Αθήνα

 

3 oC

αραιές νεφώσεις

Hottest

Ενημέρωση σε... fast-forward!

Οι αστρολογικές προβλέψεις για τα ζώδια σήμερα Κυριακή 05 Φεβρουαρίου 2023
221130112448

LIFESTYLE

GNTM: Η αποχώρηση που τις άφησε με το στόμα ανοικτό – «Δεν γίνεται!»

Μια ακόμη αποχώρηση είχε το χθεσινό επεισόδιο του GNTM, το οποίο φτάνει προς το τέλος του.

Την προηγούμενη εβδομάδα είχε αποχωρήσει η Ειρήνη, και έτσι τα κορίτσια που έμειναν στο σπίτι μειώθηκαν ακόμη περισσότερο με την χθεσινή αποχώρηση.

Η model instructor Mary Vitinaros και ο coach Χρήστος Μπίρμπα κατέφτασαν στο σπίτι και προέτρεψαν τα μοντέλα να επιλέξουν ένα ρούχο από τη γκαρνταρόμπα τους, το οποίο θα μπορούσαν να πετάξουν.

Με αφορμή αυτή την κίνηση στη συνέχεια φωτoγραφήθηκαν με ένα νέο, κορυφαίο κινητό, προωθώντας το μήνυμα του δημιουργικού upcycling καθώς και το μότο: «τα σκουπίδια του ενός, είναι ο θησαυρός του άλλου».

Το concept της φωτογράφισης αποχώρησης στο GNTM είχε σχέση με τη βιωσιμότητα στη μόδα.

Ανακυκλώσιμα υλικά καθημερινής χρήσης έγιναν μοναδικά ρούχα με τη βοήθεια εννέα καλλιτεχνών, με τα οποία τα μοντέλα φωτογραφήθηκαν, σε ένα πλαίσιο υψηλής ραπτικής.

Τα μειονεκτήματα που μοίρασε η Μαρίτα, δημιούργησαν αρχικά εντάσεις.

Οι τρεις κριτές Βίκυ Καγιά, Τάσος Σοφρωνίου και Γιώργος Καράβας διαφώνησαν για μια ακόμη φορά για το τι είναι σωστό και λάθος στις φωτογραφίες των κοριτσιών.

Την χειρότερη φωτογραφία είχε τελικά η Γρηγοριάνα, η οποία αποχώρησε από το GNTM και όλοι έμεινα έκπληκτοι καθώς είχε  μία εξαιρετική πορεία έως τώρα.

Η εξέλιξη άφησε άφωνες τις συμπαίκτριες της με την Μαρίτα, με την οποία βρέθηκαν στο bottom two, να φωνάζει: «Δεν γίνεται!».

Ροή Ειδήσεων

06/02/2023 | 00:01

Eορτολόγιο: Ποιοι γιορτάζουν σήμερα Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου

06/02/2023 | 00:01

Gary Moore: 12 χρόνια χωρίς τον ήχο της μαγικής του κιθάρας

06/02/2023 | 00:01

Tα ζώδια της Δευτέρας 6 Φεβρουαρίου

06/02/2023 | 00:01

Ο καιρός της Δευτέρας: Kακοκαιρίας «Μπάρμπαρα» μέρος δεύτερο!

05/02/2023 | 23:31

Κακοκαιρία «Μπάρμπαρα»-Αρναούτογλου: Πρόσκαιρη η ύφεση των φαινομένων στην Αττική- Χιόνια και στο κέντρο της Αθήνας

05/02/2023 | 23:19

ΠΑΟΚ vs Ολυμπιακού: Η αλληλοεξόντωση και ο… πρώην που τον πλήγωσε!
spanos atromitos 0502

05/02/2023 | 23:15

Σπανός: Πήρα τηλέφωνο τον Μελισσανίδη και μού είπε πως πρέπει να κερδίσει το παιχνίδι για να πάρει το πρωτάθλημα

05/02/2023 | 23:07

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 0-0: Καλύτερος ο «Δικέφαλος» αλλά οι «ερυθρόλευκοι» είχαν Πασχαλάκη! Καθυστέρησε το παιχνίδι για πανό για τον Μαρινάκη

05/02/2023 | 23:03

Θεσσαλονίκη: Κατάληψη στο Βασιλικό Θέατρο για την απόσυρση του Προεδρικού Διατάγματος – Ματαιώθηκε παράσταση του Καπουτζίδη
atromitos aek2 0502

05/02/2023 | 22:53

ΑΕΚ: Να παίξουμε με πιο κοντά τέρματα; Να παίξουμε 5Χ5; Να παίξουμε αντικανονικά σε τελική ανάλυση;

05/02/2023 | 22:39

Τζόκερ: Νέο τζακ ποτ και τουλάχιστον 1 εκατ. ευρώ στην επόμενη κλήρωση-Οι αριθμοί που κληρώθηκαν απόψε (05/02)

05/02/2023 | 22:25

Μαίρη Συνατσάκη: «Α ρε φασόλι άρχοντα, πάρε μας τα υπάρχοντα»-Η συγκινητική φωτογραφία με την κόρη της αγκαλιά!
kalavryta kontomaniko

05/02/2023 | 22:12

Καλάβρυτα: Νεαρός βγήκε με κοντομάνικο μες στα χιόνια! «Έτσι είμαι χειμώνα-καλοκαίρι, δεν αρρωσταίνω ποτέ»

05/02/2023 | 21:59

Survivor All Star: Κόρομι και Κατσούλης έπιασαν δυο μεγάλα σαλάχια ενώ ο Σώζων έφαγε ωμά εντόσθια σαλαχιού!

05/02/2023 | 21:46

Κακοκαιρία «Μπάρμπαρα»: Στις 10.00 θα ανοίξουν οι δημόσιες υπηρεσίες στην Αττική την Δευτέρα 06/02
Μαρία Σολωμού: Υπάρχουν τρεις πρώην μου που άμα τους δω, θέλω να τους πατήσω με το αμάξι…
screenshot 9
Γιάννης Σπαλιάρας για Στέλιο Χανταμπάκη: «Όποιος έχει καεί με τον χυλό, φυσάει και το γιαούρτι»
screenshot 10
Μπο: «Λυπάμαι για λογαριασμό της Καρολίνας Καλύβα» – Η «πληρωμένη απάντηση» στην μητέρα της
dandoulaki 0502
Δανδουλάκη μετά το «καρφί» Μπιμπίλα: Υπήρχε περίπτωση να μου πουν οι ηθοποιοί δεν θέλουν να παίξουν και να τους πω εγώ θα παίξετε με το ζόρι;
xaros salaxi 0502
Survivor All Star: Κόρομι και Κατσούλης έπιασαν δυο μεγάλα σαλάχια ενώ ο Σώζων έφαγε ωμά εντόσθια σαλαχιού!
screenshot 5
Πέθανε ο Άκης Δαούτης