚΟ
Εκλογική Περιφέρεια ΒΟΙΩΤΙΑΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Κουτσούμπας Δημήτρης Γενικός Γραμματέας της Κεντρική Επιτροπής
2 Αρκουμάνης Πέτρος Αυτοαπασχολούμενος γιατρός Δημοτικός Σύμβουλος Λειβαδιάς
3 Δανασή - Διαμαντάρη Μαρία Αυτοαπασχολούμενη φαρμακοποιός
4 Τάτση Αναστασία (Νατάσα) Ιδιωτική Υπάλληλος Πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων
5 Τουλουμάκος Αντώνης Δικηγόρος Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Θήβας
Εκλογική Περιφέρεια ΦΩΚΙΔΑΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Καραχασάνη Αρχοντία (Άντα) Ιδιωτικός Υπάλληλος Μέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Ναυπάκτου – Δωρίδος
2 Παναγής Γιώργος Ιδιωτικός Υπάλληλος
3 Τσελές Δρόσος Μηχανικός Περιβάλλοντος
Εκλογική Περιφέρεια ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Γιαννούλης Γιάννης Οικοδόμος
2 Παπαροϊδάμης Βασίλης Τραπεζοϋπάλληλος Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Καρπενησίου
3 Σταμούλη Ελπίδα Εκπαιδευτικός
ΔΥΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ
Εκλογική Περιφέρεια ΑΧΑΪΑΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αγγελόπουλος Δημήτρης Οικοδόμος Γραμματέας Εργατικού Κέντρου Πάτρας, Πρόεδρος Σωματείου Οικοδόμων
2 Ασπρούλιας Βασίλης νομικός
3 Γκέστα Ειρήνη συμβολαιογράφος δημοτική σύμβουλος Πατρέων
4 Ζαμπάτη Αλεξάνδρα (Αλέκα) Αγρότισσα Αντιπρόεδρος Αγροτικού Συλλόγου Αιγίου
5 Ζαρνάβαλου Σταυρούλα νηπιαγωγός υπεύθυνη Παιδικού Χορευτικού Τμήματος Δήμου Πατρέων
6 Καραθανασόπουλος Νίκος Οικονομολόγος Κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος του ΚΚΕ
7 Κωνσταντοπούλου Βασιλική (Βάσια) Ιδιωτικός Υπάλληλος
8 Μάζης Ανδρέας Νοσοκομειακός γιατρός, χειρούργος Συνεργαζόμενος
9 Παρίσης Σωτήρης Ιδιωτικός Υπάλληλος Οργανωτικός Γραμματέας Εργατικού Κέντρου Πάτρας
10 Σκιαδάς Παναγιώτης (Τάκης) συνταξιούχος ΟΤΑ Δημοτικός Σύμβουλος Ερυμάνθου
11 Συμεωνίδης Γρηγόρης Αντισμήναγος ιπτάμενος Πολεμικής Αεροπορίας ε.α. συνεργαζόμενος, μέλος Γραμματείας ΕΕΔΥΕ Πάτρας και Δυτικής Αχαΐας
12 Τζαμαλούκα Παναγιώτα (Τέτη) Δικηγόρος
Εκλογική Περιφέρεια ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Δήμας Δημήτρης ιδιωτικός υπάλληλος Πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αγρινίου, Γραμματέας Εργατικού Κέντρου Αγρινίου
2 Καζαρίδη-Πατούλα Σοφία συνταξιούχος Γραμματέας Σωματείου Εργαζομένων Ιματισμού Αγρινίου
3 Κατσιγιάννης Μιχάλης οικοδόμος Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Αγρινίου
4 Κοτοπούλης Σπύρος αγρότης Πρόεδρος Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Αιτωλοακαρνανίας, Περιφερειακός Σύμβουλος Δυτικής Ελλάδας
5 Κουτρούμπα Αθηνά φυσικός-ιδιωτική εκπαιδευτικός Πρόεδρος σωματείου Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Νομού Αιτωλοακαρνανίας
6 Κωνσταντακοπούλου Ειρήνη συνταξιούχος εκπαιδευτικός
7 Λαμπροκωστοπούλου Αλεξάνδρα Αυτοαπασχολούμενος Έμπορος Γραμματέας ΤΕ Αιτωλοακαρνανίας
8 Μωραϊτης Νίκος βουλευτής Μέλος ΔΣ της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Αιτωλοακαρνανίας
9 Παπαναστάσης Νίκος αντισυνταγματάρχης ε.α. Μέλος του Εθνικού Συμβουλίου της ΕΕΔΥΕ
Εκλογική Περιφέρεια ΗΛΕΙΑΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αθανασόπουλος Τρύφων Καθηγητής δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Πρόεδρος ΕΛΜΕ Ηλείας
2 Γιάνναρος Χρήστος Μηχανικός Αυτοαπασχολούμενος Μέλος ΔΣ του Εμπορικού Επιμελητηρίου Ηλείας. Δημοτικός σύμβουλος Πύργου
3 Γιαννόπουλος Χρήστος Αγρότης Πρόεδρος Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Ηλείας, Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Ζαχάρως
4 Καραπάνος Γιώργος Συνταξιούχος αυτοαπασχολούμενος Επικεφαλής Γραμματείας ΕΕΔΥΕ Ηλείας
5 Ξενοστάθη Αθανασία (Σία) Συνταξιούχος ΕΛΤΑ Πρόεδρος Ομάδας γυναικών Πύργου της ΟΓΕ
6 Παναγιωτάρα Αναστασία (Νατάσα) Εμποροϋπάλληλος Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Αμαλιάδας
7 Τσάση Ζωίτσα (Ζωή) Ξενοδοχοϋπάλληλος Πρόεδρος Σωματείου Ξενοδοχοϋπαλλήλων Κάστρου-Κυλλήνης, Αντιπρόεδρος Εργατικού Κέντρου Αμαλιάδας
Εκλογική Περιφέρεια ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ --- ΖΑΚΥΝΘΟΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Βρυώνης Αντώνης Τεχνολόγος Ηλεκτρολόγος  Μηχανολόγος Αντιπρόεδρος σωματείου πτυχιούχων μηχανικών ΤΕΙ Ζακύνθου
2 Καλογερία Μαίρη Δικηγόρος
3 Κωνσταντίνου Γιώργος Τραπεζοϋπάλληλος Πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Ζακύνθου
Εκλογική Περιφέρεια ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ ---- ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ – ΙΘΑΚΗ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αλιβιζάτος Διονύσης Συνταξιούχος ναυτεργάτης Γραμματέας ΤΕ Κεφαλονιάς - Ιθάκης
2 Μαντζουράτος Δημήτρης Εκπαιδευτικός Πρόεδρος ΕΛΜΕ Κεφαλονιάς-Ιθάκης
3 Ποταμιάνου Σοφία Εκπαιδευτικός Γεν. Γραμματέας ΕΛΜΕ Κεφαλονιάς-Ιθάκης
ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ
Εκλογική Περιφέρεια ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Καντζιλιέρη Χριστίνα - Ελευθερία αυτοαπασχολούμενος κτηνίατρος Δημοτική Σύμβουλος Δ. Καλαμάτας
2 Κουτουμάνος Νίκος Τεχνολόγος Γεωπόνος Γραμματέας Επιτροπής Περιοχής Πελοποννήσου
3 Κουφαλάκου Εύα τελειόφοιτη Ιατρικών Εργαστηρίων και εργαζόμενη στον επισιτισμό Γραμματέας Τομεακού Συμβουλίου Μεσσηνίας της ΚΝΕ
4 Λαμπρόπουλος Βαγγέλης εμποροϋπάλληλος Πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Μεσσηνίας, μέλος του ΔΣ του ΕΚ Καλάμάτας
5 Νικολόπουλος Σπύρος αγρότης γραμματέας του Αγροτοκτηνοτροφικού Συλλόγου Μεσσήνης, Αντιπρόεδρος της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Πελοποννήσου
6 Σμυρνής Αργύρης Πλοίαρχος Λιμενικού Σωματος ε.α.
7 Χρηστέα Στέλλα μεταλλειολόγος, μηχανικός του ΕΜΠ, ιδιοκτήτρια συνεργείου αυτοκινήτων
Εκλογική Περιφέρεια ΛΑΚΩΝΙΑΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αναστασάκος Δημήτρης αυτοαπασχολούμενος ξυλουργός Μέλος ΔΣ του  πολιτιστικού συλλόγου Μαυροβουνίου, Τοπικός Συμβουλος Γυθείου
2 Αρφάνης Δημήτρης Λογιστής Ιδιωτικός Υπάλληλος Μέλος ΔΣ του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Λακωνίας
3 Λιονής Γρηγόρης Μηχανολόγος Μηχανικός Μέλος ΚΕ
4 Σεργιάδη Ζωή Έμπορος
5 Φωτάκου Ελένη (Λένα) αυτοαπασχολούμενος Δικηγόρος Μέλος ΔΣ Συλλόγου Γυναικών Σπάρτης
Εκλογική Περιφέρεια ΑΡΚΑΔΙΑΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Διαμαντάκος Ηλίας αυτοαπασχολούμενος φωτογράφος
2 Μπουρσιάνης Ιωάννης συμβασιούχος ΔΕΗ, Μελισσοκόμος Πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων στην Ενέργεια Νομών Πελοποννήσου
3 Πανούση Παναγιώτα Μηχανολόγος Μηχανικός Μέλος ΔΣ Εργατικού Κέντρου Αρκαδίας,  Πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Εμπορικές Επιχειρήσεις, Υπηρεσίες Καταστήματα και ΑΕ Νομού Αρκαδίας
4 Ρουσάλης Ιωάννης αυτοαπασχολούμενος υδραυλικός-ηλεκτρολόγος
5 Φράγκου Σταυρούλα αυτοαπασχολούμενη στην εστίαση
Εκλογική Περιφέρεια ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αγγέλου Αναστάσιος (Τάσος) Εργάτης (οδηγός στο “Γάλα του ΜΟΡΙΑ) Μέλος ΔΣ του Συνδκάτου Γάλακτος- Τροφίμων-Ποτών Αργολίδας
2 Αντωνίου Αναστάσιος (Τάσος) Γραφίστας
3 Γκόνης Κώστας Συνταξιούχος Πολιτικός Μηχανικός Μέλος του Πειθαρχικού Συμβουλίου Περιφερειακού Τμήματος  ΤΕΕ Πελοποννήσου
4 Καλαϊτζή Μαριάνθη (Μάρω) Εμποροϋπάλληλος Γραμματέας Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αργολίδας
5 Μπαβελή Ναυσικά Αγρότισσα Μέλος ΔΣ της ΟΓΕ, μέλος Προεδρείου Ομάδας Γυναικών Άργους
Εκλογική Περιφέρεια ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αλωνιστιώτης Παναγιώτης (Τάκης) Συνταξιούχος βιομηχανικός εργάτης Πρόεδρος Σωματείου Συνταξιούχων ΙΚΑ Ν. Κορινθίας
2 Καζακοπούλου Ανθίππη Αυτοαπασχολούμενη Λογίστρια Συνεργαζόμενη, ΔΣ Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων 1ου δημοτικού σχολείου Κορίνθου
3 Κελλάρης Γιάννης Εργαζόμενος ΔΕΥΑ  Σικιωνίων Πρόεδρος Σωματείου εργαζομένων ΔΕΥΑ Σικιωνίων, ΔΣ Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Εργαζομένων ΔΕΥΑ
4 Λάμπας Γιώργος Ιδιωτικός Υπάλληλος
5 Μπόσνος Κώστας Ξενοδοχοϋπάλληλος Μέλος ΔΣ του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ν.Κορινθίας
6 Τζέκου Παρασκευή (Βιβή) Προγραμματίστρια ηλεκτρονικών υπολογιστών
ΚΡΗΤΗ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αναστασάκη Μαρία ψυχίατρος
2 Ανδρουλάκη Κρυσταλένια (Λίνα) Διδακτορική Φοιτήτρια, υπάλληλος βιομηχανίας Μέλος ΔΣ του σωματείου εργαζομένων στην έρευνα Ν. Ηρακλείου
3 Γωνιανάκης Γιάννης Οικοδόμος Πρόεδρος Συνδικάτου Οικοδόμων, μέλος ΔΣ Ομοσπονδίας Οικοδόμων Ελλάδας , μέλος ΔΣ Εργατικού Κέντρου Ηρακλείου
4 Καρκαβάτσος Μανώλης αγρότης και αυτοαπασχολούμενος Πρόεδρος Αγροτικού Συλλόγου Αστερουσιών, Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Αρχανών - Αστερουσίων
5 Κοκοσάλη Σαλούστρου  Μαρία αρχαιολόγος ιδιωτική υπάλληλος Δημοτικός σύμβουλος Δ. Ηρακλείου, ΔΣ Παραρτήματος Κρήτης Συλλόγου Εκτακτων Αρχαιολόγων
6 Πατεράκης Νίκος αυτοαπασχολούμενος γιατρός, πνευμονολόγος Πρόεδρος Επιτροπής  Ειρήνης Ηρακλείου
7 Ποθητού Γιάννα ιδιωτικός υπάλληλος
8 Σαλούστρος Δημόκριτος ιδιωτικός υπάλληλος Πρόεδρος Ένωσης Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ηρακλείου, ΔΣ Εργατικού Κέντρου Ηρακλείου
9 Σκεπάρνης Γιώργος ηλεκτρονικός Αντιπρόεδρος Ενωσης Γονέων Δ. Ηρακλείου
10 Συντυχάκης Μανώλης Κοινωνιολόγος Βουλευτής Ηρακλείου
11 Σφακιανάκης Μιχάλης δικηγόρος
ΧΑΝΙΑ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Γαυγιωτάκη Μαρία καθηγήτρια ΕΠΑΛ, φιλόλογος Αντιπρόεδρος στην ΟΛΜΕ
2 Κλωνιζάκης Μιλτιάδης πολιτικός μηχανικός συνεργαζόμενος, μέλος της Κεντρικής Αντιπροσωπίας του  ΤΕΕ, Πρόεδρος Συλλόγου Γονέων 9ο Δημοτικού Σχολείου Χανίων
3 Μαρινάκης Αλέξανδρος (Αλέκος) πολιτικός επιστήμονας Περιφερειακός Συμβουλος Κρήτης
4 Νικολοπούλου Κατερίνα  εκπαιδευτικός στην ιδιωτική εκπαίδευση Πρόεδρος Συλλόγου Γυναικών Χανίων, μέλος ΔΣ Σωματείου Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Χανίων
5 Ντουνιαδάκης Γιάννης υποναύαρχος Πολεμικού Ναυτικού ε.α.
6 Ρηγανάκος Φώτης ιδιωτικός υπάλληλος Πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Χανίων, μέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Χανίων, μέλος της Ενωσης Γονέων Χανίων
ΡΕΘΥΜΝΟ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Δακανάλη Ιωάννα αυτοαπασχολούμενη γιατρός, παιδίατρος
2 Δραμητινού Ελένη δημοτική υπάλληλος, συνταξιούχος Μέλος ΔΣ του Συλλόγου Γυναικών Ρεθύμνου
3 Μανουσογιάννης Μανούσος ιδιωτικός υπάλληλος Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Ρεθύμνου, μέλος του ΔΣ του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ρεθύμνου
4 Ρούλιος Αντώνης  πολιτικός μηχανικός ΤΕ Δημοτική Σύμβουλος Δ. Ανωγείων
ΛΑΣΙΘΙ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αβδή Ελένη Εργαζόμενη στον Επισιτισμό Πρόεδρος Επιτροπής Ειρήνης Λασιθίου
2 Δαλαβέρου - Καρύδη Ειρήνη (Ρένα) τραπεζοϋπάλληλος Δημοτική Σύμβουλος Δ. Οροπεδίου
3 Σπηλιαρώτης Γιώργος τελωνειακός
4 Συμεωνίδης Σίμος αυτοαπασχολούμενος λογιστής Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Σητείας
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
 ΣΑΜΟΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Βρυνιώτη Βασιλική ιδιωτικός υπάλληλος πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Σάμου
2 Καρούτσος Φανούριος οικοδόμος πρόεδρος συνδικάτου οικοδόμων Ικαρίας
3 Πέρρος Γεώργιος ιδιωτικός υπάλληλος Μέλος της ΕΓ του ΠΑΜΕ, μέλος της ΕΕ της ΓΣΕΕ
 ΛΕΣΒΟΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Ζαφειρίου Ιωάννης ιδιωτικός υπάλληλος, άνεργος Μέλος ΔΣ του Παλλεσβιακού Εργατικού Κέντρου
2 Κακναβάτου Ζηνοβία (Ζήνα) Γιατρός ΠΕΔΥ στο Αγροτικο Ιατρείο Μόριας Μέλος ΔΣ του Νομαρχιακού τμήματος Λέσβου της ΑΔΕΔΥ
3 Κλιομιδιώτης Θεμιστοκλής (Θέμης) Αγρότης - μισθωτός σε κτηνοτροφική μονάδα Μελος ΔΣ του  Εκπολιτιστικού-Μορφωτικού-Αθλητικού συλλόγου “Ταξιάρχης”, Δημοτικός Σύμβουλος στη Δυτική Λέσβο
4 Κομνηνάκα Μαρία Δικηγόρος
5 Πλάντζος Σπύρος Αδιόριστος εκπαιδευτικός μουσικός
 ΧΙΟΣ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Αμπαζής Γεώργιος συνταξιούχος Δάσκαλος Περιφερειακός Σύμβουλος
2 Διακορώνα Μαρία-Αναστασία (Νατάσα) συνταξιούχος αεροσυνοδός πρόεδρος συλλόγου γυναικών Χίου
3 Μιχαλάκης Αριστείδης (Άρης) Μαθηματικός, Ιδιωτικός Υπάλληλος πρόεδρος σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Χίου
4 Παληού Χριστίνα - Ειρήνη Εκπαιδευτικός στην δημόσια εκπαίδευση Μέλος ΔΣ του Συλλόγου Δασκάλων Χίου
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
 ΚΥΚΛΑΔΕΣ
α/α ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Καϊλής Νικόλαος Δασοπόνος Μέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Σύρου, Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Σύρου
2 Πρωτόπαπα Φρατζέσκα φυσικός
3 Ρεμούνδου Αικατερίνη Αυτοαπασχολούμενη στον επισιτισμό
4 Σοφικίτης Μιχάλης ταξίαρχος πεζικού ε.α.
5 Τσατσά Μαρία Μαθηματικός, αυτοαπασχολούμενη ενοικιαζόμενα Εξελεκτική Επιτροπή ΟΓΕ
6 Χαραλαμπάκος Ορέστης Μηχανικός πληροφορικής, υπάλληλος προγραμματιστής Μέλος ΔΣ Ένωσης Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ηρακλείου
 ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ
α/α Υποψήφιοι Επάγγελμα Ιδιότητα
1 Γουρλά Δέσποινα λογοθεραπεύτρια
2 Κουντούρη Θεανώ Φιλόλογος, άνεργη Μέλος ΔΣ Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ρόδου, μέλος της Ομάδας Γυναικών Ρόδου
3 Κριαράς Στυλιανός εκπαιδευτικός Δημ. Εκπαίδευσης, μαθηματικός Πρόεδρος Β΄ ΕΛΜΕ Δωδεκανήσου
4 Μακρή Κυριακή  (Κική) ξενοδοχοϋπάλληλος αντιπρόεδρος του  Εργατικού Κέντρου Βορείου Συγκροτήματος Δωδεκανήσων, Δημοτική Σύμβουλος Δ. Κω
5 Παπακωνσταντίνου Κλεόβουλος  Τοπογράφος μηχανικός μέλος αντιπροσωπίας ΤΕΕ τμήματος Δωδεκανήσου, μέλος του Εθνικού Συμβουλίου ΕΕΔΥΕ, μέλος Γραμματεία Ροδιακής Επιτροπής Ειρήνης
6 Πότσος Καλετός (Τάκης) ιδιωτικός υπάλληλος (οδηγός-πωλητής) Μέλος ΔΣ Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ρόδου, Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Ρόδου
7 Φραζής Νικόλαος - Νεκτάριος αγρότης Μέλος της Γραμματείας της  επιτροπής κατοίκων Νότιας Ρόδου, μελος της Συντονιστικής Επιτροπής Αγροτών Νότιας Ρόδου

Send this to a friend